Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis piektdien iekļuva Cūgas "Challenger" turnīra pusfinālā.

Gulbis, kurš ATP rangā ieņem 365.vietu, ar 6-1, 7-6 (7:2) pieveica Austrijas tenisistu Denisu Novaku (ATP 166.).

Otrajā geimā latvietis "sausā" vinnēja geimu, servējot austrietim, un pēc vēl viena četru izspēļu geima panāca 3-0. Nākamajā geimā uzvaru svinēja Austrijas tenisists, bet tas palika viņa vienīgais gūtais punkts setā - 6-1 Gulbja labā.

Otro setu ar servi sāka Novaks, tenisistiem uzvarot savas serves geimus. Piektajā geimā Gulbis šo ritmu izjauca, panākot 3-2, taču mača garākajā sestajā geimā, kurš ilga 16 izspēles, Novaks ar piekto breikbumbu panāca izlīdzinājumu - 3-3.

Kad rezultāts tapa 5-5, spēle tika pārtraukta.

Pēc spēles atsākšanas iztika bez breikiem, un sportisti spēlēja taibreiku. Piektajā, astotajā un devītajā izspēlē Gulbis uzvarēja, pretiniekam servējot, un svinēja panākumu setā ar 7-6 (7:2).

Pusfinālā viņš tiksies ar bulgāru Dimitaru Kuzmanovu (ATP 189.), kurš piektdien ar 6-4, 6-4 apspēlēja pasaules ranga 260.raketi itāli Lorenco Džustino.

Ceturtdaļfināla sasniegšana latvietim ir nodrošinājusi 45 pasaules ranga punktus, bet vēl piecus punktus viņš nopelnīja par kvalifikācijas pārvarēšanu.

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā Gulbis ar 6-7 (4:7), 6-4, 6-2 pārspēja turnīra sesto raketi Itālijas sportistu Džanluku Mageru (ATP 150.), bet otrajā kārtā ar 6-4, 7-6 (7:4) pieveica Francijas tenisistu Igo Blanšē (ATP 349.).

Kvalifikācijā Latvijas tenisists ar 6-4, 6-2 uzvarēja Antonu Matuseviču, kurš pārstāv Lielbritāniju (ATP 597.), un ar 0-6, 7-5, 6-4 - Izraēlas tenisistu Išaiju Olieilu (ATP 355.)

Novaks pirmajā kārtā ar 6-4, 6-4 pieveica "laimīgo zaudētāju" no Izraēlas Išai Olielu (ATP 335.), bet otrajā ar 6-2, 6-4 - vācieti Maksimiliānu Martereru (ATP 142.).

Gulbis šajā sezonā uzvarējis 25 no 41 mača, lielākoties gan spēlējot "Challenger" turnīros. ATP ranga pamatturnīros latvietis nav piedalījies kopš pērnā gada vasaras.

Cūgas "Challenger" turnīrs notiek māla seguma kortos.