Tokijas olimpiskā BMX trase būs līdzīga jaunajai Valmieras trasei
Foto: Rolands Bošs

Jaunās Valmieras BMX trases būvniecība tuvojas noslēgumam, lai tajā jūlija vidū varētu sekmīgi noritēt Eiropas čempionāts, trešdien Valmieras pilsētas pārstāvniecībā Rīgā preses konferencē paziņoja pilsētas mērs Jānis Baiks.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Manuprāt, Valmieru mēs droši varam dēvēt par Latvijas BMX dzimteni un man ir patiess prieks, ka šīs sacensības norisināsies Latvijā. Pateicamies Eiropas Riteņbraukšanas federācijai (UEC), Latvijas Riteņbraukšanas federācijai, kā arī Latvijas valsts atbalstam – ka noticēja mums un ļāva tapt šāda līmeņa sacensībām mūsmājās, Valmierā," izteicās mērs.

"Trase ir gatava uzņemt 3000 un nedaudz vairāk skatītāju. Mēs ļoti ceram, ka uz šo lielo sporta notikumu atbalstītāju pulks būs vēl lielāks, lai šo čempionātu mēs varētu saukt par lielāko sporta pasākumu Valmierā," teica Baiks.

Savukārt Latvijas izlases treneris Ivo Lakučs pauda cerību, ka pirmie treniņu braucieni trasē varētu notikt ap maija vidu. "Trases sagatavošanas darbi ir pabeigti un to atliek tikai nobetonēt. Nākošajā nedēļā būvnieki ķersies klāt starta kalnu betonēšanai, kas noteikti nebūs viegls darbs, jo kalni ir ar 45 grādu leņķi, bet pati trase un virāžas savu segumu iegūs 10. maijā. Tātad ap 15. maiju mēs ceram uzsākt pirmos treniņus trasē," viņš sacīja.

"Šīs sacensības būs īpašas arī tādēļ, ka šajā Eiropas čempionātā sportistiem būs iespēja nopelnīt vairāk olimpisko kvalifikācijas punktu, kā tas ir ierasts citās sacensībās. Čempionātā ir pieteikušās 25 dalībvalstis un vairāk nekā 800 sportisti, proti, visi Eiropas labākie braucēji, un mēs ļoti ceram, ka tieši juniori un elites meitenes demonstrēs izcilu sniegumu savu skatītāju priekšā," stāstīja Lakučs.

Medijiem spekulējot, vai trases plānojums būs līdzīgs Tokijas olimpisko spēļu trasei, kurā sacensības tiks aizvadītas jau nākamgad, Lakučs bija ironisks: "Trasi būvē eksperti no Francijas un viņi mums solījās starta nobraucienu līdz pirmajam uzmetienam pielāgot par 90-95%, bet mums tīk domāt, ka Tokijas trase būs līdzīga Valmieras, nevis otrādāk."

Papildus trases izbūvei, Lakučs atzinīgi vērtēja zem starta kalniem izbūvētās telpas, kurās treneri un sportisti varēs gan analizēt braucienus, gan pievērsties tehniskajiem jautājumiem, kuri, viņaprāt, veicinās junioru braucēju profesionālāku attīstību.

Savās mājās gaidāmo čempionātu pozitīvi vērtēja arī Eiropas kausu posmos šogad labi startējušais Edvards Glāzers. "Sagatavošanos posmus šogad aizvadīju Itālijā un Francijā, bet tagad trase ir divu kilometru attālumā no mājām, tāpēc ceru, ka turpmākajās sezonās sacensībām varēšu gatavoties šeit pat Valmierā," viņš sacīja.

Patīkamu satraukumu par Eiropas čempionātu pauda arī jelgavniece un Latvijas izlases BMX riteņbraucēja Vanesa Buldinska: "Katru reizi, kad esmu Valmierā, es nobraucu gar trasi. Tā šķiet gara un ar augstiem lēcieniem. Pavisam noteikti – augsta līmeņa trase."

Eiropas čempionāta reklāmas video bija redzams arī pašmāju divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs, bet par viņa lomu šajās sacensībās izlases pārstāvji bija atturīgi. "Māris tur būs, bet kādi būs viņa pienākumi, to mēs vēl redzēsim," sacīja Baiks.

Valmierā gaidāmajā Eiropas čempionātā BMX, kurš norisināsies no 11. līdz 14. jūlijam, sacensības norisināsies Elites vīru un dāmu konkurencē, kā arī junioru vecuma braucējiem. Visa informācija par čempionātu pieejama mājaslapā – www.eurobmx2019.eu, kā arī sociālo tīklu "Facebook" un "Instagram" kontos.

Tags

BMX Ivo Lakučs Jānis Baiks Māris Štrombergs Valmiera
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form