Latvija tenisists Ernests Gulbis pirmdien izstājās no Vimbldonas "Grand Slam" čempionāta, pirmās kārtas spēlē Argentīnas tenisistam Leonardo Maijeram izrādot pretestību vien otrajā setā un zaudējot 1-6, 6-7 (12:14), 2-6.

Latvijas tenisists spēli uzsāka pagalam nevarīgi, tiekot apspēlēts praktiski visos spēles elementos. Gulbis smagā cīņā spēja uzvarēt savu pirmo serves geimu, taču tad kapitulēja katrā atlikušajā pirmā seta geimā, tajā zaudējot 1-6.

Pirmā seta gaitā Latvijas tenisists laukumā trāpīja vien 35% no savām pirmajām servēm, bet izspēlēs pieļāva 19 nepiespiestas kļūdas un guva vien trīs punktus pēc neatvairāmiem sitieniem.

Otrais sets izvērtās krietni aizraujošāks, abiem tenisistiem ik pa laikam demonstrējot skaistu spēli pie laukuma tīkla. Gulbis demonstrēja labu fizisko sagatavotību, brīžiem paspējot līdz šķietami neaizsniedzamām bumbiņām. Abi tenisisti lauza pretinieka pirmo servi, bet tad bez kļūdām aizvadīja setu līdz rezultātam 6-6.

Taibreikā latvietis tika pie četrām setbumbām pirms Maijers nopelnīja kaut vienu, taču visas palika neizmantotas, Gulbim vienā no reizēm pat pieļaujot dubultkļūdu. Argentīnas tenisists savas iespējas pie 12:12 izmantoja un uzvarēja arī otrajā setā.

Atlikušajā spēles daļā 30 gadus vecais Latvijas tenisists vairs dižu pretestību neizrādīja, trešajā setā piekāpjoties 2-6 un izstājoties no turnīra.

Tādējādi Ernests Gulbis piedzīvojis jau 20. zaudējumu šīs sezonas 26 spēlēs, kā arī piekāpies pretiniekam sesto reizi pēc kārtas. Tenisistam nav sanācis aizstāvēt arī pērn gūtos ATP ranga punktus, kad latvietis kļuva par pirmo tenisistu sešu gadu laikā, kurš no kvalifikācijas turnīra ticis līdz Vimbldonas pamatturnīra astotdaļfinālam.

Portāls "Delfi" visas dienas garumā informēs lasītājus par notikumiem Vimbldonas kortos, kuros šogad spēles klātienē vēros sporta nodaļas redaktors Uldis Strautmanis. Spēles teksta tiešraidē var uzzināt detalizētāku mača gaitu.