Izrādot cienīgu pretestību titulētajiem pretiniekiem, Latvijas čempionvienība "Rīga 2000" ceturtdien Rīgas Sporta pilī ar 2:4 zaudēja Nacionālās hokeja līgas (NHL) Zvaigžņu komandai.
Rīga 2000 : NHL Zvaigžņu komandu - spēles labākie momenti

Vārtus laukuma saimniekiem guva Renārs Undelis un Mārtiņš Cipulis.

NHL komanda uz maču ieradās 17 vīru sastāvā, jo Rīgā tā arī nesagaidīja čehu aizsargu Pavelu Kubinu. Ar NHL pērnās sezonas labāko vārtsargu Martinu Brodēru vārtos aizokeāna zvaigznes maču sāka piesardzīgi, apliecinot, ka spēļu praksi NHL lokauts nav ietekmējis labvēlīgi.

Lai gan iepriekš izteica pieņēmumus, ka spēle būs tehniska un akadēmiska, laukumā netrūka arī spēka cīņas.

NHL spēlētāju augstākā individuālā meistarība pakāpeniski sāka izpausties arī komandas sadarbībā. 5.minūtē Taja Domi mestā ripa trāpīja pa vārtu stabu, bet epizodi vēlāk Glens Murejs paklupa mirkli pirms iziet vienam pret vienu ar "Rīga 2000" vārtsargu Oļegu Romaško.

Trešdaļas pirmajā pusē "Rīga 2000" gandrīz pusotru minūti spēlēja pieci pret trim, tomēr īsti bīstamas situācijas pie Brodēra vārtiem neradās. Latvijas komandā tuvāk vārtu guvumam bija Edgars Brancis, tomēr arī viņa metiens rezultātu neizmainīja.

Trešdaļas otrajā pusē NHL komanda iespēlējās arvien vairāk. Bīstami meta gan Murejs, gan Sergejs Fjodorovs. Priekšpēdējā minūtē pirms pārtraukuma Bareta Džekmena metiens no zilās līnijas izrādījās precīzs, taču ne mazāki nopelni vārtu guvumā bija Ensonam Kārteram, kurš aktīvi cīnījās vārtu priekšā.

Spēles ātrumiem otrajā trešdaļā pieaugot, uz brīdi uzbrukuma "karuseli" pie viesu vārtiem savērpa rīdzinieki. Ja Mārtiņš Cipulis, Vadims Romanovskis un Vitālijs Galuzo savas iespējas neizmantoja, tad Renārs Undelis perioda 8.minūtē, vārtu priekšā saņēmis Renāra Valtera piespēli, pēc nelielas pauzes iemeta ripu Brodēra vārtu stūrī - 1:1.

Otrās trešdaļas vidū abas komandas nomainīja vārtsargus. Brodēru aizstāja Dominiks Hašeks, bet Romaško vietu ieņēma Mārtiņš Raitums.

Rīgas komanda sāka uzbrukt arvien bīstamāk, taču iekrita aizsardzībā un pus minūtes laikā nonāca zaudētājos ar 1:3. Vispirms pēc Krisa Dreipera metiena Raituma atsisto ripu 34.minūtē vārtos raidīja Luks Robitails, bet Sergejs Fjodorovs "Rīga 2000" vārtsargu pārspēja epizodi vēlāk ar metienu tuvajā stūrī.

Intriga spēlē tomēr nezuda, jo vienus vārtus Latvijas komanda ātri atguva. Nepilnas piecas minūtes pirms pēdējā pārtraukuma Arta Ābola un Vadima Romanovska uzsākto saspēli rezultatīvi noslēdza Mārtiņš Cipulis.

Cīņas raksturs nemainījās arī pēdējā trešdaļā. Mājinieki jau perioda sākumā palika mazākumā, tomēr varēja panākt izlīdzinājumu, kad prettriecienā tukšu vārtu priekšā kļūdījās Edgars Žaltkovskis.

Pie ceturtā vārtu guvuma viesi tika nepilnas septiņas minūtes pirms spēles beigām. Rets Vareners vārtu priekšā izmantoja asu Robitaila piespēli un bez ripas apstrādes trieca to vārtos.

Rīgas komanda vēl varēja samazināt rezultāta starpību, bet izdevīgas situācijas palaida garām Vadims Romanovskis un Jānis Sprukts.

Ar spēli Rīgā NHL Zvaigžņu komanda sāka Eiropas tūri, kas turpināsies vēl sešās valstīs.

• "Rīga 2000" - NHL Zvaigznes 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
  • Vārtus guva: Undelis (27:04, Valters, Džeriņš), Cipulis (35:06, Skrastiņš, Ābols) / Džekmens (18:33, Vitnijs), Robitails (34:17, Dreipers), Fjodorovs (34:46, Degls), Vareners (53:23, Robitails)

Vārtsargi: Brodērs (Hašeks (30:43)) / Romaško (Raitums (30:43)).