Svarcēlājam Prokofjevam 12.vieta Eiropas čempionātā

Latvijas svarcēlājs Vlads Prokofjevs otrdien Maskavā uzrādīja trešo rezultātu Eiropas čempionāta sacensībās B grupā, summā ierindojoties 12.vietā.

Prokofjevs, kurš startē svara kategorijā līdz 73 kilogramiem, raušanā pacēla 128 kilogramus, bet grūšanā - 159 kilogramus. Abās disciplīnās Latvijas sportists bija ceturtais.

Ar summā paceltiem 287 kilogramiem viņš B grupā ieņēma trešo vietu astoņu svarcēlāju konkurencē. Pārliecinoši labākais rezultāts B grupā bija baltkrievam Iļjam Žarnovskim, kurš summā pacēla 326 (150+176) kilogramus.

Pēc desmit A grupas sportistu snieguma raušanā Latvijas sportists ierindojās 14.vietā, bet grūšanā - 13.vietā. Tā kā "baranku" A grupā grūšanā saņēma turks Batu Juksels, summā Latvijas sportists pakāpās uz 12.vietu

18 sportistu konkurencē uzvarēja turks Danijars Ismailovs, kurš summā sakrāja 341 (160+181) kilogramu. Otrais finišēja Moldovas pārstāvis Marins Robu, kuram 339 (156+183) kilogrami, bet trešais - albānis Brikens Calja ar 336 (152+184) kilogramiem.

Raušanā zelts tika Ismailovam, sudrabs - Robu, bronza ar 152 kilogramiem - bulgāram Božidaram Andrejevam.

Grūšanā zelts ar 186 kilogramiem tika vācietim Maksam Langan, sudrabs - Caljam, bronza ar 183 kilogramiem - spānim Davidam Sančesam.

Eiropas čempionātam no Latvijas svarcēlājiem pieteikti arī Ritvars Suharevs (svara kategorija līdz 81 kilogramam), Armands Mežinskis (-89 kg), Vadims Koževņikovs (-96 kg) un Artūrs Plēsnieks (-109 kg).

Eiropas čempionātā sportisti cīnās par ieskaites punktiem Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijā.