Latvijas paralimpieši Diāna Dadzīte un Dmitrijs Silovs trešdien izcīnīja ceturtās vietas Velsā notiekošajā Eiropas čempionātā vieglatlētikā.

Dadzīte, startējot lodes grūšanas sacensībās, apvienotajā F53/54/55 medicīnas grupā, sasniedza 6,59 metru atzīmi, kas deva 682 ieskaites punktus.

Tikmēr par uzvarētāju ar 7,04 metriem, kas deva 952 punktus, kļuva krieviete Marija Bogačeva.

Apvienoto grupu konkurencē ar dažādām invaliditātes pakāpēm uzvara tiek piešķirta pēc īpaši aprēķinātiem punktiem.

Savukārt Silovs tāllēkšanas sacensībās T37 medicīnas grupā aizlēca 5,24 metrus tālu, bet par uzvarētāju ar 5,71 metru tālu lēcienu kļuva ukrainis Andrijs Onufrijenko. Līdz goda pjedestālam Silovam pietrūka 35 centimetri.

Kā ziņots, cits Latvijas vieglatlēts Edgars Kļaviņš trešdien nesasniedza 100 metru skrējiena finālu. Startējot T13 medicīnas grupā, savā pusfināla skrējienā latvietis finišu sasniedza pēc 11,85 sekundēs, ieņemot ceturto vietu. No diviem pusfināliem cīņai par medaļām kvalificējās katra skrējiena trīs ātrākie atlēti un divi labākie pārējo rezultātu īpašnieki.

Lai Kļaviņš sasniegtu finālu, viņam bija jāskrien ātrāk tikai par divām sekundes simtdaļām.

Pirms tam otrdien Taiga Kantāne izcīnīja piekto vietu Eiropas čempionāta lodes grūšanas sacensībās, kamēr vēl viena Latvijas sportiste Liene Gruzīte palika noslēdzošajā septītajā pozīcijā.

Eiropas čempionātā vieglatlētikā sportistiem ar invaliditāti, kas Svonsi notiks līdz sestdienai, Latviju pārstāvēs astoņi dalībnieki.

Iepriekšējā Eiropas čempionātā pirms gada Latvijas sportisti tika pie pilna medaļu komplekta - zeltu lodes grūšanā izcīnīja Aigars Apinis, kuram bija arī bronza diska mešanā, bet pie sudraba šķēpmešanā tika Dmitrijs Silovs.