Pirmo reizi apbalvos labākos skeitparku sporta veidos
Foto: DELFI

Nākamnedēļ, 11.janvārī, kino "Splendid Palace" pirmo reizi notiks Latvijas skeitparku gada balva, kurā apbalvos jomas labākos BMX frīstailā, MTB frīstailā, skeitbordā un ekstrēmajā skrituļslidošanā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas skeitparku gada balva ir nozīmīgs solis, kas plašākai sabiedrībai BMX frīstailu, MTB frīstailu, skeitbordu un ekstrēmo skrituļslidošanu pozicionēs kā skeitparku sporta veidus. Lai arī pasaulē tie katrs iet savu ceļu, un populāri ir arī citi novirzieni, skeitparks ir vieta, kur tie visi satiekās. Zīmīgi, ka Latvijā pēdējo 12 gadu laikā ir uzbūvēti teju 70 skeitparki, un ik gadu notiek vidēji 100 dažāda mēroga pasākumi un sacensības.

Gada balvas pasākumā bez labāko apbalvošanas uz lielā ekrāna tiks prezentēta skrituļslidotāju komandas "Therolling" kinofilma par pēdējo gadu laikā piedzīvoto, Eduarda Zundas "The Hunt" video daļa, un citi sezonas nozīmīgākie video. Pasākuma ietvaros notiks arī fotoizstāde.

2012. gada sākumā kopā sanāca aktīvākie jomas darboņi un vienojās par sezonas sacensību reitinga izveidi. Rezultātā 10 lielākajās sacensībās piedalījās 414 braucēji, no kuriem labākie tiks apbalvoti. Pārējās nominācijas un to ieguvēji pagaidām netiek atklāti, bet zināms, ka balvas pasniegs "Ghetto Games" kustības vadītājs Raimonds Elbakjans, "Tru Fix Kru" komanda, kuras pārstāvis Toms Alsbergs šogad uzstādījis ātrāko laiku pasaulē fiksīšu minitrekā, reperis Gacho, Monsterparka direktors Jānis Kundziņš, un citas ar ekstrēmajiem sporta veidiem saistītas personības.

Aizvadītais gads latviešiem nesis vairākus starptautiski nozīmīgus sasniegumus. BMX frīstaila braucējs Eduards Zunda šokēja pasauli ar uzvaru prestižajā "The Hunt" video konkursā, skrituļslidotājs no Jūrmalas, Nils Jansons, "World Rolling Series" sacensību reitingā ir 2.vietā starp visas pasaules labākajiem skrituļslidotājiem, un noslēdza sezonu ar uzvaru "WRS Uploaded" videokonkursa fanu balsojumā un 2.vietu žūrijas balsojumā, bet pasauli turpina apceļot Latvijā jau plašākai sabiedrībai pazīstamais skeitbordists Madars Apse, kurš arī turpina pārstāvēt vairākus starptautiskus zīmolus, un šobrīd cīnās par Eiropas gada populārākā skeitbordista titulu.

Organizētāji norāda, ka šogad tika uzbūvēti jauni skeitparki Liepājā, Siguldā, Rojā, Secē, Zvejniekciemā, kā arī tika veiktas rekonstrukcijas Grīziņkalnā, Rēzeknē un Valmierā, bet visu skeitparku saimi šogad apbēdināja traģiskais notikums, kad no "Ghetto Games" festivāla laikā gūtajām traumām slimnīcā bojā gāja viens no talantīgākajiem BMX frīstailistiem Artūrs Griķis.

2013.gada sākumā tiks dibināta skeitparku asociācija, kuras uzdevumi būs jomas attīstība, sacensību drošības un treniņu apstākļu uzlabošana, skeitparku kvalitātes uzlabošana un daudzi citi svarīgi uzdevumi.

Tags

BMX Gacho
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form