Grieķu tenisa jaunais talants Stefans Cicips otrdien, 22. janvārī, iekļuva Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālā, kļūstot par jaunāko "Grand Slam" turnīru pusfināla dalībnieku kopš 2007. gada.

Turnīra nākamajā kārtā Cicipa pretinieks būs titulētais spānis Rafaels Nadals, kurš savā ceturtdaļfināla mačā trijos setos ar 6-3, 6-3, 6-2 uzvarēja amerikāni Frensisu Tiafo. Līdz ar to Nadals šāgada "Australian Open" pagaidām nav zaudējis nevienu setu.

"Australian open" ceturtdaļfinālā 20 gadus vecais Cicips (turnīra 14. numurs) trīs stundu un 15 minūšu ilgā cīņā ar 7-5, 4-6, 6-4, 7-6 (7:2) pieveica spāni Roverto Bautistu Agutu (22. numurs). Pirmajā un trešajā setos Cicips bija iedzinējos, zaudējot savus serves geimus, bet spēja cīņu pavērst sev par labu un uzvarēt tos setus. 193 centimetrus garais grieķis mačā izpildīja 22 "eisus", tīri uzvarēja 68 izspēles, bet pieļāva vien 38 kļūdas.

Cicips pirms tam astotdaļfinālā sensacionāli apturēja iepriekšēji divu gadu čempionu, seškārtējo "Australian Open" uzvarētāju Rodžeru Federeru, bet tagad cīņā par iekļūšanu finālā tiksies ar pasaules ranga otro numuru Rafaelu Nadalu vai vēl vienu pārsteigumu autoru amerikāni Frensisu Tiafo.

Pēdējos desmit gados nevienam tik jaunam tenisistam nav izdevies aizsniegties līdz "Grand Slam" turnīru pusfinālam. 2007. gadā tikko sasniedzot 21 gada vecuma slieksni "US Open" pusfinālā (vēlāk arī finālā) spēlēja šī brīža pasaules pirmā rakete Novāks Džokovičs, 2005. gadā "French Open" pirmo titulu 19 gadu vecumā izcīnīja Rafaels Nadals, bet 2003. gadā "Australian open" pusfinālu 20 gadu vecumā sasniedza Endijs Rodiks.

Sensācija arī sieviešu vienspēlēs — tur pusfinālā iekļuva neizliktā amerikāņu tenisiste Daniela Rouza Kolinsa, kura pasaules rangā atrodas 35. vietā.

Divu "Australian Open" neizsēto sportistu duelī Kolinsa ceturtdaļfinālaā ar 2-6, 7-5, 6-1 pārspēja krievieti Anastasiju Pavļučenkovu un nopelnīja tiesības pusfinālā spēkoties ar čehieti Petru Kvitovu vai austrālieti Ešliju Bārtiju, kuras savu ceturtdaļfināla spēli vēl aizvadīs.

Pirms tam Kolinsa no turnīra izslēdza spēcīgo vācieti Angeliku Kerberi.