'Australian Open': Ostapenko un vēl vairāk nekā 70 tenisistu pirms turnīra nonāk karantīnā
Foto: LETA

Pirms šīs sezonas pirmā "Grand Slam" turnīra, kas ierasti noris Austrālijā, karantīnā ievietoti 72 sportisti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uz Austrāliju tenisisti devās ar organizatoru īpaši nolīgtiem reisiem no Dohas, Abū Dabī un Losandželosas.

Pirmie sportisti Austrālijā ieradās pagājušās nedēļas otrajā pusē. Pēc lidojumiem no Losandželosas un Abū Dabī trim personām konstatēja saslimšanu ar Covid-19, kā rezultātā karantīnā sākotnēji tika ievietoti 47 spēlētāji, kuru vidū bija arī "Grand Slam" čempioni.

Svētdien organizatori apstiprināja, ka vēl viens Covid-19 pozitīvs gadījums bijis arī lidojumā no Dohas, bet saslimusī persona nav turnīra dalībnieks. Tas gan nebija iemesls, lai visi 58 pasažieri tiktu ievietoti karantīnā. Zināms, ka 25 no viņiem ir spēlētāji.

Kopumā karantīnā šobrīd atrodas 72 sportisti, starp kuriem ir arī Jeļena Ostapenko. Pēc sportistes "Instagram" kontā ievietotajiem video spriežams, ka Ostapenko nav piemeklējušas nopietnas veselības problēmas, jo viņa savā istabiņā jau trešo dienu aizvada treniņus.

Organizatoru noteikumi karantīnas laikā nosaka, ka sportistiem 14 dienas jāpavada savās viesnīcas istabiņās, kuras nekādā gadījumā nedrīkst pamest. Turpat istabiņās sportisti arī aizvada treniņus, protams, lielākoties strādājot pie fiziskās sagatavotības.

Sacensību rīkotāju striktie noteikumi neapmierina vairākus tenisistus, kuri ar vīrusu nav inficējušies, bet atzīti kā kontaktpersonas. Šī iemesla dēļ viņiem piemērota stingrāka režīma karantīna, kas nozīmē, ka atšķirība no citiem tenisistiem, konkrētajiem sportistiem nebūs pieejami piecu stundu treniņi kortā.

"Esam dzirdējuši, ka vairāki spēlētāji pauduši neapmierinātību ar organizatoru noteikumiem. Ierobežojumi attiecas uz visiem, un sportisti par tiem bija labi informēti vēl pirms ierašanās Austrālijā," vietējās ziņās teica Viktorijas štata premjers Daniels Endrūss. "Neviens nesaņems īpašu aprūpi, jo arī vīruss savā ceļā nevienu nešķiro."

Zināms, ka striktos nosacījumus mīkstināt centies titulētais serbs Novaks Džokovičs, kurš lūdzis samazināt periodu, kas jāpavada karantīnā. Tāpat Džokovičs aicinājis nodrošināt labākas kvalitātes ēdienu.

Endrūss Džokoviča rīcībai pauda vienkāršu atbildi. "Ikvienam ir tiesības kaut ko pieprasīt, bet atbilde ir nē," pauda premjers.

Spēlētāji ir informēti, ka gadījumā, ja drošības noteikumi tiks pārkāpti, var nākties šķirties no prāvām naudas summām. Tāpat draud iespēja, ka konkrētais likuma pārkāpējs tiks izmitināts citā viesnīcā, kur par karantīnas noteikumu ievērošanu gādā policija. Likumsargi šajā viesnīcā stāvot pie teju vai katra numuriņa durvīm.

Pirmie trīs pozitīvie Covid-19 gadījumi noteikti sestdien, bet vēl divi svētdien. Zīmīgi, ka visas piecas personas pirms lidojuma uz Austrāliju iesniegušas negatīvus testa rezultātus.

Zināms, ka viens no saslimušajiem lidojumā no Abū Dabī bija kanādietes Bjankas Andresku treneris Silvēns Brino.

Šīs sezonas pirmais "Grand Slam" turnīrs Austrālijā startēs 8.februārī.

Pirms nedēļas kvalifikācijas turnīra pirmo kārtu nepārvarēja Ernests Gulbis, kā rezultātā vīriešu konkurencē Latvija nebūs pārstāvēta.

Tags

Australian Open Ernests Gulbis Jeļena Ostapenko Novāks Džokovičs Teniss
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form