Latvijas svarcēlāji Artūrs Plēsnieks, Ritvars Suharevs un Vadims Koževņikovs izcīnīja godalgas Irānas galvaspilsētā Teherānā notiekošajās "Fajr Cup" sacensībās, kurās sportisti ieguva punktus dalībai 2020. gada Tokijas vasaras olimpiskajās spēlēs, informēja Latvijas Svarcelšanas federācija.

Pasaules un Eiropas čempionātu medaļnieks Artūrs Plēsnieks sacensībās svara kategorijā līdz 109 kilogramiem pirmdien izcīnīja trešo vietu.

Raušanā Plēsnieks veiksmīgi izmantoja visus trīs atvēlētos piegājienus. Sākumā pacelti 172 kg, pēc tam sekoja 177 kg, kas ir jauns Latvijas rekords svarā līdz 109 kg, bet trešajā piegājienā tikko uzstādīto rekordu latvietis laboja vēl par četriem kilogramiem (181 kg). Grūšanu Plēsnieks sāka ar paceltiem 215 kg, bet pēc tam pacelti 222 kg, kas arī ir jauns rekords grūšanā. Pēdējā, trešajā, piegājienā Plēsnieks spēja dabūt 232 kg smago stieni līdz krūtīm, taču nenoturēja un svaru nepacēla.

Divcīņas summā Artūrs Plēsnieks sakrāja 403 kg (181+222), labojot Latvijas rekordu svarā līdz 109 kg un izcīnīja Teherānas turnīra bronzu. Par šo sacensību čempionu kļuva divkārtējais pasaules čempions Ali Hašemi no Irānas, un viņa rezultāts summā bija 404 kg (182+222). Sudrabu ieguva viņa tautietis Kia Hadami, kura rezultāts arī bija 404 kg (173+231).

Pirmdien cits Latvijas svarcēlājs Vadims Koževņikovs svara kategorijā līdz 96 kilogramiem izcīnīja otro vietu.

Koževņikovs raušanā pacēla 160 kilogramus, par 5 kilogramiem labojot pašam piederošo Latvijas rekordu, kuru viņš uzstādīja pērnā gada izskaņā Dohā. Arī grūšanā Latvijas sportists laboja sev piederošo valsts rekordu, virs galvas paceļot 202 kg.

Summā ar 362 kg, kas ir jauns Latvijas rekords, Koževņikovs izcīnīja otro vietu. Par šo sacensību čempionu kļuva Londonas olimpisko spēļu sudraba medaļnieks un Riodežaneiro olimpisko spēļu uzvarētājs no Irānas Rostami Kjanaušs, kura rezultāts bija 392 kg (172+220), Trešo vietu izcīnīja 2009. gada Eiropas čempions un divu olimpisko spēļu dalībnieks Jirgens Špīss no Vācijas – 355 kg (160+195).

Savukārt svētdien Ritvars Suharevs izcīnīja sudraba medaļu svara kategorijā līdz 81 kg.

Suharevs raušanā pacēla 160 kg, par 1 kg labojot pašam piederošo, un pērngad pasaules čempionātā Turkmenistānā uzstādīto Latvijas rekordu. Vienlaicīgi tas arī ir Eiropas rekords starp junioriem. Grūšanā rezultāts pieticīgāks – pirmajā piegājienā pieteiktie 185 kg. Ritvars mēģināja pacelt 190 un 191 kg, bet abi atlikušie mēģinājumi bija nesekmīgi.

Kopvērtējumā, paceļot 345 kg (160+185), Suharevam otrā vieta svara divīzijā līdz 81 kg. Zelta medaļu izcīnīja 2018. gada Eiropas čempions un Rio olimpisko spēļu dalībnieks Niko Millers no Vācijas, kura rezultāts bija 355 kg (157+198), bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Irākas smagatlēts Safā Aliumaili – 342 kg (152+190).