Plāno izveidot apvienotu Baltijas komandu startam prestižās burāšanas sacensībās
Foto: Publicitātes foto

Aizvadītajā nedēļā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas jahtu savienību prezidentiem, parakstot sadarbības Memorandu, uzsāka "Team Baltic Ocean Race" projektu. Tas nozīmē, ka 2021. gadā Baltijas valstu burātājiem pirmo reizi ir parādījusies iespēja piedalīties pasaules prestižākajās okeāna burāšanas sacensībās – "Volvo Ocean Race" (VOR), informēja Latvijas Jūras burāšanas asociācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Projekta mērķis ir izveidot vienotu komandu no trīs Baltijas valstu burātājiem un pārstāvēt reģionu 2021. gada pasaules līmeņa burāšanas notikumā. Pēc komandas izveides ir paredzēts sākt intensīvus treniņus un apmācības dalībai VOR, lai sasniegtu visaugstāko iespējamo rezultātu.

"Baltijas komandas izveide būs liels lēciens uz priekšu tāljūru sporta burāšanā mūsu reģiona valstīm, jo tā pavērs iespēju nest ne tikai Baltijas, bet arī Latvijas vārdu vienā no prestižākajām un sarežģītākajām burāšanas notikumiem pasaulē - "Volvo Ocean Race". Šādi varēsim pieteikt sevi starptautiskā arēnā kā jūras tradīcijām bagātu reģionu. Turklāt projekts piedāvās iespēju piedalīties ne tikai mūsu valsts līdz šim sevi pierādījušiem burātajiem, bet komandās tiks aicināti pievienoties arī jauni burātāji un sievietes, jo VOR iestājas par vienotām iespējām visiem un apliecina, ka burāšana ir visiem pieejams sporta veids," šādi notikuma nozīmi skaidro Latvijas Zēģelētāju savienības valdes priekšsēdētājs Ansis Dāle. Vienlaikus viņš arī paskaidro, ka precīzākus komandu sastāvu ir minēt vēl pāragri, jo tikai tagad sāksies lielais darbs pie plānošanas - izmaksu un iespēju apzināšanas.

"Volvo Ocean 65" klases jahtu, ar kuru Baltijas komanda piedalīsies sacensībās, ir iegādājušies Lietuvas partneri un 4. jūlijā Tallinā, kad notika ne tikai svinīgā memoranda parakstīšana, bija iespējams aplūkot sporta jahtu un piedalīties izmēģinājuma braucienā.

Slavenā burāšanas regate, kas kopš 1973.gada ir pazīstama visā pasaulē kā "Volvo Ocean Race", notiek reizi trīs gados un tās maršruts aptver teju visus pasaules okeānus. Kopā sacensību komandas deviņos mēnešos mēro vairāk nekā 39 000 jūras jūdzes jeb 72 000 kilometrus un tas ir uzskatāmas par vienu no profesionālākajiem un sarežģītākajiem burāšanas notikumiem pasaulē, kas, analoģijai ar citiem sporta veidiem, būtu pielīdzināmas prestižai F-1.

Nākamā VOR regate notiks 2021. gadā, kad arī Baltijas valstu apvienotā komanda stāsies uz starta, Alikantes ostā Spānijā. Tālāk visas sacensību jahtas apies apkārt pasaulei, piestājot aptuveni deviņās ostās dažādos kontinentos. Finišs 2022.gada vasarā būs Eiropā, tomēr precīzāka vieta tiks paziņota pēc tam, kad būs zināmas visas sacensībām pieteiktās komandas. Ierasti regate apmeklē arī visas dalībnieku komandu ostas. Tāpēc Baltijas valstu burātāji īpaši gaida grandiozo burāšanas notikumu pirmo reizi piestājam arī Baltijas jūras ūdeņos.


Tags

Burāšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form