Gulbis atspēlējas un ar skaistu uzvaru turpina turnīru Indijā
Foto: AFP/Scanpix

Latvijas tenisists Ernests Gulbis Indijā notiekošā Punes ATP 250 punktu sērijas turnīra otrās kārtas mačā ar rezultātu 7-6 (7:2), 6-2 trešdien pārspēja Hjonu Čunu no Dienvidkorejas, sasniedzot ceturtdaļfinālu.

Gulbis pasaules rangā ieņem 95.vietu, bet, lai uzvarētu ranga 25. numuru Čunu, viņam vajadzēja stundu un 41 minūti. Turklāt korejietis bija viens no turnīra galvenajiem favorītiem, jo bija izlikts ar otro numuru.

Spēli Gulbis sāka slikti, nonākot iedzinējos ar rezultātu 0-4. Pie rezultāta 5-1 Čuns servēja par uzvaru setā, taču Gulbis to nepieļāva, divas reizes lauza pretinieka servi un izlīdzināja rezultātu. Tad abi tenisisti apmainījās ar breikiem un cīņa nonāca līdz taibreikam, kurā latvietis bija pārliecinoši labāks.

Otrais sets iesākās līdzīgā cīņā, taču pārsvaru kortā pārņēma Gulbis, kurš uzvarēja četrus geimus pēc kārtas un uzvarēja spēli.

Gulbis par ceturtdaļfināla sasniegšanu nopelnījis 45 ATP ranga punktus. Ceturtdaļfinālā latvieša pretinieks būs pieredzējušais horvāts Ivo Karlovičs, kurš rangā ierindojas apaļajā 100. vietā.

Gulbis un Čuns ATP pamatturnīrā sacentās pirmo reizi, taču 2017. gadā Barselonas turnīra kvalifikācijā korejietis izcīnīja uzvaru ar 7-6 (7:2), 6-2.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Punes tenisa turnīrs: Ernests Gulbis – Hjons Čuns
https://twitter.com/gulbis_news/status/1080425121821704193
Ernests Gulbis – Hjons Čuns 7-6 (7:2), 6-2. Gulbis uzvar maču. Gulbis turpināja servēt lieliski un izpildīja vēl vienu "eisu", bet tad viņam no labās neizdevās trāpīt laukuma stūrī. Viņš atkal izpildīja netveramu servi, tam sekoja epizode, kurā latvietis sita tīklā (30:30). Pirmo mačbumbu Gulbis panāca, kad izspēlēja ātru kombināciju pa laukuma stūriem, un pretinieks sita tīklā. Čunam norāvās sitiens, un Gulbis svinēja skaistu uzvaru. 
Ernests Gulbis – Hjons Čuns 7-6 (7:2), 5-2. Gulbis vēlreiz lauž pretinieka servi.Gulbis spēlēja precīzi un pacietīgi, kas deva punktus pēc pretinieka neveiksmēm. Viņš panāca trīskāršo breika iespēju, bet pirmajā epizodē viņam neizdevās sitiens no labās gar sāna līniju. Tomēr nākamo iespēju viņām izdevās izmantot. 
Ernests Gulbis – Hjons Čuns 7-6 (7:2), 4-2Gulbis sāka ar "eisu", turpināja ar lielisku uzbrukumu gar sāna līniju, tam sekoja vēl viens "eiss", bet noslēgumā Čuna uzņemtā serve lidoja ārpus laukuma. 
Ernests Gulbis – Hjons Čuns 7-6 (7:2), 3-2. Gulbis lauž pretinieka servi. Šajā geimā izspēles bija garākas, un abi tenisisti atkal spēkojās ļoti līdzīgi. Gulbis bija vadībā ar 30:15, taču Čunam izdevās pie tīkla sist loti asā leņķī. Gulbis pēc tam skaistā veidā guva nākamo punktu, iegūstot breika iespēju, kuru realizēja, ka Čuns no kreisās netrāpīja laukumā.
Ernests Gulbis – Hjons Čuns 7-6 (7:2), 2-2Gulbis ar drošu servēšanu izvirzījās vadībā ar 40:15, bet tad viņam neizdevās sitiens, un bumbiņa lidoja ārpus laukuma. Pēc tam viņām izdevās strauji mainīt izspēles virzienu un nepagarināt geimu. 
https://twitter.com/doublefault28/status/1080417499219480576
Ernests Gulbis – Hjons Čuns 7-6 (7:2), 1-2Likās, ka Čuns atkal droši aizvadīs serves geimu, jo viņš panāca 40:0, tomēr Gulbim pēc tam trīs punktus izdevās atspēlēt. Latvietim neizdevās serves uzņemšana, bet noslēgumā nesanāca noturēt aizsardzību.
Ernests Gulbis – Hjons Čuns 7-6 (7:2), 1-1Veiksmīgas epizodes Gulbim mijās ar neveiksmīgām, tāpēc rezultāts pēc četrām izspēlēm bija 30:30. Ar teicamu saīsināto sitienu latvietis guva nākamo punktu, bet noslēgumā viņam izdevās laba serve. 
Ernests Gulbis – Hjons Čuns 7-6 (7:2), 0-1.Čuns aizvadīja "sauso" geimu, gūstot punktus gan pēc pretinieka kļūdām, gan uzbrūkot "tīri". 
Sākas 2. sets.
Ernests Gulbis – Hjons Čuns 7-6 (7:3). Gulbis uzvar 1. setu. Taibreika izspēle: 1:0 Čuns izspēlē netrāpīja laukumā.2:0 Korejietis izdarīja pārāk spēcīgu sitienu, vēlreiz pieļaujot kļūdu. 3:0 Gulbis labi uzņēma servi, un Čunam neizdevās atbildes sitiens, un bumbiņa atdūrās tīklā. 4:0 Gulbis lieliski servēja, un to pretinieks nespēja uzņemt. 5:0 Vēl viena laba serve latvietim. 5:1 Čuns paspēja uzņemt saīsināto sitienu, bet Gulbim pie tīkla nesanāca trāpīt pāri. 6:1 Čuns pielāva dubultkļūdu. 6:2 Dubultkļūda arī Gulbim. 7:2 Gulbis īsā izspēlē panāca pretinieka kļūdu. 
Ernests Gulbis – Hjons Čuns 6-6. Gulbis lauž pretinieka servi. Geima sākums bija ļoti līdzīgs, bet skaistā izspēlē, ko Gulbis iesāka ar saīsināto sitienu, latvietis ar veiksmes palīdzību guva punktu (30:30). Čuns pieļāva otro dubultkļūdu šajā geimā, dodot Gulbim breika iespēju. Latvietis noturēja aizsardzību, tika sitiena pozīcijā un guva punktu. 
https://twitter.com/MaharashtraOpen/status/1080409979490717696
Ernests Gulbis – Hjons Čuns 5-6. Gulbis zaudē serves geimu. Gulbis ar "eisu" un droši uzvarētu izspēli pie tīkla sāka šo geimu, Čuns punktu atguva ar gūtu punktu serves uzņemšanā, bet pēc latvieša auta rezultāts kļuva 30:30. Latvietim neizdevās trāpīt sarežģītu sitienu no kreisās, un breika iespēju ieguva korejietis. Gulbja forhenda sitiens bija "par garu". 
Ernests Gulbis – Hjons Čuns 5-5. Gulbis lauž pretinieka servi. Čuns guva pirmo punktu, bet tam sekoja trīs viņa kļūdas. Gulbim vēlreiz bija divkāršā breika iespēja. Pirmo viņš neizmantoja, kad netrāpīja uzbrukumu, uzņemot otro servi, bet tad garā izspēlē Gulbis pacietīgi spēlēja no kreisās pa diagonāli, līdz izdevās trāpīt tādā leņķi, ka pretinieks vairs nevarēja pārsist bumbiņu pāri.
Ernests Gulbis – Hjons Čuns 4-5.Gulbis ar divām labām servēm panāca 30:0, taču mirkli vēlāk viņš divreiz nepārsita pāri tīklam. Ar agresīviem sitieniem Gulbis tomēr pārspēja Čuna sīksto aizsardzību, savukārt noslēgumā latvietim izdevās "eiss" ar otro servi. 
Ernests Gulbis – Hjons Čuns 3-5. Gulbis lauž pretinieka servi. Pēc pirmajā izspēlē zaudēta punkta Gulbis precīzi uzbruka gar sāna līniju ar sitienu no kreisās. Čuns pēc tam divreiz sita ārpus laukuma un deva Gulbis divas breikbumbas. Pirmo neizdevās izmantot, kad bumbiņa nepārvēlās pāri tīklam, uzņemot servi, bet pēc tam saīsinātais sitiens deva punktu. 
Ernests Gulbis – Hjons Čuns 2-5Gulbis ar labu servēšanu nepieļāva garas izspēles. Droši aizvadīts geims. 
Ernests Gulbis – Hjons Čuns 1-5Saraustītā tempā risinājās geims, bet pēc četrām izspēlēm rezultāts bija 30:30. Čuns ar sitienu pa diagonāli guva nākamo punktu, bet noslēgumā Gulbis sita tīklā no kreisās.
Ernests Gulbis – Hjons Čuns 1-4. Pēc veiksmīgas epizodes Gulbis uzreiz pieļāva kļūdu, bet tad izdevās Čunu noķert pretkustībā. Divu sitienu kombinācijas precīza izpilde Gulbim deva rezultātu 40:15, bet pirmo geimu šajā mačā izdevās uzvarēt ar servi. 
Ernests Gulbis – Hjons Čuns 0-4. Čuns geimu sāka ar autu, bet tam sekoja gara izspēle, kurā Gulbis centās izdarīt asu sitienu no kreisās, tomēr viņš netrāpīja. Latvijas tenisists guva punktu ar lielisku serves uzņemšanu, bet forhends viņu pievīla nākamajā izspēlē. Čunam izdevās laba uzbrukuma kombinācija, ko Gulbim neizdevās atvairīt. Noslēgumā auts Gulbim.
https://twitter.com/jessica4stein/status/1080401122152505346
Ernests Gulbis – Hjons Čuns 0-3. Gulbis vēlreiz zaudē serves geimu. Gulbis nodzenāja korejieti pa korta gala līniju līdz viņam izdevās gūt punktu, kad atradās tuvāk tīklam. Turpinājumā Gulbis pieļāva trīs kļūdas pēc kārtas, taču viņš pēc tam izcēlās ar "eisu". Čuns uzņēma servi un trāpīja dziļi Gulbja laukumā, un latvietim no neērtas pozīcijas neizdevās precīzi atsist bumbiņu.
Ernests Gulbis – Hjons Čuns 0-2. Gulbis labi uzbruka ar sitienu no kreisās un pie tīkla guva punktu, bet tam sekoja ļoti neveiksmīgs sitiens no labās. Čuns ar servi iedzina Gulbi dziļi korta stūrī, bet nākamais sitiens viņam izdevās uz laukuma otru pusi. Latvietim vairs neizdevās pacīnīties par punktiem. 
Ernests Gulbis – Hjons Čuns 0-1. Gulbis zaudē serves geimu.Gulbis maču sāka ar servēšanu un izvirzījās vadībā ar 30:0, tomēr drīz vien rezultāts kļuva neizšķirts. Lai arī latvietis nonāca viena punkta attālumā no uzvarēta geima, taču korejietis vēlreiz rezultātu izlīdzināja. Čuns panāca breikbumbu, kuru nākamajā izspēlē realizēja.
Spēle sākusies!
https://twitter.com/MaharashtraOpen/status/1080394601062526976
Sezonu latvietis sāka veiksmīgi: https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/gulbis-jauno-sezonu-sak-ar-uzvaru.d?id=50706445
Ernests Gulbis turpina Indijā notiekošo ATP turnīru, kur otrajā kārtā pirmo reizi ATP turnīru pamatsacensībās sacentīsies ar korejieti Hjonu Čunu. Gulbis rangā ieņem 95.vietu, bet Čuns ir 25. vietā. Abi 2017. gada Barselonas turnīrā tikā kvalifikācijā, kur uzvarēja korejietis - 7-6 (7:2), 6-2 

Source

DELFI Sports

Tags

Ernests Gulbis Teniss
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form