Gulbis divos setos piekāpjas mazpieredzējušajam ranga 'kaimiņam'

Latvijas tenisists Ernests Gulbis trešdien Marseļas "ATP World Tour 250" sērijas turnīrā pirmās kārtas spēlē ar 3-6, 6-7 (3:7) zaudēja francūzim Igo Umbēram, kuram tā bija ceturtā uzvara ATP turnīros.

Lai gan abiem tenisistiem ievērojami atšķiras pieredze profesionālajā sportā, pirms šīs spēles Igo Umbērs tikai pa vienu vietu atpalika no 74. vietā rangā esošā Ernesta Gulbja.

Umbērs, kurš pirms nedēļas triumfēja Šerbūras "Challenge" turnīrā, līdz šim rangā augstāk nebija uzkāpis un ATP turnīros bija aizvadījis vien desmit spēles. Tajās francūzis bija uzvarējis trīs mačos.

Tikmēr Gulbis pēdējo reizi laukumā bija gājis Roterdamas “ATP World Tour 500” sērijas turnīra otrajā kārtā, kur viņš piekāpās nu jau pasaules sestajai raketei Kei Nišikori.

Pieredze gan neņēma virsroku pār jaunību, 20 gadus vecajam francūzim divas reizes Gulbi atstājot "sausā", kā arī vienreiz laužot pieredzējušā latvieša servi. Gulbim bija iespēja sekmīgi atbildēt, bet viņš neizmantoja breikbumbu un nonāca zaudētājos jau ar 1-4.

Izlieto ūdeni latvietim neizdevās sasmelt un pirmajā setā tika piedzīvots zaudējums ar 3-6.

Otrais sets uzņēma spītīgu tempu, kurā neviens no tenisistiem nespēja lauzt pretinieka servi. Gulbis gan vairākkārt šādās situācijās bija attālu no iespējam pacīnīties līdz pienāca iespēja uzvarēt setā pie 5-4 un pretinieka serves. Latvijas tenisists izniekoja divas breikbumbas, bet pēcāk Umbērs jau pārliecinoši spēja uzvarēt otrā seta taibreikā.

Tādējādi Gulbis otro reizi karjerā nespēja pārvarēt Marseļas turnīra pirmo kārtu. Šajā pašā turnīrā 30 gadus vecais tenisists 2014. gadā izcīnīja savu šobrīd priekšpēdējo ATP titulu, finālā pieveicot Žo Vilfrīdu Tsongu.

Portāls "Delfi" mača laikā piedāvāja teksta tiešraidi, kurā var detalizētāk lasīt par spēles gaitu:

Marseļas tenisa turnīrs: Ernests Gulbis – Igo Umbērs
Spēles statistika. Gulbis pret Umbēru:
Ernests Gulbis - Igo Umbērs 3-6, 6-7 (3:7)Tenisisti samainās ar pusēm, Umbērs panāk 6:1. Gulbis atspēlē pirmo mačbumbu, spējot izsekot līdzi bumbiņai, kas aizķēra tīklu. Umbēram 6:2. Gulbis pietuvojas vēl tuvāk ar 201 km/h ātru "eisu". Umbēram netverama serve, Ernests Gulbis otro reizi karjerā izkrīt Marseļas tenisa turnīra pirmajā kārtā.
Ernests Gulbis - Igo Umbērs 3-6, 6-6 (1:5)Gulbis sāk ar savu servi. Ilgā izspēlē ar labo roku pārsit pāri laukuma gala līnijai. Divas precīzas Umbēra serves panāk taibreikā jau 3:0. Latvietis nepārsit tīklu, Sofijas Lorēnas līdziniece tribīnēs acīmredzami ir Umbēra pusē. Gulbis ar jaudīgu servi "izspiež" Umbēru ārpus laukuma un tiek pie sava pirmā taibreika punkta ar atkārtotu sitienu - 1:4. Francūzis atbild ar ekvivalentu izspēli.
Ernests Gulbis - Igo Umbērs 3-6, 6-6Dzintara Rasnača līdziniekam vērojot spēli, Umbērs gūst 15:0, uzsākot svarīgu otrā seta geimu. Gulbis uzmin pretinieka gremdes virzienu, bet nespēj izglābt situāciju. Umbēram 40:15. Francūzis vēlreiz pienāk pie tīkla un uzvar punktu. Būs nepieciešams taibreiks.
Ernests Gulbis - Igo Umbērs 3-6, 6-5Svarīga bumbiņa izlido ārpus laukuma, 15:15. Divas netveramas serves pēc kārtas - 40:15. Geims uzvarēts.
Ernests Gulbis - Igo Umbērs 3-6, 5-5Gulbim vadība 30:15 pie pretinieka serves. Iespēja lauzt servi un uzvarēt setu. Beidzot kādā garākā izspēlē kļūdās Umbērs. Gulbis vadībā 40:30. Breikpunts un iespēja uzvarēt setu. Francūzis kļūdās pirmajā servē, otra gan tāpat pietiekami laba, 40:40. Umbēram dubultkļūda, Gulbim pārsvars un otrā breikbumba. Umbērs izdancina latvieti, atkal neizšķirts, tad gūst "eisu" ar grieztu servi. Pretinieks tomēr iztur spiedienu un panāk 5-5.
Umbērs uzvarējis 11-4 izspēles, kurā bijuši vairāk nekā astoņi sitieni. Gulbim pārsvars īsajās izspēlēs.
Ernests Gulbis - Igo Umbērs 3-6, 5-4Latvijas tenisists pieprasa atkārtojumu pēc garas izspēles, kurā pats beigās kļūdījās. Gulbim taisnība, punkts paliek viņam. 40:0. Francūzis vienu punktiņu atgūst, bet Gulbis uzvar geimu.
Ernests Gulbis - Igo Umbērs 3-6, 4-4Gulbis cenšas apspēlēt pie tīkla pienākušo francūzi, sitot viņam garām, bet bumbiņa krīt ārpus laukuma. Gulbim 0:15. Ilga un ļoti svarīga izspēle beidzas ar Gulbja kļūdu. Šķiet, ka gandrīz visas šādas situācijas bijušas par labu Umbēram spēles gaitā. Umbēram 40:30 un notur vadību geimā.
Ernests Gulbis - Igo Umbērs 3-6, 4-3Gulbis eleganti noīsina sitienu, izmainot ierasto spēles tempu, 30:0. Latvietis atstāj pretinieku sausā.
Ernests Gulbis - Igo Umbērs 3-6, 3-3Francijas tenisists turpina izpildīt spēcīgus sitienus ar savu vadošo, kreiso roku. Tad kļūdās, izpildot sitienu no neērtās puses, 15:15. Umbērs izpilda labu servi, saīsina distanci laukumā, pieskrienot pie tīkla, panāk sev 40:15. Umbēram padodas vēl viena nagla ar kreiso roku. Gulbja pieprasīts atkārtojums nespēj mainīt tiesneša lēmumu.
Ernests Gulbis - Igo Umbērs 3-6, 3-2Gulbis patrenkā pretinieku pa laukumu un tiek pie diviem punktiem ar spēcīgiem forhanda sitieniem, 30:0. Umbērs gan atspēlējas, pateicoties divām latvieša kļūdām, 30:30. Gulbim neprecīzs sitiens, 40:40. Latvietis lieliski pieiet pie tīkla un gūst pārsvaru, tad viņa servē bumbiņa manāmi iegriežas un atstāj Umbēru bez variantiem to uztvert.
Ernests Gulbis - Igo Umbērs 3-6, 2-2Gulbis ilgā izspēlē neizmanto iespēju, trāpot tīklā, 15:15. Gulbis neaizsniedzas līdz servei, Umbēram 40:30. Arī nākamo bumbiņu francūzis sit spēcīgi. Atkal neizšķirts.
Ernests Gulbis - Igo Umbērs 3-6, 2-1Lai gan pirmās serves procentuālā precizitāte Gulbim ir nedaudz vājāka, latvietim padodas vairākas grūti tveramas serves, 40:15. Geims paņemts. Spēlē joprojām lauzta tikai viena serve.
Ernests Gulbis - Igo Umbērs 3-6, 1-1Pret pretinieka servi spēle Gulbim joprojām nevedas, 15:40. Līdz taisnai servei pa vidu Gulbis neaizsniedzas, 1-1.
Ernests Gulbis - Igo Umbērs 3-6, 1-0Latvietis setu uzsāk ar ātrām servēm, 40:0. Geimu nesanāk noslēgt, pārsitot bumbiņu pāri gala līnijai, 40:15. Nākamā serve gan atkal Umbēram sagādā problēmas. Sets uzsākts ar 1-0.
Pirmā seta statistika. Gulbis pret Umbēru:
Ernests Gulbis - Igo Umbērs 3-6Gulbis pie 15:40 knapi notur bumbiņu laukumā, trāpot pa līniju. Umbērs tai neizskrien līdzi. Viņam gan vēl viena setbumba. Arī to Gulbis atspēlē un noturas setā, 40:40. Pēc tam gan divi punkti pēc kārtas Umbēram un setu Gulbis zaudējis.
Ernests Gulbis - Igo Umbērs 3-5Jaudīgs "eiss" no Gulbja puses, 30:0. Drīz seko jau spēles ceturtā netveramā serve - 40:15. Vēl viena spēcīga serve nodzen Umbēru no laukuma, Gulbis tālāk meistarīgi izspēlē savu pārsvaru.
Ernests Gulbis - Igo Umbērs 2-5Gulbis šķietami ne tik labi atvaira Umbēra servi, bet francūzis kļūdās pie tīkla. Latvietim atkal nesanāk trāpīt pāri tīklam, 15:15. Tālāk punktus arī Gulbis negūst un paliek viena geima attālumā no zaudējuma setā.
Ernests Gulbis - Igo Umbērs 2-4Netverama Gulbja serve aizlido garām pretiniekam un panāk 30:0. Ideāls sets un atgūts vismaz viens geims.
Ernests Gulbis - Igo Umbērs 1-4Abi tenisisti apmainās ar kļūdām, Gulbim laba iespēja lauzt pretinieka servi. Umbēram 15:30. Gulbis pārspēj Umbēru, kurš bija piezadzies pie tīkla, 40:40. Gulbis neizmanto breikbumbu, pārsvars tagad jau francūzim. Ilgā un atklātā izspēlē beigās piekāpjas Gulbis, trāpot tīklā.
Ernests Gulbis - Igo Umbērs 1-3. Umbērs lauž serviGulbis divas reizes pēc kārtas dodas spēlēt pie tīkla. Pirmo reizi precīzi, otro nesekmīgi, 30:15. Gandrīz netveramu 196 km/h servi Umbērs knapi atsit, 40:15. Nākamie divi punkti Umbēram, otrais pateicoties Gulbja sitienam tīklā, 40:40. Latvietis vēlreiz trāpa tīklā un tad pieļauj otro spēles dubultkļūdu.
Ernests Gulbis - Igo Umbērs 1-2Spēle turpinās ierastajā ritmā, Umbēram esot ievērojami pārākam pēc savām servēm. Francūzim 40:0. Gulbis cenšas tikt pie sava pirmā punktiņa pie pretinieka serves, bet spēcīgs forhends lido ārpus laukumā.
Ernests Gulbis - Igo Umbērs 1-1Gulbis atbild pietiekami jaudīgi, gūstot ievērojamu pārsvaru arī savā servē, 40:15. Tam gan seko dubultkļūda, 40:30. Latvietis saglabā pārliecību un atbild ar uzvarētu geimu pie savas serves.
Ernests Gulbis - Igo Umbērs 0-1Bez ierunām zaudēts geims. Umbērs pārliecinoši sācis ar savu servi.
Gulbis Marseļā tikai vienu reizi nav spējis pārvarēt turnīra pirmo kārtu. Tas notika tālajā 2011. gadā, kad latvietim divos setos nācās atzīt vācu tenisista Filipa Pečnera pārākumu.
Tikmēr Umbērs Marseļā spēlē pirmo reizi, pateicoties viņam piešķirtam “wild card”.
Gulbis Marseļā atgriežas kā bijušais čempions. 2014. gada februārī latviešu tenisists divos setos finālā pieveica Žo Vilfrīdu Tsongu.
Latvijas tenisists Ernests Gulbis trešdien Marseļā uzsāk "ATP World Tour 250" sērijas turnīru, kurā spēkosies ar Francijas tenisistu Igo Umbēru. Abi tenisisti šobrīd ATP rangā saucāmi par kaimiņiem, latvietim ieņemot 74. vietu, bet Umbēram atrodoties pozīciju zemāk.Vēl pirms nedēļas Ernests Gulbis Roterdamas “ATP World Tour 500” sērijas turnīra otrajā kārtā piekāpās ranga sestajai raketei Kei Nišikori. Latvietim ATP pamatsacensībās šogad bilance neitrāla - četras uzvaras un četras zaudējumi.Umbērs tikmēr karjeras laikā galvenokārt spēlējis “Challenger” un ITF sacensībās. Tieši pirms nedēļas francūzis triumfēja Šerbūras “Challenger” turnīrā Francijā. Karjeras laikā viņa bilance ATP turnīros - trīs uzvaras un septiņi zaudējumi.