Starptautiskām sporta sacensībām lūdz novirzīt pusotru miljonu eiro
Foto: DELFI

Ceturtdien, 2020. gada 3. decembrī notikušajā Latvijas Nacionālās sporta padomes (Padomes) attālinātā sēdē tika pieņemti vairāki nozarei būtiski lēmumi, to skaitā par valsts sporta budžetu 2021. gadam un iespējamiem risinājumiem 2021. gadā plānoto nacionālās nozīmes starptautisku sporta pasākumu līdzfinansēšanā, Sporta politikas pamatnostādnēm 2021. – 2027.gadam un naudas balvu piešķiršanu par izciliem sasniegumiem sportā, ziņo Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Finanšu ministra Jāņa Reira vadītajā Padomes sēdē tika pieņemts lēmums izteikt priekšlikumu Ministru kabinetam piešķirt naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā 2019. gada nogalē un 2020. gadā 90 sporta nozares pārstāvjiem.

Lai nodrošinātu naudas balvu izmaksu, pieņemts lēmums aicināt Ministru kabinetu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" piešķirt Izglītības un zinātnes ministrijai 251 893 euro (tai skaitā 49 751 euro nodokļu samaksai) un aicināt Ministru kabinetu jautājumu par naudas balvu piešķiršanu izskatīt Ministru kabineta 2020. gada 8. decembra sēdē.

Padome arī izskatīja jautājumu par Akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" 2020. gadā plānoto mērķziedojumu sporta attīstības veicināšanai 2 200 000 euro apmērā un apstiprināja tā sadales principus

Padome pieņēma zināšanai Izglītības un zinātnes ministrijas sniegto informāciju par valsts sporta budžetu 2021. gadam un aktualizēto 2021. gadā Latvijā plānoto nacionālas nozīmes starptautisko sporta sacensību kalendāru.

Padome nolēma aicināt Ministru kabinetu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" piešķirt Izglītības un zinātnes ministrijai 1 500 000 euro, tai skaitā 300 000 euro biedrībai "Latvijas Motosporta federācija", lai segtu izdevumus, kas saistīti ar 2021. gada FIM pasaules čempionāta motokrosā MXGP klasē posma organizēšanas licences iegādi; 300 000 euro biedrībai "Latvijas Automobiļu federācija", lai segtu izdevumus, kas saistīti ar 2021. gada FIA Eiropas rallija čempionāta posma organizēšanas licences iegādi, kā arī 900 000 euro biedrībai "Latvijas Olimpiskā komiteja" saņemto valsts galvoto aizdevumu 2021. gada maksājumu daļējai atmaksai, tādējādi nodrošinot saistību daļēju izpildi 2020. gadā.

Jautājums par līdzekļu piešķiršanu tiks virzīts izskatīšanai Ministru kabineta 2020. gada 8. decembra sēdē. Vienlaikus tika atbalstīts priekšlikums attiecīgi ietaupītos finanšu līdzekļus 900 000 euro apmērā 2021. gadā novirzīt Izglītības un zinātnes ministrijas pamatfunkciju sporta nozarē izpildes nodrošināšanai, tai skaitā 700 000 euro apmērā nacionālās nozīmes starptautisku sporta pasākumu organizēšanai Latvijā 2021. gadā, 100 000 euro Murjāņu sporta ģimnāzijas sporta bāzes – stadiona skrejceliņu seguma renovācijas pabeigšanai un 100 000 euro VSIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions"" ledus halles aprīkojuma iegādei.

Padomes sēdē Izglītības un zinātnes ministrija iepazīstināja ar izstrādāto Sporta politikas pamatnostādņu 2021. – 2027. gadam projektu, kas tiek nodots publiskajai apspriešanai. Pirms pamatnostādņu gala redakcijas iesniegšanas izskatīšanai Ministru kabinetā, tās vēlreiz tiks izskatītas Padomes sēdē.

Tika pieņemts arī lēmums atbalstīt nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanu sporta bāzei "Arēna Rīga" un virzīt jautājumu izskatīšanai Ministru kabinetā.

Padomes sēdē tika pieņemts lēmums atzīt skijoringu Latvijā par sporta veidu.

Tags

MXGP Arēna Rīga FIA Izglītības un zinātnes ministrija Latvijas Olimpiskā komiteja Latvijas valsts meži Ministru kabinets Motosports
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form