Vinokurovu tomēr atceļ no Almati olimpisko spēļu vēstnieka amata
Foto: Reuters/Scanpix

Bijušais Kazahstānas riteņbraucējs Aleksandrs Vinokurovs tomēr atcelts no 2022.gada Almati ziemas olimpisko spēļu kandidatūras vēstneša amata saistībā ar agrākajām apsūdzībām dopinga lietošanā, teikts organizatoru ziņojumā.

Kā norādīts, SOK amatpersonām nešķiet pieņemama Vinokurova kandidatūra tieši viņa dopinga lietošanas skandālu dēļ.

2007.gada "Tour de France" laikā Vinokurova dopinga analīzes uzrādīja, ka notikusi homologā asins pārliešana. Kazahstānas Riteņbraukšanas federācija Vinokurovam pēc tam piesprieda gada diskvalifikāciju, kas būtu beigusies 2008.gada jūlijā, tomēr Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) piekrita Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) nostājai, ka sportistam jāsaņem divu gadu diskvalifikācija.

Pēc diskvalifikācijas izciešanas Vinokurovs sacensībās atgriezās 2009.gada augusta sākumā. Savukārt par karjeras beigām sportists paziņoja divus gadus vēlāk, kad kritienā prestižā daudzdienu velobrauciena "Tour de France" devītajā posmā salauza augšstilba kaulu.

Tomēr viņš atgriezās profesionālajā riteņbraukšanā un 2014.gada augustā uzvarēja Londonas olimpisko spēļu grupas braucienā, un uzreiz pēc tā paziņoja par karjeras beigām.

Pilsēta, kurai būs gods rīkot 2022.gada ziemas olimpiskās spēles, tiks paziņota 31.jūlijā Kualalumpurā, Malaizijā. Vienīgā Almati konkurente uz olimpisko spēļu uzņemšanu ir Ķīnas galvaspilsēta Pekina.

Almati kandidēja arī uz 2014.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu, kad zaudēja Sočiem. Tā rīkojusi 2011.gada Āzijas ziemas spēles, bet 2017.gadā aizvadīs pasaules ziemas Universiādi. Tomēr tiek vēstīts, ka Almati kandidatūru neatbalsta Kazahstānas prezidents Nursultans Nazarbajevs, bet aiz tās ir vietējā valdība. Šeit visi pasākumi risinātos 30 kilometru rādiusā ap olimpisko ciematu.

Kā ziņots, sākotnēji uz Olimpiādes rīkošanu bija sešas kandidātes, bet laika gaitā galvenokārt finansiālu apsvērumu dēļ savus pieteikumus atsauca Zviedrijas galvaspilsēta Stokholma, Polijas pilsēta Krakova un Ļviva Ukrainā, kā arī Norvēģijas galvaspilsēta Oslo.

Source

LETA

Tags

Dopings Riteņbraukšana SOK UCI Velosports
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form