Peldētāja Ieva Maļuka svētdien izcīnīja uzvaru 100 metros brīvajā stilā Latvijas čempionātā 50 metru baseinā.

Maļuka distanci peldēja 56,55 sekundēs, no sev piederošā Latvijas rekorda atpalikdama 0,61 sekundi.

Tāpat viņa bija ātrākā arī 800 metros brīvajā stilā, kur finišēja pēc deviņām minūtēm un 26,45 sekundēm.

Maļuka šajā čempionātā uzvarēja arī 200 un 400 metros brīvajā stilā.

Vīriem šajā distancē Ģirts Feldebergs ar 51,86 sekundēm bija piektais.

Tikmēr 50 metros brasā Arīna Sisojeva ar 32,45 sekundēm bija trešā, bet kungiem Andrejs Frolovs ar 28,73 sekundēm bija otrais. Tikpat garā distancē uz muguras Kristīna Silvija Šteins ar 29,29 sekundēm bija ceturtā, bet vīriem vīriem Feldbergs ar 26,35 sekundēm ieņēma piekto vietu.

Savukārt 200 metros tauriņstilā dāmām uzvaru ar divām minūtēm un 31,68 sekundēm svinēja Katrīna Kozlova, bet vīriem Rinalds Puķītis ar divām minūtēm un 13.43 sekundēm bija ceturtais.

Vēl 200 metros kompleksajā peldējumā Daniils Bobrovs ar divām minūtēm un 9,33 sekundēm bija trešais, bet sievietēm to pašu pozīciju guva Patrīcija Žvīgure, kura finišēja pēc divām minūtēm un 33,22 sekundēm.

Visbeidzot vīriem 1500 metros ar 17 minūtēm un 6,40 sekundēm trešais bija Kristofers Dāgs Breģis.

Čempionāta noslēgumā tika sadalītas medaļas arī 4x100m kombinētajā stafetē - piekāpjoties vienīgi Baltkrievijas nacionālās izlases kvartetiem, sudrabu izcīnīja attiecīgi "Delfīns" dāmas un "Rīdzene Ziepniekkalna" vīri.

Čempionāta augstvērtīgākais rezultāts pēc FINA punktiem diviem sportistiem – Iļjam Šimanovičam un Anastasijai Škurdai, kas sasniedza 880 punktus, attiecīgi 50 metru brasā un 100 metros uz muguras. Nacionālajā ieskaitē augstāko punktu skaitu uzrādīja Daniils Bobrovs, kurš 200 metros brasā tika pie 802 punktiem.

Kopumā čempionātā tika sadalīti 32 medaļu komplekti individuālajās distancēs un astoņi komplekti stafešu peldējumos, sacensībās dominējot Baltkrievijas sportistiem.

95. Latvijas čempionāts bija arī kā kvalifikācijas sacensības pasaules čempionātam.