Gulbis turnīrā Indijā zaudē 'servēšanas mašīnai' Karlovičam
Foto: AFP/Scanpix

Latvijas tenisists Ernests Gulbis ceturtdien Indijas pilsētā Punē notiekošajā 250 punktu sērijas turnīra ceturtdaļfināla spēlē ar rezultātu 6-7 (5:7), 6-7 (5:7) zaudēja pieredzējušajam horvātam Ivo Karlovičam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Gulbis ATP rangā šobrīd ierindojas 95. vietā, bet Karlovičs atrodas apaļajā 100. pozīcijā. Abu tenisistu mačs ilga stundu un 48 minūtes.

Nevienam no tenisistiem visa mača garumā tā arī neizdevās lauzt pretinieka servi, un cīņa abos setos nonāca līdz taibreikam. Abos taibreikos Karlovičs izrādījās nedaudz pārāks, uzvarot ar 7:5.

Karlovičs vīriešu tenisa tūrē ir viens no labākajiem servētājiem, un arī šajā mačā viņš to pierādīja, jo izpildīja 25 netveramas serves, kamēr Gulbim izdevās 10. Gulbim šajā mačā bija trīs breika iespējas, taču pretinieks tās visas atspēlēja. Latvietis pieļāva trīs dubultkļūdas, bet horvātam tādas bija piecas.

Gulbis par ceturtdaļfināla sasniegšanu nopelnījis 45 ATP ranga punktus, kas ļaus nedaudz uzlabot pozīciju gaidāmajā ATP rangā.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Punes tenisa turnīrs: Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 6-7 (5:7), 6-7 (5:7). Gulbis zaudē maču.Taibreika izspēle:1:0 Karlovičs netika galā ar Gulbja servi un izraidīja bumbiņu ārpus laukuma. 1:1 Gulbja apvedošais sitiens, kad pretinieks devās uz priekšu, netika pāri tīklam. 2:1 Karlovičs pieļāva dubultkļūdu. 3:1 Labs uzbrukums pa diagonāli latvieša izpildījumā, un Karlovičam neizdevās to atvairīt. 3:2 Gulbis izspēlē no labās trāpīja tīklā. 4:2 Karlovičs turpināja spēlēt ļoti vienveidīgi, un Gulbis viņu vēlreiz apspēlēja, kad horvāts bija pie tīkla. 4:3 Karlovičs pie tīkla spēlēja precīzi un nodzenāja Gulbi pa laukuma stūriem, līdz guva punktu. 5:3 Gulbis labi servēja. 5:4 Garā izspēlē Karlovičs no labās izpildīja lielisku uzbrukuma sitienu pa laukuma diagonāli. 5:5 Skrējienā latvietim neizdevās atvairīt pretinieka uzbrukumu. 5:6 Gulbis serves uzņemšanā trāpīja tīklā. 5:7 Gulbis no kreisās gar sāna līniju sita nedaudz par spēcīgu. 
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 6-7 (5:7), 6-6Gulbis palieka "uz nulles". Vēl viens taibreiks šajā mačā.
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 6-7 (5:7), 6-5Šajā geimā izspēles bija vairāk, un tajās Gulbis spēlēja pārliecinoši. Pie 40:15 viņš precīzi sita no kreisās pa diagonāli. 
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 6-7 (5:7), 5-5Gulbis no kreisās izdarīja precīzu sitienu un guva punktu. Lai arī nākamo servi izdevās uzņemt, tomēr Karlovičs ar otro sitienu guva "tīru" punktu. Turpinājums latvietim vairs nebija tik veiksmīgs. 
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 6-7 (5:7), 5-4Gulbis iesāka geimu ar devīto netveramo servi, tad viņš zaudēja punktu, bet trešajā izspēlē izdevās saīsinātais sitiens, kuru Karlovičs nespēja trāpīt laukumā. Tam sekoja arī desmitais Gulbja "eiss" šajā mačā. Vienu punktu horvāts atspēlēja, taču latvietis prata noslēgt geimu.
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 6-7 (5:7), 4-4Gulbis vēlreiz darbojās aktīvi Karloviča serves geimā un panāca 30:15. Karlovičš ar servi izlīdzināja rezultātu, taču nākamajā izspēlē Gulbis uzņēma servi, agresīvi uzbruka un panāca, ka Karlovičs pie tīkla kļūdās. Nākamo uzņemto servi latvietis raidīja tīklā. Tad Karlovičs ļoti precīzi trāpīja laukuma stūrī, taču tam sekoja dubultkļūda. Gulbis ieguva vēl vienu breika iespēju, kad izdevās pārmest bumbiņu pāri pie tīkla esošajam pretiniekam. Karlovičs svarīgā brīdī atkal izpildīja "eisu", mirkli vēlāk viņš pie tīkla spēlēja precīzi un ar 20. "eisu" spēlē izglābās no zaudētas serves geima.
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 6-7 (5:7), 4-3Gulbis ātri panāca 30:0, bet viņa nākamajā izspēlē izdarītais uzbrukuma sitiens no kreisā gar sāna līniju izlidoja ārpus laukuma. Karlovičam no aizsardzības pozīcijas neizdevās sitiens no labās pa diagonāli, bet noslēgumā viņš uzņemšanā trāpīja tīklā. 
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 6-7 (5:7), 3-3Atkal kortā servētājam izdevās pārliecinoši uzvarēt geimu. Gulbis tika pie viena punkta. 
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 6-7 (5:7), 3-2Gulbis ar saviem sitieniem panāca, ka Karlovičam sitiens jāizdara no neērtas situācijas, un bumbiņa lidoja "autā". Tad latvietis trāpīja tīklā, un arī turpinājumā abi tenisisti apmainījās ar gūtiem punktiem, rezultātam kļūstot 40:40. Noslēgumā Gulbis ar labām servēm nedeva Karlovičam breika iespēju.
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 6-7 (5:7), 2-2Gulbim izdevās uzņemt serves un izdarīt nelielu spiedienu uz Karloviču, panākot rezultātu 40:40, tomēr svarīgajos brīžos horvāts spēlēja precīzi un uzvarēja izspēles.
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 6-7 (5:7), 2-1Gulbis pēc serves devās pie tīkla un ar apspēlēja pretinieku. Karlovičs nākamajā uzņemšanā netrāpīja laukumā, kam sekoja arī Gulbja kļūda. Geims gan noslēdzās diezgan pārliecinoši par labu Gulbim.
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 6-7 (5:7), 1-1Karlovičs turpināja darīt to, ko māk vislabāk - servēt. Vienu punktu viņš zaudēja pie tīkla.
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 6-7 (5:7), 1-0Gulbis ar servēm panāca 30:0, bet nākamajā izspēlē viņa sistā bumbiņa atdūrās tīklā. Ar vēl divām servēm latvietis noslēdza geimu. 
Sākas 2. sets.
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 6-7 (5:7). Gulbis zaudē 1. setu.Taibreika izspēle: 0:1 Karlovičs atkal spēcīgi servēja un guva pirmo punktu. 1:1 Arī Karlovičam bija problēmas uzņemt Gulbja servi. 1:2 Īsā izspēlē Gulbis no kreisās netrāpīja sitienu pa diagonāli. 1:3 Karlovičs netverami servēja. 1:4 Gulbis aizsniedzās līdz bumbiņai, taču tā atdūrās tīklā. 2:4 Latvietis labi servēja. 3:4 "Eiss" arī Gulbim. 3:5 Pavisam nedaudz pietrūka, lai Gulbis trāpītu laukumā uzņemto servi. 3:6 Karlovičs ieservēja vienā laukuma pusē, Gulbis uzņēma, bet nākamais horvāta uzbrukums lidoja uz otru laukuma pusi. Gulbim neizdevās pārsist bumbiņu pāri. 4:6 Gulbis pirmo setbumbu atspēlēja ar servi. 5:6 Arī otrā setbumba atspēlēta tādā pašā veidā. 5:7 Gulbim nebija variantu uzņemt šo servi.
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 6-6.Īsā izspēlē Karlovičs devās pie tīkla, bet Gulbis ļoti precīzi bumbiņu sita viņam garām. Latvietis pieļāva dubultkļūdu, taču pēc tam ar servi viņš panāca rezultātu 30:15. Gulbis neveiksmīgi atvairīja nākamo Karloviča uzbrukumu, tomēr pēc tam viņš bija veiksmīgāks, un cīņa nonāca līdz taibreikam.
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 5-6Lai arī Karlovičs geimu sāka ar kļūdu, tomēr pēc tam viņš bija savu uzdevumu augstumos, nedodot Gulbim iespējas pagarināt izspēles. 
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 5-5Gulbis izdarīja spēcīgus uzbrukuma sitienus, un Karlovičam neizdevās noturēt aizsardzību. Nākamajās izspēlēs Horvātijas sportists netrāpīja laukumā un sita tīklā, bet noslēgumā Gulbim izdevās laba serve. Vēl viens "sausā" uzvarēts geims.
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 4-5Gulbis uzņēma servi, pēc kuras Karlovičs sita tīklā. Pēc tam Gulbim neizdevās trāpīt "sveci", kad pretinieks bija devies pie tīkla, bet tam sekoja horvāta varenās serves. 
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 4-4Gulbim vēlreiz atstāja pretinieku "sausā", taču šoreiz bija arī izspēles, ne tikai servēšana. 
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 3-4.Karlovičs atbildēja ar to pašu, un šoreiz Gulbi atstāja "uz nulles". 
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 3-3Gulbis aizvadīja "sauso" geimu. 
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 2-3Karlovičam geima sākumā bija nelielas problēmas ar servju izdarīšanu, taču ar divām netveramām servēm pēc kārtas viņš panāca 40:30. Pēc tam Gulbim neizdevās uzņemto servi trāpīt laukumā.
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 2-2Karlovičam īsā izspēlē izdevās precīzs sitiens no labās, bet nākamajā epizodē viņš devās tuvāk tīklam un guva vēl vienu punktu. Horvāts neveiksmīgi uzņēma Gulbja nākamo servi, tad latvietis izpildīja "eisu", savukārt turpinājumā Karlovičs atkal bija agresīvs, taču netrāpīja laukumā. Saīsinātais sitiens Gulbim ļāva noslēgts šo geimu. 
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 1-2Karlovičs izpildīja "eisu', taču pēc tam Gulbis pirmo reizi uzņēma servi un panāca pretinieka kļūdu. Horvātam nākamais punkts arī nāca pēc serves, tad Gulbis divas reizes pēc kārtas tika galā ar servēm un guva divus punktus, iegūstot breikbumbu. To neizdevās izmantot, jo Karlovičs atkal servēja ļoti veiksmīgi. 
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 1-1Gulbis iesākumā pieļāva dubultkļūdu, tad viņš ar divām servēm panāca 30:15, kam sekoja pirmā izspēle, ko Karlovičs uzvarēja precīzu sitienu pie tīkla. Latvietis nākamo punktu guva ar servi, tomēr horvātu veterāns nospēlēja labu aizsardzību un skrējienā pie tīkla panāca rezultātu "vienādi". Taču Gulbis ar servēšanu noslēdza geimu.
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs 0-1Karlovičs neko jaunu neizdomāja un izpildīja četras spēcīgas serves, un Gulbis nevienu no tām neuzņēma. 
Ernests Gulbis – Ivo Karlovičs. Spēle sākusies.Gulbis maču sāk ar serves uzņemšanu. 
Vakar Gulbis veica iespaidīgu atspēlēšanos mačā pret Dienvidkorejas tenisistu Čunu. https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/gulbis-atspelejas-un-ar-skaistu-uzvaru-turpina-turniru-indija.d?id=50708315
Abiem tenisistiem šī būs ceturtā savstarpējā spēle karjerā, un Gulbis iepriekš uzvarējis trīs no tām. Karlovičs ir viens no labākajiem servētājiem vīriešu tenisa tūrē, un viņš izpildījis 12 949 "eisus". 
Latvijas tenisists Ernests Gulbis šo sezonu iesācis ar divām uzvarām, un ceturtdien Indijā lūkos gūt arī trešo. Viņa pretinieks būs 39 gadus vecais horvāts Ivo Karlovičs. Gulbis rangā ieņem 95.vietu, kamēr Karlovičs atrodas 100.pozīcijā.

Tags

Ernests Gulbis Teniss
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form