Latvijas šāvējs Lauris Strautmanis trešdien izcīnīja sudraba medaļu Nīderlandē notiekošajā Eiropas junioru čempionātā 10 metru distancē ar gaisa pistoli, bet komandu vērtējumā Latvijai tika zelts.

Kvalifikācijas sacensībās Strautmanis uzrādīja labāko rezultātu, no 600 maksimāli iespējamiem punktiem iekrājot 574. Šāds sniegums ļāva latvietim būt starp tiem astoņiem sportistiem, kuri kvalificējās finālsacensībām.

Finālā Strautmanis tika pie 195,2 punktiem, kas deva otro vietu, bet par čempionu tika kronēts krievs Artjoms Černusovs, kurš tika pie 198,7 punktiem.

Tikmēr kvalifikācijas sacensības neizdevās pārvarēt Gvido Cvetkovam, kurš iekrāja 568 punktus un ierindojās 13.vietā. Finālu nesasniedza arī Emīls Vasermans, kurš ar 566 punktiem bija 23.pozīcijā no 51 šāvēja.

Skaitot kopā sportistu rezultātus, Latvija tika pie zelta, nopelnot 1708 punktus. Trešajā vietā tikmēr ierindojās Krievija, kam sekoja Gruzija.

Ceturtdien Latviju šajā pašā disciplīnā pārstāvēs Agate Rašmane.