Pieccīņnieki Švecovs un Nakoņečnijs kvalificējas Pasaules kausa posma finālsacensībām
Foto: LETA

Latvijas modernās pieccīņas sportisti Pāvels Švecovs un Ruslans Nakoņečnijs piektdien kvalificējās Ungārijā notiekošā Pasaules kausa izcīņas ceturtā posma finālsacensībās.

Švecovs, kuram šis ir pirmais Pasaules kausa posms šosezon, kvalifikācijas A grupā ar 1172 punktiem izcīnīja ceturto vietu, bet Nakoņečnijs ar 1171 punktu palika septītais.

Švecovs sacensības sāka ar otro vietu grupā paukošanā, peldēšanā viņš ieņēma 11.vietu un pirms apvienotās skriešanas un šaušanas disciplīnas bija otrais. Tajā viņš sasniedza vien 20. labāko rezultātu, tomēr tas neliedza pārliecinoši iekļūt finālā.

Savukārt Nakoņečnijs paukošanā guva sesto vietu grupā, peldēšanā bija devītais, bet apvienotajā disciplīnā uzrādīja 12. rezultātu.

Finālam kvalificējās pa astoņiem labākajiem sportistiem no trim grupām, kā arī nākamo 12 labāko rezultātu īpašnieki.

Šajā Pasaules kausa posmā nepiedalās pieredzējušais Deniss Čerkovskis, kurš pirmajos trijos etapos nespēja iekļūt starp finālsacensību dalībniekiem.

Kā ziņots, ceturtdien Jeļena Rubļevska kā viena no pēdējām iekļuva starp finālsacensību dalībniecēm dāmu konkurencē.

Jau ziņots, ka Rubļevska sezonas pirmajos divos Pasaules kausa posmos Ēģiptē un Riodežaneiro nespēja pārvarēt kvalifikāciju, bet trešajā posmā, kas pirms divām nedēļām risinājās Itālijā, viņa beidzot iekļuva starp finālistēm, ierindojoties 21. pozīcijā.

Tikmēr Ukrainā dzimušais Nakoņečnijs sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā izcīnīja 12.vietu, savukārt trešajā posmā palika 19. vietā, bet Čerkovskis šosezon starp finālsacensību dalībniekiem pirmajos trijos etapos nespēja iekļūt. Viņam vēl paliek izredzes kvalificēties Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, ja izdosies sekmīgi startēt pasaules čempionātā.

Pērn martā Nakoņečnijs savās pirmajās sacensībās zem Latvijas karoga negaidīti uzvarēja Pasaules kausa posmā, bet kopš tā laika viņa rezultāti vairs nav bijuši tik augsti. Latvijas pilsonību viņš saņēma pērn oktobra nogalē.

Kā zināms, aizvadītajā gadā notikušās Riodežaneiro olimpisko spēļu atlases sacensības Latvijas sportisti neaizvadīja īpaši veiksmīgi un pie ceļazīmēm jau gadu pirms Olimpiādes neizdevās tikt.

Tomēr vēl pa deviņām ceļazīmēm vīriešu un sieviešu konkurencē sadalīs šogad - pa trim ceļazīmēm sportisti iegūs šī gada pasaules meistarsacīkstēs, savukārt pēdējie seši olimpisko spēļu dalībnieki tiks noteikti pēc vietas pasaules rangā. No šī gada pasaules rangā punktus sāka skaitīt no nulles, un tos izcīnīs sešās sacensībās - četros Pasaules kausa posmos, Pasaules kausa finālā un pasaules čempionātā.

Source

LETA

Tags

Deniss Čerkovskis Jeļena Rubļevska Pasaule
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form