Noskaidroti visi Austrālijas atklātā tenisa čempionāta ceturtdaļfinālisti gan vīriešu, gan sieviešu turnīros.

Vīriešu sacensībās "Australian Open" galvenais favorīts Novāks Džokovičs astotdaļfināla spēlē ar rezultātu 6-4, 7-5, 7-5 uzvarēja Luksemburgas pārstāvi Žilu Milleru.

Džokoviča pretinieks ceturtdaļfinālā būs Kanādas pārstāvis Milošs Raoničs, kuram pirmdien bija jācīnās piecu setu mačā. Ar astoto numuru izliktais Raoničs ar 6-4, 4-6, 6-3, 6-7 (7:9), 6-3 uzvarēja Felisiano Lopesu no Spānijas (12).

Vēl šveicietis Stens Vavrinka (4) ar 7-6 (7:2), 6-4, 4-6, 7-6 (10:8) uzvarēja citu spāni Giljermo Garsiju-Lopesu (12). Šis mačs ir zīmīgs ar to, ka ceturtā seta taibreikā Vavrinka atspēlējās no 0:5, sagādājot sev pamatīgas grūtības. Tās viņš pārvarēja un izcīnīja uzvaru.

Tikmēr japānis Kei Nišikori (5) negaidīti pārliecinoši uzvarēja Davidu Ferreru no Spānijas (9) - 6-3, 6-3, 6-3. Nišikori ceturtdaļfinālā tiksies ar Vavrinku.

Pārējos ceturtdaļfinālos tiksies Tomašs Berdihs (7) un Rafaels Nadals (3), kā arī Endijs Marejs (6) un Niks Kirgioss.

Savukārt sieviešu turnīrā amerikāņu tenisiste Kīza pirmoreiz karjerā sasniedza "Grand Slam" sacensību ceturtdaļfinālu, ar 6-2, 6-4 pārspēja vēl vienu neizsēto amerikānieti Medisonu Brenglu.

Citā mačā Venusa Viljamsa (18) ar 6-3, 2-6, 6-1 spēja pārspēt polieti Agņešku Radvaņsku (6), ceturtdaļfinālā nodrošinot tikšanos ar Kīzu.

Slovākiete Dominika Cibuļkova (11) ar 6-2, 3-6, 6-3 pārspēja Viktoriju Azarenku, kura šajā turnīrā nav starp izsētajām tenisistēm. Cibuļkova ceturtdaļfinālā tiksies ar WTA ranga līderi, turnīra galveno favorīti Serēnu Viljamsu, kura ar 2-6, 6-3, 6-2 uzvarēja spānieti Garvini Mugurusu (24).