Horvātijas ciematā Bistrā notiekošajā pasaules kausa rollerslēpošanā pirmā posmā pirmajā sacensību dienā Latvijas pārstāvji Raimo Vīgants un Inga Daukšāne izcīnīja piektās vietas, informē Latvijas Slēpošanas savienība.

Sacensības notika sešu kilometru distancē klasiskajā stilā ar intervāla startu pret kalnu. Zviedrijas pārstāvēji uzvarēja visās četrās startējušajās grupās.

Junioru grupā (1996. gadā dzimušie un jaunāki) uzvarēja zviedrs Markus Fredriksons, bet otrais palika viņa tautietis Aldrēds Buskvists. Itālijas sportists Beki ieņēma trešo vietu. Savukārt sacensību jaunākais dalībnieks Raimo Vīgants no Latvijas noslēpoja par divām ar pusi minūtēm lēnāk nekā uzvarētājs un ieņēma piekto vietu. Sieviešu grupā šajā distancē madoniete Kitija Auziņa ieņēma septīto vietu.

Pieaugušo grupā sievietēm uzvarēja zviedriete Sandra Ulsone, otrā finišēja Krievijas sportiste Ksenija Konohova, bet trešā vieta itālietei Lizai Bolcanai. Latvijas pārstāvei Ingai Dauškānei līdz trijniekam pietrūka pusminūte, un viņa ieņēma piekto vietu.

Vīriešu grupā triumfēja zviedrs Robins Norums, kurš itāli Simoni Paredi pārspēja par 0,9 sekundēm. Slovāks Peters Mlinars palika trešajā vietā. Ingmars Briedis no Noruma atpalika sešas minūtes un ierindojās 12. vietā.

Sestdien dalībnieki sacentīsies 10 kilometru brīvā stila distancē ar masu startu.