Rīgas jūras līča regate pulcēs ap 40 burāšanas komandas
Foto: GoRR

25.jūnijā, Rojā, tiks dots starts Rīgas jūras līča regatei (Gulf of Riga Regatta 2019 GoRR), kas būs arī Latvijas atklātais jūras burāšanas čempionāts un jauniedibinātā Livonijas kausa izcīņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pulcējot ap 40 burāšanas komandām no Baltijas jūras reģiona valstīm, sacensības norisināsies no 25.jūnija līdz 29.jūnijam. Regates dalībnieki piestās Montu, Kuresārē, kā arī Roņu salā, ar finišu Kuivižu ostā. Vienlaikus regates laikā paredzēti arī dažādi pasākumi, kuros plānots akcentēt jautājums par Baltijas jūras ekoloģisko stāvokli, veicinot veselīgu diskusiju dalībnieku un regates apmeklētāju vidū.

"Šī ir otrā reize, kad tiks organizētas GoRR sacensības. Vēlamies kāpināt pasākuma kvalitāti, padarot šīs sacensības par konkurētspējīgām ar citu valstu regatēm, lai ieinteresētu pat visprasīgākos burātājus. Turklāt arī šā gada mērķis ir noskaidrot Latvijas Atklātās jūras burāšanas čempionus, nodrošināt augsta līmeņa regati, veicinot pozitīvu sāncensību starp komandām, kā arī uzzināt, kuras komandas pirmo reizi izcīnīs Livonijas kausu," pauž Valters Romans, Latvijas Zēģelētāju savienības (LZS) valdes loceklis, vienlaikus pārstāvot arī Latvijas Jūras burāšanas asociāciju kā GoRR līdzorganizators. Viņš arī norāda, ka sadarbībā ar "Intelligent Systems" notiks dalībnieku jahtu globālā pozicionēšana, kas regates mājaslapā ļaus sekot līdzi sacensību norisei un redzēt jahtu atrašanās vietas reālā laikā.

Rīgas jūras līča regates laikā uzmanība tiks pievērsta vides un ekoloģijas jautājumiem, īpaši akcentējot Baltijas jūras vides veselību. Lai veicinātu gan pašu regates dalībnieku, gan arī skatītāju izpratni par jūras ekosistēmas izmaiņām, jūras piesārņojumu un sniegtu praktiskus padomus jūras tīrības uzlabošanai un saglabāšanai, sacensību organizatori sadarbībā ar Latvijas Hidroekoloģijas institūtu (LHEI) būs sagatavojuši arī informatīvus materiālus un organizēs krasta lekcijas.

"Rīgas jūras līča regate ir izcila vieta, kurā runāt par jūras ekoloģijas aktuālajiem jautājumiem tai skaitā makro- un mikro- plastmasas piesārņojumu, svešzemju sugām Latvijas ūdeņos un eitrofikāciju. Mūsu uzdevums ir radīt veselīgu diskusiju par pašreizējo situāciju Rīgas līcī un Baltijas jūrā, kā arī aicināt sacensību dalībniekus pievērst lielāku uzmanību savu un līdzcilvēku ietekmei uz apkārtējo vidi," ir pārliecināta LHEI pārstāve Ieva Putna.

Rīkotāji aicina ikvienu interesentu 29. jūnijā apmeklēt Kuivižu ostu, lai no plkst. 11.00 līdz 15.00 varētu baudīt sacensību noskaņu klātienē. Īsi pirms apbalvošanas ceremonijas, plkst. 16.00, LHEI pārstāvji interaktīvi pastāstīs par jūras grunduli, kā arī būs unikāla iespēja šo zivi arī nobaudīt. Apbalvošanas ceremonijas plānota plkst. 17.00.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tags

Rīgas līča regate Gulf of Riga Regatta GoRR
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form