Pārliecinošu uzvaru ASV atklātā tenisa čempionāta vīriešu vienspēļu turnīra astotdaļfināla mačā pirmdien izcīnīja pieckārtējais sacensību uzvarētājs šveicietis Rodžers Federers, savukārt ATP ranga līderim Novākam Džokovičam ar ukraini Aleksandru Dolgopolovu neklājās tik viegli.

ATP ranga trešās vietas īpašnieks Federers ar rezultātu 6-1, 6-2, 6-0 sagrāva argentīnieti Huanu Monako. Turklāt šī spēle sākās tikai 12 minūtes pirms pusnakts - vēlāk ir sākušies tikai divi mači "US Open" vēsturē. Ja sportisti nepagūst laukumā iziet pirms pusnakts, maču pārceļ uz nākamo dienu.

Karjeras laikā Federers "Grand Slam" turnīros tādējādi izcīnījis jau 227 uzvaras, par sešu panākumu tiesu atpaliekot no Džimija Konorsa rekorda - 233 uzvaras.

Ceturtdaļfinālā Federera pretinieks būs ar 11.numuru izliktais Francijas tenisists Žo Vilfrīds Tsonga, kurš savā astotdaļfināla cīņā ar 6-4, 6-7 (5:7), 3-6, 6-4, 6-2 pieveica mājinieku Mārdiju Fišu, kurš bija turnīra astotā rakete.

Tikmēr samērā smagu uzvaru astotdaļfināla mačā pirmdien izcīnīja ATP pasaules ranga līderis serbs Novāks Džokovičs, kurš ar 7-6 (16:14), 6-4, 6-2 apspēlēja turnīra 22.raketi Aleksandru Dolgopolovu no Ukrainas.

Šīgada Austrālijas atklātā čempionāta un Vimbldonas čempionāta uzvarētājs Džokovičs šogad aizvadītajās 63 spēlēs piedzīvojis tikai divus zaudējumus. Iespējams, ka šogad serbam būs pa spēkam pārspēt Džona Makinroja 1984.gadā sasniegto rekordu, kad viņš izcīnīja uzvaru 82 mačos un tikai trijos kortu atstāja kā zaudētājs.

Ceturtdaļfinālā Džokovičs tiksies ar savu tautieti Janko Tipsareviču, kurš izlikts ar 20.numuru. Viņš astotdaļfinālā ar 7-5, 6-7 (3:7), 7-5, 6-2 pieveica spāni Huanu Karlosu Ferrero.

Atlikušās vīriešu vienspēļu turnīra astotdaļfināla cīņas tiks aizvadītas otrdien.