Štrombergs tikai ar speciālu lēmumu tiek pie LOV finansējuma
Foto: F64

Pēc neveiksmīgā starta Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs un aizvadītajā pasaules čempionātā Latvijas BMX riteņbraucēju Māri Štrombergu tomēr pēc speciāla lēmuma iekļāva Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) A sastāvā, informēja LOV.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas Olimpiskās vienības dalībnieku sapulcē ceturtdien, 15. decembrī, paziņoja LOV sastāvus 2017.gadam vasaras sporta veidos. Tāpat, analizējot Latvijas sportistu rezultātus šajā gadā, LOV dalībnieku sapulce izlēma koriģēt tajā nolēma mainīt LOV atlases kritērijus, nosakot, ka olimpiskajā gadā prioritārs ir sasniegtais rezultāts olimpiskajās spēlēs, kam seko izcīnīta 1.-3.vieta pasaules vai 1.vieta Eiropas čempionātos, informēja organizācija.

LOV 2017.gada sastāvos tika iekļauti 65 atlēti 13 sporta veidos. 2017. gadā LOV finansēs mazāku sportistu skaitu nekā šogad, olimpiskajā gadā pie finansējuma tika 93 atlēti 14 sporta veidos.

LOV A un B sastāvi tika veidoti ar skatu uz olimpiskās komandas kodola veidošanu 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm, par pamatu ņemot sportistu sasniegtos rezultātus 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, uzrādītos rezultātus aizvadītajā četrgadē, kā arī atlēta vecumu.

Līdz ar to A sastāvā sākotnēji tika iekļauti 6 sportisti, taču LOV dalībnieku valde ar atsevišķu lēmumu tajā līdz 2017.gada pasaules čempionātam iekļāva divkārtējo olimpisko čempionu BMX riteņbraucēju Štrombergu. Aizvadītā sezona Štrombergam nebija veiksmīga, jo viņš pasaules čempionātā izstājās pusfinālā un netika labāko astotniekā. Savukārt Rio spēlēs viņš nepārvarēja ceturtdaļfinālu.

Tāpat ar atsevišķu lēmumu uz individuāliem nosacījumiem LOV B un C sastāvos tika iekļauti vēl 14 sportisti.

"Šis ir īstais brīdis, lai mēs veiktu izmaiņas LOV sastāvu veidošanas procesā. Turpmākajā savstarpējā sadarbībā koncentrēsim lielāku uzmanību uz sportistu, treneru un federāciju plāniem, treniņu programmām četru gadu perspektīvā, lai skaidrāk iezīmētu 2020.gada Latvijas olimpiskās komandas kodolu," atzina LOV valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis.

LOV A sastāvs (7 sportisti)

cīņa – Anastasija Grigorjeva

smaiļošana – Aleksejs Rumjancevs

svarcelšanaArtūrs Plēsnieks, Rebeka Koha

vieglatlētikaLaura Ikauniece-Admidiņa, Zigismunds Sirmais

riteņbraukšana-bmx – Māris Štrombergs

LOV B sastāvs (30 sportisti)

airēšana – Elza Gulbe

cīņa – Ņikita Masjuks

džudo – Jevgeņijs Borodavko

karatē – Kalvis Kalniņš

modernā pieccīņa – Ruslans Nakoņečnijs

pludmales v/b - Jānis Šmēdiņš, Aleksandrs Samoilovs, Laura Tīna Graudiņa, Anastasija Kravčenoka, Mihails Samoilovs, Kristaps Šmits

riteņbraukšana-BMXEdžus Treimanis, Sandra Aleksejeva, Rihards Veide, Kristens Krīgers, Kristaps Vekša

kanoe - Dagnis Iļjins

smaiļošana – Deniss Volkovs, Kaspars Tīklenieks, Roberts Akmens*

svarcelšana – Ritvars Suharevs

šaušana – Gvido Cvetkovs, Lauris Strautmanis*

teniss – Jeļena Ostapenko

vieglatlētikaMadara Palameika, Jeļena Čelnova-Prokopčuka, Pauls Pujāts, Mareks Ārents, Sinta Sprudzāne*, Līna Mūze*

C sastāvs (28 sportisti)

cīņa – Jekaterina Jermoļonoka, Alberts Jurčenko*

džudo – Artjoms Galaktionovs

kanoe – Roberts Lagzdiņš, Matīss Ozols, Dāvis Iļjins

modernā pieccīņa – Pāvels Švecovs*

paukošana – Renārs Blūmentāls, Lūkass Teteris, Vitālijs Kuceba

pludmales v/b – Paula Ņečiporuka, Atvars Ozoliņš, Mārtiņš Pļaviņš*, Haralds Regža*

riteņbraukšana-bmx – Vineta Pētersone, Helvijs Babris*

riteņbraukšana-mtb – Arnis Pētersons, Mārtiņš Blūms*

svarcelšana- Armands Mežinskis

šaušana – Agate Rašmane, Emīls Vasermanis*

vieglatlētika – Gunta Latiševa-Čudare, Kristaps Jaunpujens, Matīss Velps, Iļja Petrušenko, Patriks Gailums*, Anete Kociņa*, Rolands Štrobinders*.

*- sportists iekļauts LOV sastāvā ar atsevišķu lēmumu uz individuāliem nosacījumiem.

Sportistu līdzfinansējuma apjoms un kārtība tiks noteikti individuāli pēc mācību – treniņu darba tāmju, treniņu plānu iesniegšanas un trīspusējās vienošanās par treniņu darba organizēšanu un sasniedzamiem rezultātiem atskaites sacensībās starp LOV, sportistu un attiecīgo sporta veidu federāciju.

Tags

Aleksandrs Samoilovs Anastasija Grigorjeva Artūrs Plēsnieks BMX Edžus Treimanis Jānis Šmēdiņš Jeļena Ostapenko Jevgeņijs Borodavko Latvijas Olimpiskā vienība Laura Ikauniece Madara Palameika Mareks Ārents Māris Štrombergs Mārtiņš Pļaviņš Ritvars Suharevs Zigismunds Sirmais
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form