Latvijas vingrotājs Vitālijs Kardašovs ceturtdien Glāzgovā ieņēma 12.vietu Eiropas čempionāta sacensībās atbalsta lēciena disciplīnā.

Vingrotāji ceturtdien aizvadīja kvalifikācijas sacensības, tajās startējot arī Kardašovam un Rihardam Tramam.

Augstākās vietas abi Latvijas pārstāvji ieņēma atbalsta lēcienā, kur gan bija mazākais dalībnieku skaits. Kardašovs tika 13,799 punktiem, kas viņam deva 12.pozīciju, bet Trams ar 12,583 punktiem bija 23.vietā starp 25 dalībniekiem.

Finālsacensībām kvalificējās astoņi labākie sportisti, bet nākamie trīs kļuva par rezervistiem. Lai tiktu finālā bija nepieciešams nopelnīt vismaz 14,100 punktus.

Tikmēr pārējās disciplīnās Latvijas sportisti bija dalībnieku beigu daļā. Brīvajās kustībās Trams ieņēma 53.vietu (13,033 punkti), bet Kardašovs 75.pozīciju (12,266) 95 dalībnieku konkurencē.

Kardašovs startēja arī vingrojumā uz stieņa, kur ierindojās 68.vietā (11,866) 92 dalībnieku konkurencē, bet līdztekās viņš palika 73.pozīcijā (12,300) 90 dalībnieku konkurencē. Vēl apļos viņš bija 81.vietā (11,766) 91 dalībnieka konkurencē, bet vingrojumā uz zirga Kardašovs ieņēma 84.pozīciju (10,966) starp 94 dalībniekiem.

Daudzcīņas summā, kur gan netika izcīnītas Eiropas čempionāta medaļas, Kardašovs 73,097 punktiem uzrādīja 26.rezultātu. Savukārt, lai startētu komandu ieskaitē, Latvijai sacensībās vajadzēja startēt vismaz ar trim dalībniekiem.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Eiropas čempionātā dāmām no Latvijas sportistēm labāko rezultātu sasniedza Marija Ribaļčenko, kura ieņēma 19.vietu atbalsta lēcienā, bet komandu ieskaitē Latvijas vingrotājas ar 123,396 punktiem ieņēma priekšpēdējo pozīciju starp 26 izlasēm.

Piektdien Eiropas čempionātā vingrošanā sacensības aizvadīs juniori, startējot arī virknei Latvijas jauno cenšoņu.

Glāzgovā līdz svētdienai norisināsies vairāki Eiropas čempionāti - ūdens sporta veidos, riteņbraukšanā, golfā, vingrošanā, akadēmiskajā airēšanā un triatlonā.