Igaunijas sporta žurnālisti par gada sportistiem atzinuši paukotāju Katrīnu Lehisu un barjerskrējēju Rasmusu Megi.

Lehisa vasarā aizvadīja lieliskas olimpiskās spēles, izcīnot bronzas medaļu individuālajās sacensībās paukošanā ar špagu, kā arī Igaunijas izlases sastāvā ieguva zelta medaļu komandu sacensībās.

Cīņā par Igaunijas gada sportistes titulu Lehisa tikai par 14 punktiem pārspēja tenisisti Aneti Kontaveitu, kura šogad kļuva par pirmo Igaunijas sportisti, kas iekļuvusi pasaules ranga desmit labāko tenisa spēlētāju vidū un sezonas beigu posmā kopš augusta izcīnīja četrus uzvarētājas titulus Klīvlendā, Ostravā, Maskavā un Klužā-Napokā.

27 no 43 sporta žurnālistiem pirmajā vietā ierindoja Lehisu, bet pārējie 16 par gada labāko Igaunijas sportisti atzina Kontaveitu.

Trešajā vietā ierindojās Eiropas čempiones titulu izcīnījusī brīvā stila cīkstone Epa Mee.

Sieviešu paukošanas komanda vienbalsīgi tika atzīta par gada labāko komandu Igaunijā, apsteidzot vīriešu airēšanas četrinieku un futbola klubu Tallinas "Flora".

Megi Tokijas olimpisko spēļu 400 metru barjersprinta fināla skrējiena finišs 48,11 sekundēs ļāva viņam labot Igaunijas rekordu. Šajā skrējienā Norvēģijas vieglatlēts Kaštens Varholms finišēja 45,94 sekundēs un laboja paša iepriekš sasniegto pasaules rekordu šajā distancē, izcīnot zelta medaļu, bet Megi ieņēma septīto vietu.

31 žurnālists Megi atzina par labāko Igaunijas sportistu šogad. Seši žurnālisti par labāko atzina riteņbraucēju Reinu Tāramee, kurš, pārstāvot "Intermarche - Wanty - Gobert Materiaux" komandu, uzvarēja daudzdienu velobrauciena "Vuelta a Espana" trešajā posmā. Divi žurnālisti pirmajā vietā ierindoja ātrslidotāju Martenu Līvu.

Par gada labāko treneri Igaunijā sporta žurnālisti šogad atzina paukošanas komandas treneri Kaido Kābermu, kuru pirmajā vietā ierindoja 27 sporta žurnālisti. Otrajā vietā ir Lehisas treneris Nikolajs Novosjolovs, un trešo vietu ieņēma 14 gadu vecumā šogad olimpiskajās spēles debitējušās peldētājas Eneli Jefimovas treneris Henrijs Heins.