Bertensa ar saīsināto sitienu meistarklasi sakauj Sevastovu
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Latvijas labākā tenisiste Anastasija Sevastova trešdien Madrides WTA "Premier" turnīra trešās kārtas spēlē 1-6, 2-6 piekāpās pasaules septītajai raketei Kiki Bertensai no Nīderlandes.

Liepājniece spēli uzsāka pagalam bezzobaini, zaudējot pirmos četrus geimus, to skaitā neuzvarot ne punktu savā otrajā serves geimā. Trešo serves geimu Sevastova nosargāja, panākot 1-4, taču Bertensa pirmo setu noslēdza ar latvieti izrēķinoties aptuveni 20 minūtēs.

Par otrā seta zīmīgāko brīdi, iespējams, kļuva četri punkti pēc kārtas, kurus nīderlandiete guva ar saīsinātiem sitieniem. Sevastova gan uz brīdi pretiniecei radīja relatīvu konkurenci, uzvarot divus serves geimus pēc kārtas. Tomēr pretinieces serve ne reizi netika lauzta, un latviete atzina Bertensas pārsvaru ar 1-6, 2-6.

Tādējādi bilance starp abām tenisistēm tagad kļuvusi 2-1 par labu Bertensai. Sevastova pretinieci pārspēja 2017. gada ceturtdaļfinālā tieši Madridē, bet pērn abu tenisistu duelī šajā pašā turnīrā pārsvaru guva Bertensa.

Sevastova par dalību turnīra trešajā kārtā nopelnīja 120 WTA ranga punktus.

Kārtu iepriekš Sevastova divu setu cīņā ar 6-3, 6-4 uzvarēja rumānieti Mihaelu Buzarnesku, bet latviešu pārdarītāja Kiki Bertensa ar 6-4, 6-3 pārspēja Jeļenu Ostapenko.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var iepazīt detalizētu mača notikumu gaitu.

Madrides WTA turnīrs: Anastasija Sevastova - Kiki Bertensa
Spēles statistika. Bertensa – Sevastova:
Otrā seta statistika. Bertensa – Sevastova:
https://twitter.com/WTA/status/1126086148827127808
Anastasija Sevastova – Kiki Bertensa 1-6, 2-6. Bertensa uzvar spēliPirmo Sevastovas servi Bertensa nespēj uzņemt, 15:0. Latvietei jāizpilda sitiens no neērtas pozīcijas, šķērsām ķermenim. Kļūda, 30:15. Sevastovai pirmā spēles dubultkļūda, 40:30. Izspēli vēlāk bekhends lido ārpus laukuma, 40:40. Vēl viena kļūda. Bertensai mačbumba. Latviete pienāk pie tīkla. Pirmo sitienu Bertensa vēl atvaira, taču otrajā kļūdās. Pārsvars Sevastovai. Pēc neveiksmīgas pirmās serves, otrā knapi pārkrīt pāri tīkliņam. Veiksme Sevastovas pusē. Taču garā izspēlē latviete piekāpjas, Bertensai mačbumba. Otro iespēju uzvarēt spēli liepājniece gan neliedz.
Anastasija Sevastova – Kiki Bertensa 1-6, 2-5Bertensa kļūdās, Sevastova var turpināt svinēt veiksmīgas epizodes, žestikulējot ar dūri. Tiesnesis nesaprotas ar Sevastovu par to, kurš bumbiņas nospiedums ir īstais. Soģa nolūkotais gan paredz, ka Bertensas raidītā bumbiņa kritusi laukumā, 15:15. Sevastovai sarežģīti atsist servi, Bertensa otru sitienu jau raida otrā laukuma pusē, Bertensai 40:15. Geimu uzvar nīderlandiete. 
Anastasija Sevastova – Kiki Bertensa 1-6, 2-4Sevastova knapi, knapi nepārsit bumbiņu pāri tīklam pēc kārtējā nīderlandiete saīsinātā sitiena, Sevastova 15:30. Izspēli vēlāk Sevastova dodas pie tīkla un sit bumbiņu pašā laukuma stūrī, 30:30. Liepājniecei pēc sitiena tīklā atliek vien bezpalīdzībā novēzēt raketi, 30:40. Bertensai breikbumba un pēc tam iespēja nokārtot uzvaru. Sevastova atspēlē divus punktus un nu jau pārsvars viņai. Abas tenisistes uzsāk ilgu izspēle pa diagonāli, kurā nīderlandiete sarausta tempu ar saīsināto. Līdz tam Sevastova neaizskrien, toties uzvar nākamo punktu, pārsvars Sevastovai. Liepājniecei tomēr sanāk atsisties. Tradicionālais triumfa sitiens ar dūri arī tiek izpildīts.
https://twitter.com/WTA/status/1126081131969826816
https://twitter.com/WTA/status/1126080162125139968
Anastasija Sevastova – Kiki Bertensa 1-6, 1-4Sevastova šoreiz paredz Bertensas saīsināto sitienu, taču kļūdās savā piegājienā, Bertensai 15:0. Sevastova pie 40:0 atspēlē vienu punktu, taču spēcīgs Bertensas forhends noslēdz geimu.
Anastasija Sevastova – Kiki Bertensa 1-6, 1-3Trešais sekmīgais Bertensas saīsinātais sitiens pēc kārtas. Jāturpina skaitīt... Ceturtais! Sevastova šoreiz pat nemēģina aizskriet līdz bumbiņai. Nīderlandiete pārmaiņas pēc cenšas gūt punktu ar jaudīgu bekhendu. Tas nesanāk, Sevastovai 15:30. Pēc ilgāka pārtraukuma izvēršas vairāku sitienu gara izspēle. Tā gan noslēdzas ar Latvijas tenisistes kļūdu, 15:40. Bertensas saīsinātais knapi krīt ārpus laukumā, lai gan tam nepieciešama tiesneša vērīgā acs, 40:40. Sevastova uzvar ilgu izspēli, pārsvars latvietei. Bertensa vēlreiz kļūdās, jau otro reizi pārsvars latvietei. Sevastova pie tīkla izpilda gremdi pēc virziena maiņas ar ķermeni. Uzvarēts otrais spēles geims.
Anastasija Sevastova – Kiki Bertensa 1-6, 0-3Eiss, Bertensai 30:0. Sevastovai praktiski nav bijuši varianti pret lielāko daļu Bertensas saīsināto sitienu, 40:15. Divi pēc kārtas! Laukumā notiek Bertensas meistarklase.
Anastasija Sevastova – Kiki Bertensa 1-6, 0-2. Sevastovas serve tiek lauztaBertensa izpilda saīsināto sitienu, kurš eleganti iekrīt tieši laukumā, bet otrais atsitiens, līdz kuram liepājniece nepaspēj, jau atrod vietu ārpus laukuma robežām, Sevastovai 0:30. Gara izspēle noslēdzas ar tīkliņu, kas ievērojami izpalīdz Bertensai. Nīderlandiete pieklājīgi atvainoja. Sevastova pietuvojas tīklam, Bertensai nepaliek, kur likt bumbiņu, Sevastovai 30:40. Atgūšanos pret trim breikbumbām tomēr neizdodas.
Pirmā seta statistika. Bertensa – Sevastova:
Anastasija Sevastova – Kiki Bertensa 1-6, 0-1Bertensa ar spēcīgām servēm uzstāda savus spēles noteikumus un, atdodot tikai vienu punktu, pārliecinoši uzvar otrā seta pirmo geimu.
https://twitter.com/WTA/status/1126076376530841602
Anastasija Sevastova – Kiki Bertensa 1-6. Bertensa uzvar pirmo setuIespaidīgs Bertensas servi uzņemošais sitiens, kas krīt precīzi uz gala līnijas 15:15. Bertensas forhends liepājniecei sagādā patiesas problēmas, 30:30. Sevastova cenšas izpildīt sarežģītu saīsināto sitienu šķērsām savam ķermenim. Bertensai setbumba. Fantastiska izspēle, kurā Bertensa izpilda divus skaistus saīsinātos sitienus. Sevastova no pirmās izglābjas ar virtuozu "sveci", kā arī galu galā uzvar izspēli. Liepājniece izpilda greizu sitienu pie Bertensas otrās setbumbas. Setu Kiki Bertensa uzvar apmēram 20 minūtēs.
https://twitter.com/WTA/status/1126074524019986432
Anastasija Sevastova – Kiki Bertensa 1-5Bertensa ar savu spēku nomāc Sevastovu līdz izjūt iespēju doties pie tīkla, nīderlandietei 15:0. Liepājniece kaut kā pamanās aizslīdēt līdz bumbiņai, kuru Bertensa raida no tieša tīkla tuvuma, taču sitiens lido tīklā, Bertensai 30:15. Pretiniece nomāna ar ķermeni Sevastovu un raida bumbiņu tukšā laukumā. Ar eisu geims tiek "piebeigts".
Anastasija Sevastova – Kiki Bertensa 1-4Sevastova izdancina Bertensu pa gala līniju pēc veiksmīgas serves. Pagaidām labākais liepājnieces geims, 30:15. Latvijas tenisiste izpilda vāju otro servi, kuru Bertensa cenšas triekt atpakaļ Sevastovas laukuma pusē, bet kļūdās. Pirmais uzvarētais geims Sevastovai.
Anastasija Sevastova – Kiki Bertensa 0-4Sevastova apspriežas ar treneri, bet pirmajā izspēlē kļūdās situācijā, kurā Bertensa bija pienākusi pie tīkla, Bertensai 15:0. Bertensa izpilda jaudīgu servi pa līniju, līdz kurai liepājniece knapi aizsniedzas. Nīderlandiete uzņem situācijas noteicēja pozīciju, kurā Sevastovai variantu maz. Tā notiek arī pēc nākamās serves. Bezzobains geims. 
Anastasija Sevastova – Kiki Bertensa 0-3. Sevastovas serve atkal tiek lauztaIzcili mīksts raketes pieskāriens pie tīkliņa ļauj Bertensai tikt pie pirmā punkta Sevastovas serves geimā, 0:15. Tīkliņš palīdz bumbiņai pārlekt pāri Bertensas pusē pēc Sevastovas sitiena, taču pretiniece izpilda nevainojumu saīsināto sitienu, 0:40. Sevastova liecas pēc zemas bumbiņas, lai izpildītu bekhendu, taču trāpa tīklā. Pagaidām bez variantiem...
Anastasija Sevastova – Kiki Bertensa 0-2Ilga izspēle noslēdzas ar veiksmīgu Sevastovas bekhendu, kuru Bertensa sit ārpus laukuma, 15:15. Bertensai gan eiss, gan dubultkļūda, 30:30. Tiesnesis izskrien laukumā, lai aplūkotu bumbiņas nospiedumu uz māla laukuma pēc Sevastovas sitiena. Tiek lemts, ka tas ir ārā. Pēcāk vēl viens Sevastovas "forhends" lido ārā.
Anastasija Sevastova – Kiki Bertensa 0-1. Bertensa lauž Sevastovas serviSevastova servē pirmā un spēli sākusi veiksmīgi, 30:15. Bertensa liepājnieces "sveci" triec atpakaļ laukumā ar gremdi, 30:30. Bertensa gan turpina atgūšanos un lauž jau pirmo Sevastovas servi.
Spēle sākas
Izlozē vēl pirms lietus sākšanās Sevastova izvēlējās maču sākt ar servēšanu.
Tenisistes atgriezās kortā, jumts vēl līdz galam nav aizvērts, bet Sevastova un Bertensa tikmēr atsākušas iesildīšanos.
Sevastovas un Bertensas spēle risināsies 3. kortā. Šobrīd tur tiek aizvērts jumts, lai laika apstākļi netraucētu spēles norisei. Tādējādi mačs varētu sākties pēc kādām 10 minūtēm. 
Sevastova WTA rangā ieņem 13.vietu, bet turnīrā izlikta ar 12.numuru. Bertensa ir pasaules septītā spēcīgākā tenisiste. Abas tenisistes karjeras laikā savā starpā tikušās divas reizes un zīmīgi, ka šie mači notikuši turpat Madridē aizpērn un pērn. 2017.gadā ceturtdaļfinālā pārāka ar 6-3, 6-3 bija Sevastova, bet gadu vēlāk Bertensa revanšējās, otrajā kārtā gūdama panākumu ar 6-1, 6-4.
https://twitter.com/_TJKC_/status/1126062937645305858
Šodien kortā varēja tikties abas Latvijas labākās tenisistes, tomēr Jeļena Ostapenko zaudēja Bertensai, un līdz ar nīderlandiete šodien tiekas ar Sevastovu.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/sevastova-ieklust-madrides-turnira-tresaja-karta-ostapenko-neuzlauz-bertensas-aizsardzibu.d?id=51057003
Tenisistes iesildījās, bet spēli vēl nesāks, jo Madridē sācies lietus, un šis nav slēgtais korts.
Latvijas labākā tenisiste Anastasija Sevastova trešdien centīsies iekļūt Madrides WTA turnīra ceturtdaļfinālā. Trešās kārtas mačā viņa tiekas ar Kiki Bertensu no Nīderlandes.

Source

DELFI Sports

Tags

Anastasija Sevastova Teniss WTA
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form