Latvijas tenisists Ernests Gulbis ceturtdien pārvarēja Taivānā notiekošā "Challenger" sērijas turnīra otro kārtu un iekļuva ceturtdaļfinālā.

Gulbis otrās kārtas spēlē ar rezultātu 6-2, 6-4 pārspēja Japānas tenisistu Jasutaku Učijamu. Pasaules rangā Gulbis ierindojas 149. pozīcijā un šajā turnīrā izsēts ar septīto numuru, bet Učijama atrodams ranga 212. vietā.

Lai uzvarētu šo maču Gulbim bija nepieciešama stunda un 13 minūtes. Viņš šajā mačā izpildīja astoņas netveramas serves un pieļāva piecas dubultkļūdas, kamēr pretinieks vienreiz izpildīja "eisu" un vienreiz pieļāva dubultkļūdu. Latvietis realizēja trīs no piecām breikbumbām un atspēlēja visas četras japāņa breika iespējas

Šī abiem tenisistiem bija pirmā savstarpēja spēle pasaules tenisa tūrē.

Ceturtdaļfinālā Gulbja pretinieks būs vai nu Gēls Monfiss, kurš ranga 42. vietā un turnīra galvenais favorīts, vai japānis Go Soeda. Soeda rangā ierindojas 198. vietā.

Jau vēstīts, ka pirmo kārtu Gulbis pārvarēja pēc tam, kad pretinieks Aleksandrs Bubļiks no Kazahstānas savainojuma dēļ nevarēja pabeigt spēli.