Tokijas olimpiādē varētu piedalīties apmēram 35 Latvijas sportisti
Foto: LETA

2020.gada Tokijas Vasaras olimpiskajās spēlēs varētu piedalīties 30 līdz 40 Latvijas sportistu apmēram 15 dažādos sporta veidos, sacīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vrubļevskis norādīja, ka jau pagājušā gadā sākušās olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensības, kurās sportistiem ir iespējas, uzrādot augstus rezultātus konkrētās sporta disciplīnās un distancēs vai ieņemot zināmu vietu pasaules rangā, kvalificēties startiem olimpiskajās spēlēs.

LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers pastāstīja, ka pašlaik olimpisko spēļu kandidātu atlasē tiek uzraudzīti un novēroti 87 sportisti 17 sporta veidos. Trīs sportisti jau ir izpildījuši olimpiskās kvalifikācijas sacensību prasības vieglatlētikā. Tāpat viņš uzsvēra, ka 11 no šiem 87 sportistiem jau ir ar olimpisko spēļu pieredzi un delegācijas kopējais sastāvs būs ap 35 sportistiem. Tā būs jauna komanda ar jaunu sportistu ienākšanu olimpiskajā komandā.

Nākamā gada olimpiskajā komandā Latviju pārstāvēs tikai individuālo olimpisko sporta veidu pārstāvji, skaidroja Tikmers, bet tas nekādā ziņā netraucēšot mūsu sportistiem būt gataviem šim lielajam sporta forumam.

Vrubļevskis sacīja, ka Latvija ir vienmēr piedalījusies un aktīvi cīnījusies par iespējām aizsūtīt savus labākos sportistus, un cīnīties par visaugstākajām vietām. Vaicāts par finansiālo nodrošinājumu un tā piešķiršanu, Vrubļevskis sacīja, ka nav nekādu pazīmju, ka nākamā gada sporta budžets par augstu sasniegumu sportistu apbalvošanu varētu būt mazāks nekā šajā gadā. Viņš uzsvēra, ka nav pamata bažām, ka kāds varētu neaizbraukt uz Tokiju naudas trūkuma dēļ.

Tomēr komitejas prezidents pauda sašutumu par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto budžeta projektu 2021.gadam, kurā ir norādīts samazinājums vairāk nekā miljons eiro apmērā par augstu sasniegumu apbalvošanu. "Ceram, ka šī pusotra gada laikā izdosies pārliecināt politiķus šo samazinājumu nepieļaut un budžets tiks apstiprināts," sacīja Vrubļevskis.

Savukārt Tikmers pauda pateicību IZM par piešķirto finansējumu 300 000 eiro apmērā tehniskās programmas nodrošināšanai, kas bija paredzēta sportistu kvalifikācijas vajadzību organizēšanai.

Šodien Latvija saņēma oficiālo ielūgumu piedalīties 2020.gada Tokijas Vasaras olimpiskajās spēlēs.

Tokijas olimpiskajās spēlēs piedalīsies vairāk nekā 11 000 planētas izcilāko vasaras sporta veidu pārstāvju no, sagaidāms, 206 pasaules valstīm. Japānas galvaspilsēta Tokija Vasaras olimpiskās spēles uzņems no 2020.gada 24.jūlija līdz 9.augustam.

Tags

Aldons Vrubļevskis Izglītības un zinātnes ministrija Latvijas Olimpiskā komiteja Olimpiskās spēles Žoržs Tikmers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form