SOK apsūdzības dopinga mahinācijās Krievijai – granāta lapseņu pūznī
Foto: F64

2017. gada rudens pasaules sporta dzīvē ir nesis lielāko viļņošanos, iespējams, kopš Aukstā kara laikiem, kad valstis izlēma par olimpisko spēļu boikotēšanu politisku apsvērumu dēļ. Šoreiz problēmas sakne ir ne gluži politika un cīņa par apspiesto tiesībām, bet gan farmācijas zinātne, precīzāk, – dopings, aizliegtie preparāti un blēdīšanās jau pašu sportistu aprindās.

Jaunākās ziņas par šo tematu nesa pozitīvas ziņas Latvijai, kas varētu būt ieguvusi 2014. gada Soču olimpisko spēļu zelta medaļu skeletonā, bet nepatīkamas pasaules sporta sabiedrībai kopumā, jo tika atklāti kārtējie pārkāpumi, vēl vairāk iedragājot Olimpiādes statusu kā "godīgas spēles" laukumu.

Kā ziņojām, 22. novembrī Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) paziņoja par olimpiskās zelta medaļas atņemšanu krievu skeletonistam, Soču spēļu čempionam Aleksandram Tretjakovam, piespriežot viņam mūža diskvalifikāciju. Ja sodu apstiprinās arī Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF), par Soču olimpisko čempionu kļūs Martins Dukurs, bet viņa brālis Tomass tiks pie bronzas.

Šī ir jaunākā epizode Krievijas dopinga sāgā, taču izmeklēšana vēl turpinās un var sagaidīt, ka diskvalifikāciju būs vēl vairāk.

Tags

Dopings FIS Gazprom Lasāmgabali Martins Dukurs Olimpiskās spēles Slēpošana Soči 2014 SOK Vieglatlētika Vladimirs Putins WADA

Comment Form