Rūdolfs Zērnis - Eiropas čempions orientēšanās sportā jauniešiem
Foto: Publicitātes foto

Eiropas jauniešu čempionātā orientēšanās sportā Čehijā Rūdolfs Zērnis izcīnījis uzvaru garajā distancē un ieguvis otro vietu sprinta distancē M18 grupā, bet W16 grupā printa distancē bronzas medaļu izcīnīja arī Sandra Grosberga, informē Latvijas Orientēšanās sporta federācija (LOF).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

17 gadus vecais Rūdolfs Zērnis savu spēku parādīja jau sacensību pirmajā dienā 2,7 km garajā sprinta distancē, kura viņam bija ļoti pateicīga. Saldenieks tikai mazliet kļūdījies pašās distances beigās, un tieši tas ļāvua konkurentam Pjotram Parfjanovičam no Polijas tikt pie zelta medaļas, Rūdolfu apsteidzot vien par piecām sekundēm.

"Liela daļa sprinta distances bija veidota pa parku, tādēļ sacensības bija ļoti ātras, kas man nāca par labu. Sākotnēji gaidīju, ka sprinta distance būs daudz sarežģītāka, taču šoreiz liela nozīme bija tieši ātrumam," stāsta Rūdolfs.


Līdz ar Rūdolfu Latvijas vārdu Eiropā godam nesusi arī piecpadsmitgadīgā Sandra Grosberga no Straupes, kura sprinta distancē spēja izcīnīt bronzas medaļu. 2,10 km garo distanci viņa pieveica ar rezultātu 12:01,8. W16 grupā šajā distancē uzvarēja Šveices pārstāve Sandrine Millere (11:35,8), otrajā vietā Oduma Miri Trane no Dānijas (11:47,3).

"Uz Čehiju devos ar augstiem mērķiem, jo pirms šī čempionāta biju ieguldījusi ilgu un lielu darbu treniņos. Bronza sprintā bija liels un patīkams pārsteigums gan man pašai, gan arī noteikti maniem treneriem. Ar savu garās distances veikumu gan neesmu īsti apmierināta – lai gan ieguvu 9.vietu, tomēr uzskatu, ka cīņa par visa kaluma medaļām man bija ļoti reāla. Tagad atliek vien izanalizēt kļūdas un sākt pilnveidot to, kas Čehijā neizdevās," saka Sandra. "Sacensībās pārliecinājāmies, ka esam konkurētspējīgi ar citu valstu sportistiem, tāpēc noteikti par sevi liksim dzirdēt arī nākamgad Francijā! Čempionāta laikā ļoti palīdzēja treneru iniciatīva un motivācija, kas sportistus pavadīja gan treniņos, gan distancēs. Lielā mērā pateicoties tai, es spēju izcīnīt cīņu ne tikai ar konkurentēm, bet arī pati ar sevi un distanci."

Nākamajā dienā, kad sacensības notika garajā distancē, Rūdolfs Zērnis uz starta stājies daudz mierīgāks un nosvērtāks. Rūdolfs savu 9,5 km garo distanci veica 54 minūtēs un 59 sekundēs, otrās vietas ieguvēju Eriku Malmbergu no Zviedrijas apsteidzot vairāk kā par minūti. Trešo vietu M18 grupā izcīnīja Polijas pārstāvis Roberts Ņevedziala.

"Garajā distancē patiesībā uz medaļām es necerēju un, iespējams, tieši tāpēc skrēju daudz brīvāk. Noskrēju ļoti labi, taču distances laikā tomēr pieļāvu kļūdas kopumā aptuveni uz divām minūtēm. Neraugoties uz to, mans sniegums bija pietiekoši labs, lai uzvarētu šajās sacensībās," atklāj jaunais Eiropas čempions. "Kopumā viss izdevās kā plānots. Sagatavošanās Eiropas jauniešu čempionātam noritēja veiksmīgi un arī pašās sacensībās tehnika un ātrums bija labs. Esmu ļoti apmierināts un gandarīts par paveikto. Lielu paldies jāteic visiem maniem atbalstītājiem. Īpaša pateicība par ieguldīto laiku, darbu un enerģiju pienākas manai ģimenei – mammai Mairai un tētim Oskaram, kurš vienlaicīgi ir arī mans treneris. Tieši viņi mani visvairāk ieinteresējuši par šo sporta veidu, kā arī motivējuši sasniegt savus mērķus."

Vēl Rūdolfs Zērnis atzīst, ka sajūta, stāvot uz pjedestāla augstākā pakāpiena un dzirdot, kā skan Latvijas himna, ir patiešām neaizmirstama un milzīgu pūliņu vērta.

Uz Čehiju Latvijas jauniešu izlase bija devusies 16 sportistu sastāvā. Sacensībās tika izcīnītas medaļas orientēšanās sprintā, garajā distancē un stafetē. Eiropas Jauniešu čempionātā orientēšanās sportā sacensības notiek četru grupu ietvaros – W16, M16, W18 un M18 grupās. No Latvijas komandām stafetē vislabāk veicās M16 grupas puišiem, kuri ieguva piekto vietu. Šajā komandā startēja Emīls-Henrijs Taube, Alvis Reinsons un Emīls Dzalbs.

Tags

Orientēšanās
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form