Par divkārtēju pasaules čempionu šautriņu mešanā pirmdien Londonā kļuva skots Pīters Raits.

Raits, kurš par pasaules čempionu kļuva arī 2020. gadā, finālā ar 7-5 pārspēja angli Maiklu Smitu.

Pirmo un otro setu, kas aizritēja ar mazrezultatīvu spēli un daudz kļūdām noslēgumu metienos ar rezultātu 3:1 uzvarēja Raits, bet trešajā ar tādu pašu rezultātu labāks bija Smits.

Ceturtajā setā ar 3:2 pārāks bija Smits, piektajā – Raits, bet sestajā setā ar 3:1 uzvarēja Smits, kurš septītajā setā izvirzījās vadībā pēc uzvaras setā ar 3:0 – 4-3. Nākamajos divos setos katrs pa reizei ņēma virsroku, bet mača lūzums notika desmitajā setā, kad esot vadībā ar 5-4 setos un 2:0 legos pajuka spēle Smitam.

Raits izmantoja angļa neveiksmes un uzvarēja nākamos astoņus legus pēc kārtas un deviņus no pēdējiem desmit, svinot panākumu ar 7-5.

Smits svētdien pusfinālā līdz sešiem uzvarētiem setiem ar 6-3 pārspēja citu Anglijas pārstāvi Džeimsu Veidu, kamēr Raits pusfinālā ar 6-4 guva virsroku pār savu tautieti, divkārtējo pasaules čempionu Geriju Andersonu.

Smits Profesionālās Dartu korporācijas (PDC) augstākā līmeņa turnīru finālā spēlēja sesto reizi un centās izcīnīt savu pirmo titulu.

Vidējos punktos (99,22 pret 98,34) un maksimālos gājienos (24 pret 17) labāks finālā bija Smits, tomēr viņu pievīla precizitāte noslēguma metienos – 35,4% pret 39,1%.

2019. gada finālists Smits šajā turnīrā sasniedza jaunu 180 punktu gājienu rekordu – 83. Iepriekšējais rekords 72 "maksimumi" piederēja Andersonam.

Pērn čempionātā uzvarēja velsietis Gervins Praiss, kurš šajās meistarsacīkstēs nepārvarēja ceturtdaļfinālu, atzīstot Smita pārākumu.

Pasaules čempionātā startēja arī Latvijas šautriņu metējs Madars Razma, kurš nepārvarēja pirmo kārtu.

2022. gada pasaules čempionāta kopējais balvu fonds ir 2,5 miljoni britu mārciņu (2,945 miljoni eiro), no kurām 500 000 mārciņu ieguva uzvarētājs un 200 000 mārciņu (238 625 eiro) – fināla zaudētājs.