Emocionālā Ostapenko uzdāvina Stērnsai lielāko uzvaru karjerā
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Latvijas labākā sieviešu tenisiste Jeļena Ostapenko trešdien, 31. maijā, piedzīvoja zaudējumu Francijas atklātā čempionāta jeb "French Open" otrajā kārtā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasaules 17. rakete Ostapenko ar 3-6, 6-1, 2-6 piekāpās 21 gadu vecajai amerikānietei Peitonei Stērnsai, kura WTA rangā atrodama 69. pozīcijā.

Stērnsai šī ir karjerā lielākā uzvara. Amerikāniete tikai pērn noslēdza studijas koledžā, pēcāk pievēršoties profesionālajam tenisam. Šo gadu viņa WTA rangā uzsāka vien 210. vietā. Stērnsai šis ir pirmais "French Open" pamatturnīrs karjerā.

Ostapenko šī spēle nesākās uz patīkamākās nots, jo jau pašā pirmajā geimā Stērnsa viņu nobreikoja, kamēr pati Latvijas tenisiste lauzt sāncenses servi nekādi nespēja. Piektajā geimā amerikāniete vēlreiz ieguva breiku, kamēr Ostapenko emocijas pakāpeniski sāka augt, un viņa vēlāk jau teju pēc katras zaudētas izspēles rupji krievu valodā lamājās uz savu ložu tribīnēs, nelaipni sūtot prom no tās cilvēkus.

Pirmo setu Latvijas tenisiste zaudēja teju bez variantiem, taču beidzot pamodās otrajā. Viņa trīs reizes nobreikoja amerikānieti, neļaujot pretiniecei atbildēt ar to pašu. Graujoša uzvara ar 6-1, un cīņas uzvarētāja tika izšķirta trešajā setā. Tajā atkārtojās pirmā seta scenārijs, kurā Ostapenko spēle atkal nevedās, viņa rupji lamājās krievu valodā un zaudēja cīņā ne tikai ar pretinieci, bet arī spriedzi. Trešajā setā viņa netika ne pie viena breika.

Latvijas tenisiste "French Open" vienspēļu turnīru noslēgusi ar 70 WTA ranga punktiem.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi:

Francijas atklātais čempionāts: Jeļena Ostapenko – Peitone Stērnsa
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa 3-6, 6-1, 2-6. Stērnsa uzvar un 21 gadu vecā amerikāniete tiek pie karjerā lielākā panākuma!Stērnsai pirmā iespēja likt šim mačam punktu. To Ostapenko negrasās pieļaut, jo divas reizes pēc kārtas lieliski atgriež servi un panāk 30:0. Latvijas tenisiste iesit tīklā un autā, Stērnsai panākot neizšķirtu. Ostapenko rīcībā pēc garas izspēles un amerikānietes sitiena ārā nonāk arī breikbumba, taču tā netiek nosargāta, beigās pretiniecei izcīnot pelnītu uzvaru.
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa 3-6, 6-1, 2-5Ostapenko katra iespēja palikt šajā mačā ir pēdējā. Viņa serves geimu sāk ar dubultkļūdu, pēcāk izsit arī autā, taču ar lielām grūtībām savu servi nosargā. Viņa spēli ir nedaudz paildzinājusi, taču nākamajā geimā Stērnsa servēs par uzvaru mačā.
https://twitter.com/Shakur_Dml/status/1663859457342799873
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa 3-6, 6-1, 1-5Savu serves geimu Stērnsa sāk ar 40:0. Pēc šāda pavērsiena Ostapenko uzvar nākamajā izspēlē, jo amerikāniete izsit bumbiņu ārpus laukuma, taču pēc tam Stērna lieliski trāpa laukumā pēc spēcīgas pirmās serves.
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa 3-6, 6-1, 1-4Breiks Stērnsai! Savu serves geimu Ostapenko sāk ar dubultkļūdu, pēc tam trāpa tīklā, Stērnsai tiekot pie trim breikbumbām (40:0). Viņa izmanto otro un tuvojas uzvarai visā spēlē - amerikānietei jau divu breiku pārsvars.
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa 3-6, 6-1, 1-3Abas tenisistes sākušas būt ļoti pārliecinošas savos serves geimos. Arī Stērnsa servē ļoti labi un nedāvā Ostapenko nevienu iespēju. Latvijas tenisistei gan pašai spēle nevedas, jo pieļauj daudz nepiespiesto kļūdu.
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa 3-6, 6-1, 1-2Ļoti pārliecinoši savā serves geimā nospēlē arī Ostapenko, neļaujot Stērnsai uzvarēt kaut vienā izspēlē.
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa 3-6, 6-1, 0-2Stērnsa ļoti pārliecinoši nosargā servi un nostiprina pārsvaru trešā seta sākumā.
https://twitter.com/HerbstWinter1/status/1663855496183312385
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa 3-6, 6-1, 0-1Breiks Stērnsai! Spraigs trešā seta pirmais geims. Stērnai padodas lielisks sitiens stūrī un iegūta breikbumba. Garā izspēlē Ostapenko to atspēlē, taču tad atkal zaudē un rupjos vārdos lamā savu tribīni. Viņa trāpa tīklā un vēlreiz izlādē negatīvās emocijas.
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa 3-6, 6-1. Ostapenko uzvar 2. setu.Breiks Ostapenko! Stērna savā serves geimā izskatās psiholoģiski salūzusi, turklāt pieļauj arī dubultkļūdu. Ostapenko pie viena lieliski atgriež pretinieces serves un sarūpē sev graujošu panākumu otrajā setā.
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa 3-6, 5-1Latvijas tenisiste ar grūtībām nosargā servi. Stērnsa lieliski atgriež servi un gūst breikbumu (40:30), taču Ostapenko ar šo izaicinājumu tiek galā, izpildot trešo eisu mačā. Vēl divas labas serves ļauj nosargāt servi.
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa 3-6, 4-1Breiks Ostapenko! Stērnsai padodas vāja pirmā serve, un Ostapenko iegūst breikbumbu (40:30). To amerikāniete ātri atspēlē un atkal nolamā savā tribīnē sēdošos. Stērnsa nepiemērotā brīdī pieļauj dubultkļūdu, dāvājot Latvijas tenisistei vēl vienu breika iespēju, kas arī tiek izmantota, jo amerikāniete sit autā.
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa 3-6, 3-1Amerikāniete Ostapenko serves geimu sāk ar labu tenisu un 30:0. Latvijas sportiste gan izlīdzina, taču tad nespēj panākt pretinieces saīsināto sitienu, Stērnsai tiekot pie breikbumbas. To viņa neizmanto, kā arī vēl vienu breikbumbu, jo Ostapenko ir pārāka garākā izspēlē. Latvijas tenisiste rupjos vārdos no tribīnēm šķietami cenšas aizdzīt savu mammu. Grūtā cīņā Ostapenko savu servi nosargā.
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa 3-6, 2-1Stērnsa ļoti pārliecinoši nosargā servi, neļaujot Ostapenko uzvarēt kaut vienā izspēlē.
https://twitter.com/Alexand70853047/status/1663847372097454081
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa 3-6, 2-0Ostapenko šobrīd ir emocionāli savāktāka un otro setu sākusi jaudīgi. Viņa bez lielām problēmām nosargā savu servi un palielina pārsvaru.
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa 3-6, 1-0Breiks Ostapenko! Latvijas tenisiste pretinieces geimā ar agresīvu tenisu panāk 30:0, bet šo vadību pazaudē. Ar jaudīgu sitienu stūrī viņa iegūst breikbumbu, ko arī izmanto - Stērnsai sitiens autā.
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa 3-6. Stērnsa uzvar pirmo setu!Breiks Stērnsai! Latvijas tenisistes serves geims iesākas līdzīgā cīņā, bet pie 30:30 Stērnsa iegūst breikbumbu, jo Ostapenko sit autā. Ar to pašu gan atbild arī amerikāniete, pazaudējot setbumbu. Latvijas tenisiste tiek pie geimbumbas, taču tad pieļauj pirmo dubultkļūdu, kas ir liktenīga. Pie 40:40 Stērnsa lieliski trāpa stūrī, tiekot pie vēl vienas breikbumbas/setbumbas, ko arī izmanti, jo Ostapenko trāpa tīklā...
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa 3-5Breiks Ostapenko! Latvijas tenisiste zaudē pirmajā izspēlē, bet pēc tam uzvar nākamās un tiek pie divām breikbumbām (40:15). Izmantota jau pirmā, jo lieliski atgriezta serve. Stērnsai gan joprojām viena breika pārsvars.
https://twitter.com/SaraCam03997206/status/1663842450887045121
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa 2-5Latvijas tenisiste ar grūtībām nosargā savu servi, bet pēc zaudētām izspēlēm agresīvi mudina kādu aizdzīt prom tribīnēm. Nākamajā geimā Stērnsa servēs par uzvaru pirmajā setā.
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa 1-5Stērnsa serves geimu sāk ar eisu, un Ostapenko sāk krieviski lamāties, rupjos vārdos pasūtot tribīnēs sēdošus cilvēkus. Viņa ir dusmīga un pēc tam tiek pie breikbumbas (40:30), jo trāpa lielisku sitienu stūrī. Stērnsa atspēlējas, taču lieliski atgriezta otrā serve ļauj Ostapenko gūt vēl vienu breikbumbu. Arī tā paliek neizmantota, jo amerikāniete izcili trāpa pa līniju. Turpinājumā Stērnsa nosargā savu servi, kamēr Ostapenko emocionāli ir ļoti uzlādēta.
https://twitter.com/josemorgado/status/1663839881339043844
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa 1-4Breiks Stērnsai! Ostapenko serves geimu sāk ar labu saīsināto sitienu, taču pēc tam vairs neuzvar nevienā izspēlē, sitieni autā un tīklā ļauj Stērnsai iegūt divas breikbumbas. Izmantota jau pirmā, jo viņa lieliski atgriež otro servi. ASV tenisiste vadībā jau ar divu breiku pārsvaru.
https://twitter.com/DailyBettingT11/status/1663839057367924737
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa 1-3Latvijas tenisistei īsti nerodas pretargumenti, ja Stērnsas pirmā serve ir laukumā. Lielākas iespējas rodas pie otrās serves. Šobrīd amerikāniete servē pārliecinoši.
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa 1-2Latvijas tenisiste turpina spēlēt sev ierasto agresīvo tenisu ar spēcīgiem sitieniem, kas bieži vainagojas ar tīklu vai autu. Viņai izdodas noturēt savu servi un uzvarēt pirmo geimu šajā mačā.
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa 0-2Ostapenko sagādā Stērnsai nopietnu pretestību serves geimā. Teicami atgriezta otrā serve ļauj panākt 40:40, turklāt vēlāk Stērnsas sitiens autā ļauj Latvijas tenisistei tikt pie pirmās breikbumbas mačā. Tā netiek izmantota, jo amerikānietei padodas jaudīga serve, un pēcāk Stērnsa noslēdz serves geimu sev par labu.
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa 0-1Breiks Stērnsai! Amerikāniete lieliski atgriež servi un pārliecinoši lauž Ostapenko servi, ļaujot viņai uzvarēt tikai vienā izspēlē. Geimu Latvijas tenisiste noslēdz ar sitienu autā.
Jeļena Ostapenko - Peitone Stērnsa. Mačs ir sācies!
Ostapenko 2017. gadā sensacionāli uzvarēja "French Open", bet kopš tā laika viņa šajā turnīrā nav tikusi tālāk par trešo kārtu.
Spēli ar servi sāks Jeļena Ostapenko. Šobrīd tenisistes kortā iesildās, mačs sāksies pēc dažām minūtēm.
"Ostapenko ir tā, kas nosaka mača ritmu un neļauj savām pretiniecēm laukumā darboties pilnvērtīgi. Viņai ir ļoti agresīvs spēles stils, tāpēc tas bieži mēdz būt arī neparedzams. Domāju, ka Ostapenko pret Stērnsu jau ar pirmo sitienu izdarīs spiedienu un noteiks mača gaitu," komentēja Šeta.
Bijusī Austrijas tenisiste, "Eurosport" eksperte un vairāku sacensību uzvarētāja Barbara Šeta pirms šī pusdienlaika dueļa norādījusi, ka Ostapenko savas karjeras vidū piedzīvoja grūtības, tomēr tas periods esot aiz muguras.
Turnīra pirmajā kārtā 2017. gada čempione Ostapenko parādīja raksturu, otrajā setā atspēlējoties no 1-5 un ar 6-3, 7-5 uzvarot čehieti Terezu Martincovu.https://www.delfi.lv/article.php?id=55609964
Francijas atklātā čempionāta otrajā kārtā Ostapenko tiekas ar amerikānieti Stērnsu, ar kuru abas raketes vēl nav krustojušas. Latvijas pretiniece, kurai ir 21 gads, WTA rangā šobrīd atrodas 69. vietā.https://www.delfi.lv/article.php?id=55615070

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.