Spānijas tenisists Rafaels Nadals (ATP 5.) otrdien aizraujošā Francijas atklātā tenisa čempionāta ceturtdaļfināla kārtas cīņā pieveica Serbijas tenisa zvaigzni Novaku Džokoviču (ATP 1.)

Nadals pretinieku pieveica četros setos, spēlē uzvarot ar rezultātu 6-2, 4-6, 6-2, 7-6 (7:4). Mačs pēc četru stundu un 12 minūšu ilgas spēkošanās noslēdzās pulksten 1.15 naktī.

Šī abiem titulētajiem tenisistiem bija jau 59. savstarpējā spēle. Nadals tika pie sava 29. panākuma pret Džokoviču, kurš pretinieku pārspējis 30 reizes.

Pēc pārliecinošas uzvaras pirmajā setā Nadals otrā seta ievadā divreiz lauza pretinieka servi, panākot rezultātu 3-0. Tomēr Džokovičs pamazām atrada spēles garšu. 19 minūšu ilgā sestajā geimā serbs jau izlīdzināja rezultātu setā (3-3). Savukārt sets noslēdzās, Džokovičam vēlreiz uzvarot ļoti ilgā Nadala serves geimā.

Trešais sets atkal pagāja Nadala zīmē. Spānis neatdeva Džokovičam ne punktu viņa paša pirmajā serves geimā, arī atlikušo setu nospēlējot diezgan pārliecinoši.

Patiesu intrigu radīja tiešu ceturtais sets. Daļai līdzjutēju aukstās temperatūras dēļ pat dodoties mājās, Džokovičs vēlajā stundā pēc trim izciliem geimiem panāca vadību 0-3. Spānis ilgi gaidīja iespēju lauzt pretinieka servi līdz seta devītajā geimā viņam nācās atspēlēt divas setbumbas, bet tad viņš ar otro breikbumbu panāca jau rezultātu 4-5.

Pēc vairākiem īsiem geimiem tenisisti sasniedza taibreiku, kurā krietni pārāks bija Nadals. Džokovičs gan spēja atspēlēt viņa pirmās trīs mačbumbas, bet spānis savu ceturto iespēju uzvarēt nepalaida garām.

Nadals, kurš tiecas jau pēc 14. čempiona titula "French Open" čempionātā, piektdien pusfinālā spēlēs pret Vācijas pārstāvi Aleksandru Zverevu (ATP 3.). Jau ziņots, ka Zverevs otrdien aizraujošā duelī četros setos pieveica Nadala tautieti Karlosu Alkarasu (ATP 6.).