Par Parīzes "Masters 1000" sērijas tenisa turnīra uzvarētāju svētdien kļuva šveicietis Rodžers Federers.

Izšķirošajā spēlē ar trešo numuru izliktais Federers ar 6-1, 7-6 (7:3) pārspēja Žo Vilfrīdu Tsongu no Francijas, kurš bija izlikts ar sesto numuru.

Parīzes "Masters 1000" turnīrā Federers triumfēja pirmo reizi sava karjerā, bet šosezon tas viņam bija trešais izcīnītais tituls.

Iepriekš pašā gada sākumā - janvārī - šveicietis trešo reizi karjerā uzvarēja Dohas "ATP World Tour 250" sērijas turnīrā, bet pagājušajā nedēļā viņš piekto reizi bija labākais savas dzimtās pilsētas Bāzeles "ATP World Tour 500" sērijas turnīrā.

"Masters 1000" sērijas turnīros Federers izcīnījis uzvaras jau 18 reizes.

Pusfinālā šveicietis ar 6-4, 6-3 pārspēja ar piekto numuru izlikto čehu Tomašu Berdihu, kamēr Tsonga ar 3-6, 7-6 (7:1), 7-6 (7:3) izrādījās pārāks pār amerikāni Džonu Isneru.

Līdz ar to šosezon ATP tūres tenisistiem atlikuši vairs tikai divi turnīri - sezonas noslēguma sacensības "ATP World Tour Finals" un Deivisa kausa fināls, kurā sacentīsies Spānija un Argentīna.