RTU aicina jaunos sportistus pieteikties īpašajām budžeta vietām
Foto: Rīgas Tehniskā universitāte

Sākot no pirmdienas, 15. marta, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina jaunos sporta talantus pieteikties studijām īpašajās budžeta vietās bakalaura, maģistra un pirmā līmeņa augstākās profesionālās izglītības programmās, lai varētu veidot duālu karjeru – gan nodarboties ar sportu, gan arī paralēli iegūt augstāko izglītību. 2021./2022. studiju gadā konkursa kārtībā šim nolūkam atvēlētas 15 budžeta vietas sportistiem, kuri uzrādījuši augstus sasniegumus konkrētā sporta veidā, kā arī guvuši labas sekmes mācībās vai studijās, raksta RTU.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Uzņemot jaunos sportistus īpašajās budžeta vietās, RTU viņus atbalsta un motivē gan sasniegt arvien jaunas virsotnes sportā, gan arī iegūt augsta līmeņa augstāko izglītību, kas lieti noderēs, beidzot sportista karjeru," saka RTU Sporta centra direktors Egons Lavendelis. "Mūsu augstskolā iespējams veiksmīgi apvienot sportista karjeru ar studijām, jo sportisti studē pēc individuāla plāna, kas viņiem ļauj gan piedalīties treniņos un sacensībās, gan arī sekmīgi mācīties. Šādi mēs rūpējamies par sportisko noskaņojumu – ne bez pamata RTU tiek dēvēta par sportiskāko augstskolu Latvijā."

Prasības kandidātiem:

  • vismaz piecus gadus konkrēta komandu sporta veida spēlētājs vai Latvijas izlases kandidāts, vai arī Latvijas izlases dalībnieks individuālajos sporta veidos;
  • vidējā gala atzīme – ne zemāka par 7 iepriekšējā izglītības līmenī;
  • aktīva iesaiste atbilstošo sporta federāciju rīkotajās aktivitātēs.

Pieteikšanās studijām notiek no 15. marta līdz 17. maijam plkst. 12.00. Rezultātu paziņošana – 16. jūnijā.

Pretendentiem aizpildīts iesniegums un konkursa nolikumā norādīto dokumentu kopijas jāsūta RTU Sporta centram uz e-pastu sports@rtu.lv, vēstules tematā (subject) obligāti norādot: "Pieteikšanās RTU budžeta vietai sportistiem 2021./2022. studiju gadā". Ja pretendents tiks uzaicināts uz pārrunām, tad pārrunu laikā viņam būs jāuzrāda dokumentu oriģināli.

Pārrunas tiks organizētas atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai valstī – vai nu klātienē, vai tiešsaistē – un par tām katru pretendentu informēs personīgi. Tāpat personīgi uz pārbaudes treniņiem tiks aicināti pretendenti, kuri nodarbojas ar komandu sporta veidiem.

RTU jau kopš 2015. gada atbalsta Latvijas labākos jaunos sportistus, piedāvājot viņiem studēt budžeta vietās pēc individuāla plāna, lai jaunie talanti varētu sporta treniņus un sacensības savienot ar studijām. RTU mācās daudzi jaunie sportisti, piemēram, bobslejisti Dāvis Kaufmanis, Lauris Kaufmanis, Ralfs Bērziņš, skeletoniste Dārta Estere Zunte, volejbolisti Patriks Pinka un Roberts Kļaviņš, kamaniņu sportiste Anda Upīte, paralimpiskā kērlingiste un paukotāja Poļina Rožkova, šķēpmetējs Patriks Gailums, kalnu slēpotāja Liene Bondare.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Konkursa nolikums atrodams RTU mājaslapā.

Tags

Dāvis Kaufmanis Rīgas Tehniskā universitāte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form