Serbu tenisa zvaigzne Novāks Džokovičs piektdien, 27. janvārī, viegli desmito reizi karjerā sasniedza Austrālijas atklātā čempionāta finālu, kurā svētdien tiksies ar grieķi Stefanu Cicipu.

"Australian Open" pusfinālā Džokovičs divu stundu un 20 minūšu ilgā cīņā trīs setos ar 7-5, 6-1, 6-2 pieveica amerikāni Tomiju Polu. Sešos mačos Melburnā serbs zaudējis tikai vienā setā, bet kopā pretinieki spējuši uzvarēt tikai 53 geimus jeb tikai nepilnus deviņus geimus vidēji mačā.

Izšķirošs mačā izrādījās jau pirmais sets. Džokovičs ieguva vadību 5-1, bet tad pamanījās divreiz zaudēt savu servi, amerikānim izlīdzinot rezultātu 5-5. 12. geimā Pols bija vadībā ar 30-0, bet tad Džokovičs uzvarēja četras izspēles pēc kārtas, uzvarot pirmo setu ar 7-5. Nākamajos divos setos Pols spēja uzvarēt tikai trīs geimus, bet Džokovičs ar pārliecinošu uzvaru iekļuva finālā.

Tagad svētdien finālā Džokovičs tiksies ar grieķi Stefanu Cicipu, kurš pirms tam savā pusfinālā četru setu cīņā pieveica Karenu Hačanovu. Džokovičs ar Cicipu savā starpā tikušies 12 reizes, desmit spēlēs uzvaras svinot serbam. "Grand Slam" turnīros tenisistu ceļi krustojušies vien divreiz: abos dueļos Parīzē "French Open" sacensībās uzvarējis Džokovičs.