Tikmers kļūst par jauno LOK prezidentu
Foto: Vadims Morozovs/LOK arhīvs

Par Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidentu piektdien notikušajā Ģenerālajā asamblejā ievēlēts Žoržs Tikmers, kurš amatā nomainīs ilggadējo prezidentu Aldonu Vrubļevski.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tikmer bija vienīgais kandidāts uz LOK prezidenta amatu. Viņš saņēma 84 balsis par viņa ievēlēšanu, bet viens biedrs atturējās.

LOK atjaunoja 1988. gadā, un šajā laikā bijuši tikai divi prezidenti.Kā pirmo prezidentu ievēlēja Vilni Baltiņu, kurš olimpisko kustību vadīja līdz 2004. gadam. Pēc Atēnu olimpiskajām spēlēm Baltiņu amatā nomainīja viņa "labā roka" - ģenerālsekretārs Aldons Vrubļevskis, kurš LOK vadīja līdz šim.

Tikmers no 1992. līdz 2012. gadam pildīja LOK viceprezidenta lomu, bijis arī Latvijas Biatlona federācijas prezidents, kā arī Latvijas Basketbola savienības un Latvijas Futbola federācijas valžu loceklis. Tikmers astoņās olimpiskajās spēlēs bijis Latvijas delegācijas vadītājs.

LOK prezidents Žoržs Tikmers pēc ievēlēšanas: "Mūsu jaunā programma balstīta uz sportiskām vērtībām un paredz intensīvu darbu sporta vides sakārtošanā. Meklēsim labākos risinājumus Olimpiešu izaugsmē, kā arī mūsu Olimpiskā mantojuma godināšanā. Tuvojas LOK simtgade, tāpēc aicināsim Latvijas pašvaldības veidot kopīgus pasākumus ar Olimpiešu iesaisti. Katra medaļnieka un profesionāla sportista ceļš sākas mājās. Mums visiem ir svarīgas ne tikai medaļas, bet arī sabiedrība, kurā izaug krietni cilvēki un spēcīgas personības. LOK uzdevums ir būt daļai no Olimpiskajiem sirdspukstiem pilnu olimpisko ciklu, un iet uz priekšu straujākiem soļiem. Es ticu, ka ar spēcīgu vadības komandu spēsim to realizēt, veidojot LOK, kā mūsdienīgu, inovatīvu un atvērtu organizāciju."

Savukārt par jauno LOK ģenerālsekretāru kļuva Kārlis Lejnieks, par kura ievēlēšanu balsoja 87 biedri, bet viens atturējās.

Lejnieks kopš 2014. gada strādājis kā LTS ģenerālsekretārs. Bijušais tenisists savulaik arī bijis Latvijas vīriešu izlases kapteinis Deivisa kausā.

Kārlis Lejnieks savā uzrunā izteica pateicību Ģenerālās asamblejas sesijas delegātiem par viņam izteikto uzticību un apņēmās darīt visu, lai Latvijas sporta saimei kopumā izdotos paveikt visu iecerēto. "Darba būs daudz un, lai izpildītu mūsu attīstības stratēģijā izvirzītos 27 punktus, kopā būs jāstrādā visai sporta sabiedrībai, un Latvijas Olimpiskā komiteja ir gatava uzņemties līdera lomu pārmaiņu procesos".

Vēlāk par LOK viceprezidentiem tika ievēlēti Aigars Kalvītis, Vsevolods Zeļonijs un Einārs Fogelis.

LOK Ģenerālās asamblejas pārskata – vēlēšanu sesijā tika pārvēlēts arī LOK Izpildkomitejas un Revīzijas komisijas jaunais sastāvs. Par 19 LOK Izpildkomitejas locekļiem no 33 kandidātiem tika ievēlēti Pēteris Apinis, Ērika Āze, Mārtiņš Bičevskis, Agris Blaus, Ansis Dāle, Einars Fogelis, Juris Grants, Aigars Kalvītis, Jānis Kols, Arnis Lagzdiņš, Lelde Laure, Jānis Liepiņš, Māris Mančinskis, Armands Puče, Edgars Pukinsks, Jevgēņijs Saproņenko, Raimonds Vējonis, Vsevolods Zeļonijs un Nils Žuraļovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiesības piedalīties balsojumā par LOK vadību bija organizācijas individuālajiem locekļiem, 38 Olimpisko sporta veidu federāciju 73 apstiprinātiem pārstāvjiem un diviem pārstāvjiem no Latvijas Olimpiešu kluba. Par LOK individuālajiem locekļiem tika ievēlētas 32 personas no 36 kandidātiem. Par LOK individuālajiem locekļiem tika ievēlēti Pēteris Apinis, Agita Ābele, Gunta Baško, Ludmila Beļikova, Ingrīda Briede, Dainis Caune, Līga Cīrule, Jolanta Dukure, Kaspars Gorkšs, Juris Grants, Zane Gemze, Artis Jansons, Andris Kalniņš, Guntis Keisels, Dainis Kūla, Jūlija Leščinska, Māris Liepiņš, Renārs Līcis, Signe Luika, Jeļena Maļuka, Māris Mančinskis, Inguna Minusa, Dmitrijs Miļkevičs, Sandis Ozoliņš, Daina Paipala, Mārtiņš Rubenis, Oļegs Sorokins, Maruta Taima, Igors Vihrovs, Marita Vilciņa, Dina Vīksna un Diāna Zaļupe.

LOK Ģenerālās asamblejas pārskata – vēlēšanu sesijas darba kārtībā bija arī pārskats par LOK darbību no 2017. līdz 2020.gadam, ieskaitot 2018.gada Phjončhanas ziemas Olimpiskās spēles. Tāpat sesijas laikā tika apstiprināts 2019.gada pārskats un 2020.gada ieņēmumu – izdevumu tāme.

Tags

Latvijas Olimpiskā komiteja Žoržs Tikmers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form