Latvijas tenisists Ernests Gulbis, kurš pirmdien piedzīvoja smagu zaudējumu, tikai otro reizi kopš 2008. gada vienā spēlē spējis uzvarēt vienu vienīgu geimu.

Jau ziņots, ka Gulbis pirmdien Montekarlo "Masters" pirmās kārtas spēlē nepilnu stundu ilgā cīņā ar 1-6, 0-6 piekāpās austrietim Andreasam Haideram-Maureram.

Tik smagi Gulbis nebija zaudējis četrus gadus, lai gan jau vairākus gadus regulāri tiekas ar pasaules spēcīgākajiem tenisistiem. Pirms četriem gadiem martā Indianvelsas "Masters" turnīra trešajā kārtā Gulbis ar 0-6, 1-6 zaudēja tobrīd pasaules ranga trešajam numuram Novākam Džokovičam.

Tikai vienu geimu Gulbis uzvarēja arī 2010.gada augustā Vašingtonas turnīra otrās kārtas mačā pret Iļju Marčenko, taču toreiz latvietis spēli nepabeidza, izstājoties otrajā setā pie rezultāta 1-6, 0-1. Pagājušajā gadā septembrī Gulbis nepabeidza arī Pekinas turnīra spēli pret Martinu Kližanu, bet tajā mačā latvietis pirmajā setā uzvarēja divus geimus (2-6, 0-3).

Kopš 2008.gada Gulbis reti arī zaudētos mačos kādā no setiem palicis "uz nulles". 2013.gada aprīlī Gulbis šajā pašā Montekarlo "Masters" turnīrā ar 0-6, 6-3, 3-6 zaudēja Huanam Monako, bet pēc tam jūlijā Štutgartē zaudēja Tomijam Hāsam ar 0-6, 6-3, 4-6.

Vēl "sausā" kādā setā Gulbis palika 2008.gadā Hjūstonas turnīra pirmajā kārtā, ar 2-6, 0-6 zaudējot Marselam Granoljēram. Savukārt 2008. gada "Australian Open" pirmajā kārtā Gulbis ar 0-6, 4-6, 6-7 (2:7) piekāpās kādreizējam pasaules ranga līderim Maratam Safinam.

Pie smagākajām neveiksmēm jāpiemin arī Gulbja izstāšanās no 2012.gada Delrejbīčas turnīra. Toreiz ceturtdaļfinālā pret Marinko Matoseviču, kurš tobrīd pasaules rangā ieņēma vien 173. vietu, Gulbis pirmajā setā uzvarēja ar 6-3, bet tad zaudēja nākamos divus ar 1-6, 1-6.