Francijas atklātā tenisa čempionāta pirmo kārtu pirmdien diezgan viegli pārvarēja Ernests Gulbis, kurš pieveica brazīlieti Rožeriu Dutru Silvu.

Lai pieveiktu pasaules ranga 94.vietas īpašnieku Dutru Silvu, Gulbim bija nepieciešamas divas stundas. Gulbis šajā cīņā bija pārāks ar 6-1, 7-6 (7:4), 6-3. "French open" pirmo kārtu Gulbim, kurš pasaules rangā ieņem 40.vietu, neizdevās pārvarēt iepriekšējos trīs gadus.

Tagad otrajā kārtā Gulbi gaida daudz nopietnāks pretinieks – turnīra mājinieks Gēls Monfiss. Francūzis pirmajā kārtā četru stundu ilgā cīņā piecos setos ar 7-6 (10:8), 6-4, 6-7 (3:7), 6-7 (4:7), 7-5 pieveica turnīra piekto numuru Tomašu Berdihu. Savulaik pasaules labākā desmitnieka tenisists Monfiss savainojumu dēļ pasaules rangā bija izslīdējis no TOP 100 un tikai šonedēļ atgriezās labāko simtniekā. Viņš šobrīd pasaules rangā ieņem vien 81.vietu un dalībai "French Open" saņēma rīkotāju "wild card".

Portāls "Delfi" piedāvāja šīs spēles teksta tiešraidi.

Gulbis bez lielām problēmām iesāka maču pret rangā zemāk esošo brazīlieti. Jau otrajā geimā viņš paņēma pretinieka servi, tad gan zaudēja vienu geimu, bet turpinājumā iniciatīvu neatdeva un uzvarēja pirmo setu ar 6-1.

Daudz sarežģītāk Gulbim gāja otrajā un trešajā setos. Otrajā setā brazīlietis sāka spēlēt daudz pārliecinošāk, bet Gulbis bija pazaudējis savu spēles stilu, tādējādi cīņa ritēja sīvi. Tikai devītajā geimā Gulbis lauza pretinieka servi, taču uzreiz nākamajā geimā pazaudēja savu servi. Nākamajos divos geimos tenisisti paņēma savas serves, tādējādi seta uzvarētāju nācās noskaidrot "tie break" izspēlē. Lai gan brīžiem "tie break" izspēlē bija līdzsvars, Gulbis kontrolēja 13.geima gaitu un beigās droši uzvarēja ar 7-6 (7:4).

Trešajā setā Gulbis jau pirmajā geimā zaudēja savu servi (pie tam "sausā"), taču tad uzvarēja nākamos četrus geimus, panākot jau 4-1. Diezgan negaidīti Gulbis pamanījās zaudēt savu servi septītajā geimā, bet uzreiz laboja kļūmi, paņemot pretinieka servi un tad arī droši nospēlējot savā serves geimā, svinot uzvaru visā mačā.

Pirms šī mača abi tenisisti augstākā līmeņa turnīros savā starpā bija tikušies tikai vienu reizi. Pērnajā gadā Kicbīeles turnīra otrajā kārtā Gulbis zaudēja ar 4-6, 4-6.