Sākas 'Trīs Zvaigžņu balvas 2022' tautas balsojums
Foto: Publicitātes foto

Pirmdien, 28. novembrī,sākas Latvijas sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas ceremonijas "Trīs Zvaigžņu balva 2022" tautas balsojums, kas vietnē www.triszvaigznubalva.lv ilgs līdz 9. decembrim. Tā laikā ikvienam sporta līdzjutējam būs iespējas ar savu balsi vienu reizi dienā izteikt atbalstu 2022. gada nomināciju kandidātiem deviņās nominācijās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents un "Trīs Zvaigžņu balva 2022" žūrijas priekšsēdētāja vietnieks Žoržs Tikmers atzīmē: " "Trīs Zvaigžņu balva 2022" nomināciju kandidātus pirmajā kārtā izvirzīja plašs sporta sabiedrības un nozares profesionāļu loks, ieskaitot atzītās Olimpiskās un neolimpiskās federācijas, sporta organizācijas un sporta žurnālistus. Saskaitot pirmajā kārtā iegūtās balsis, žūrija apstiprināja deviņu nomināciju kandidātus, kas ir ieguvuši visvairāk balsu un tālāk tiek virzīti tautas balsojumam."

"Trīs Zvaigžņu balva 2022" ir unikāls sportisko sasniegumu izvērtēšanas koncepts, jo šī sporta balva ir vienīgā Latvijā, kuras uzvarētāju noteikšanā tiek dota iespēja sporta līdzjutējiem. Tautas balsojuma gala rezultātu veido līdzjutēju balsojums (50 % no balsojuma), sporta organizāciju (LOK, LPK, LSFP, no katras 3 sportisti)) nenominēto sportistu (25% no balsojuma) un sporta žurnālistu (25% no balsojuma) balsojums. Ar "Trīs Zvaigžņu balva 2022" sportistu un sporta žurnālistu sarakstu, kuri piedalīsies balsojumā, varēs iepazīties mājaslapā – www.triszvaigznubalva.lv.

Šajā gadā uz tautas balsojumu tiek virzīti kandidāti 9 nominācijās:

1.Gada sporta federācija

Latvijas Basketbola savienība;

Latvijas Futbola federācija;

Latvijas Kamaniņu sporta federācija.

2. Gada pašvaldība sportā

Liepājas valstspilsēta;

Rīgas valstspilsēta;

Siguldas novada pašvaldība;

Valmieras novada pašvaldība.

3.Gada sporta treneris/e

Luka Bankī;

Jurģis Kalns;

Viktors Morozs.

4.Gada paralimpiskais sportists/e

Zane Embrekte;

Poļina Rožkova;

Rihards Snikus.

5.Gada sporta komanda

Latvijas vīriešu basketbola izlase;

Latvijas vīriešu florbola izlase;

Latvijas vīriešu futbola izlase;

Latvijas vīriešu hokeja izlase.

6.Gada sporta mazā komanda

Latvijas 3X3 basketbola izlase;

Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova;

Latvijas kamaniņu sporta izlase Pekinas OS;

Latvijas ratiņkērlinga izlase.

7.Gada sportists/e tehniskajos sporta veidos

Jānis Baumanis;

Kristaps Blušs;

Pauls Jonass.

8. Gada sportiste

Patrīcija Eiduka;

Tīna Graudiņa;

Līna Mūze;

Jeļena Ostapenko;

Elīza Tīruma.

9.Gada sportists

Kristers Aparjods;

Martins Dukurs;

Rihards Lomažs;

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kristaps Porziņģis;

Deniss Vasiļjevs.

Kopumā izvērtējot sporta nozares sasniegumus šajā gadā, tiks pasniegtas balvas 14 nominācijās, no kurām divas ir jaunas nominācijas - "Gada ģimene sportā" un "Gada jaunatnes treneris/-e", savukārt nominācija "Gada sporta žurnālists/ fotogrāfs" ir atgriezusies nomināciju sarakstā, to nosaka Artūra Vaidera fonds un tā tiks pasniegta jau piekto reizi. Tāpat nominācijas "Gada sporta skolotājs/-a" uzvarētāju nosaka LR Izglītības un zinātnes ministrija, bet nominācijas "Mūža ieguldījums sportā" pretendentus izvirza Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Paralimpiskā komiteja un Latvijas Sporta federāciju padome, taču to nosaka un paziņo "Trīs zvaigžņu balva 2022" žūrija.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.