Gulbis uzvar 'laimīgo zaudētāju' duelī Roterdamā un iekļūst otrajā kārtā
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Latvijas tenisists Ernests Gulbis otrdien Roterdamas 500 punktu ATP sērijas turnīra pirmajā kārtā ar rezultātu 6-2, 6-4 pārspēja Rumānijas pārstāvi Mariusu Copilu.

Gan Gulbis, gan Copils šī turnīra kvalifikācijā piedzīvoja zaudējumus, bet pamatturnīrā tika kā "laimīgie zaudētāji", jo citi tenisisti pēdējā brīdī atteicās no dalības.

Gulbis pirmajā setā divreiz lauza pretinieka servi un diezgan droši izvirzījās vadībā, bet otrajā setā latvietis neizmantoja vairākas breika iespējas. Taču desmitajā geimā viņam ar ceturto breikbumbu izdevās lauzt pretinieka servi un izcīnīt uzvaru mačā.

Gulbis ATP rangā šonedēļ ieņem 84. vietu, bet Copils atrodams 72.pozīcijā. Abiem tenisistiem šī bija otrā savstarpējā spēle ATP tūrē, un 2016. gadā Brisbenas turnīra kvalifikācijā Gulbis Copilu uzvarēja ar 6-4, 6-2.

Gulbis par turnīra otrās kārtas sasniegšanu nopelnīja 45 pasaules ranga punktus. Otrajā kārtā Gulbis tiksies ar turnīra galveno favorītu un pasaules ranga septīto numuru Kei Nišikori no Japānas vai francūzi Pjēru Igo Ebēru, kurš rangā ir 36.pozīcijā.

Portāls "Delfi" piedāvā mača teksta tiešraidi.

Roterdamas tenisa turnīrs: Ernests Gulbis – Mariuss Copils
Spēles statistika: Mariuss Copils                                                      Ernests Gulbis
Ernests Gulbis – Mariuss Copils 6-2, 6-4. Gulbis lauž pretinieka servi un uzvar maču.Copils ar labām servēm panāca rezultātu 30:0, bet Gulbim ar veiksmes palīdzību punktu izdevās atspēlēt, kad bumbiņa pārvēlās pāri tīkla trosei un iekrita laukumā. Copils vēlreiz ar servi panāca gūtu punktu, tomēr Gulbis nākamajā izspēlē noturēja aizsardzību un raidīja sitienu no labās pa diagonāli. Rumānis trāpīja tīklā sitienu no labās, bet Gulbis ar forhendu ieguva mačbumbu. Rezultāts kļuva "vienādi", kad latvietim neizdevās tā sauktais nogrieztais sitiens, mirkli vēlāk Gulbis netika galā ar pretinieka servi. Turpinājumā Copils kļūdījās saīsinātajā sitienā, savukārt pēcāk garā izspēlē viņš trāpīja tīklā. Arī otro mačbumbu Gulbis nerealizēja, jo neuzņēma servi. Nākamā izspēle bija fantastiska Gulbja izpildījumā, jo viņš paspēja uz visiem pretinieku uzbrukumiem, līdz Copils kļūdījās. Ar "eisu" rumānis atkal izlīdzināja rezultātu. Copils atkal kontrolēja notikumus izspēlē, bet Gulbis sagaidīja savu iespēju un precīzi sita bumbiņu no labās gar sāna līniju. Gulbis skrējienā no labās ar iegrieztu sitienu apspēlēja pretinieku un uzvarēja maču.
Ernests Gulbis – Mariuss Copils 6-2, 5-4Gulbis ar servēm panāca 30:0, bet Copils ar labu uzbrukuma sitienu punktu atspēlēja. Rumānis neprecīzi izpildīja saīsināto sitienu, taču latvietis neizmantoja labu iespēju vēlreiz "sausā" uzvarēt geimu, pie tīkla netrāpot tukšā laukumā bekhendu. Copils sita ārpus laukuma nākamajā izspēlē.
Ernests Gulbis – Mariuss Copils 6-2, 4-4Gulbis pēc zaudēta pirmā punkta izpildīja lielisku uzbrukumu uzņemšanā. Copilam pēc veiksmīgas epizodes uzbrukumā, bumbiņai knapi aizskarot līniju, sekoja dubultkļūda. Tad viņš pie tīkla nospēlēja neprecīzi un deva Gulbim breika iespēju. Latvietis nenokontrolēja bumbiņu nākamajā uzņemšanā, bet mirkli vēlāk netika galā ar saīsināto sitienu. Noslēgumā viņš sita tīklā.
Ernests Gulbis – Mariuss Copils 6-2, 4-3Gulbis vispirms izpildīja netveramu servi, bet pēc tam uzņēma saīsināto sitienu un raidīja bumbiņu gar sāna līniju, panākot 30:0. Copils netrāpīja laukumā forhendu nākamajā izspēlē, bet pēc tam Gulbis guva vēl vienu "tīru" punktu.
Ernests Gulbis – Mariuss Copils 6-2, 3-3Copilam pie tīkla neizdevās dabūt bumbiņu pāri, tad viņš neizturēja latvieša spiedienu un sita ārpus laukuma no kreisās. Rumānis pieļāva dubultkļūdu, un Gulbis ieguva trīskāršo breikbumbu. Copils ar lielisku forhendu pirmo punktu atspēlēja, tad viņš trāpīja divus "eisus" pēc kārtas, rezultātam kļūstot 40:40.  Ar sitienu gar sāna līniju no kreisās Gulbis ieguva vēl vienu breika iespēju, taču viņš pēc tam no labās sita tīklā. Turpinājumā Gulbim neizdevās serves uzņemšana, kam sekoja sitiens no aizsardzības pozīcijas ārpus laukuma.
Ernests Gulbis – Mariuss Copils 6-2, 3-2Vēl vienā dinamiskā izspēlē Gulbis pie tīkla spēlēja ļoti precīzi un guva "tīru" punktu. Viņš turpināja ar labām servēm, bet noslēgumā Copilam neizdevās apspēlēt latvieti, kad viņš bija piegājis pie tīkla.
Ernests Gulbis – Mariuss Copils 6-2, 2-2Copils ar servēm guva trīs punktus pēc kārtas, bet tad Gulbim izdevās veiksmīga uzņemšana. Aizraujošā izspēlē Copils uzņēma Gulbja saīsināto sitienu un veiksmīgi nospēlēja pie tīkla. 
Ernests Gulbis – Mariuss Copils 6-2, 2-1Copils precīzi trāpīja laukuma stūrī, un latvietis netika galā ar šo bumbiņu. Gulbis nākamos punktus guva ar netveramām servēm. 
Ernests Gulbis – Mariuss Copils 6-2, 1-1Copils guva divus ātrus punktus, tomēr trešajā izspēlē Gulbis veiksmīgi nospēlēja aizsardzībā un izprovocēja pretinieka sitienu tīklā. Latvietim neizdevās saīsinātais sitiens nākamajā epizodē, bet Copils atbildēja ar sitienu ārpus laukuma. Nākamajā uzņemšanā Gulbis netrāpīja laukumā un nepacīnījās par breikbumbu.
Ernests Gulbis – Mariuss Copils 6-2, 1-0Gulbis geima iesākumā izpildīja precīzu saīsināto sitienu, tam sekoja rezultatīva serve. Latvietis panāca rezultātu 40:0, bet tad pats trāpīja tīklā. Ar nākamo servi viņš noslēdza geimu. 
Pirmā seta statistika: Mariuss Copils                                                Ernests Gulbis
Ernests Gulbis – Mariuss Copils 6-2. Gulbis lauž pretinieka servi un uzvar 1. setu. Gulbis geima pirmajā izspēlē sita ārpus laukuma no kreisās, tad viņam neizdevās serves uzņemšana. Pēc tam viņš tika galā ar servju uzņemšanu un guva trīs punktus pēc kārtas, panākot setbumbu. Copils pēc serves devās pie tīkla, taču neapstrādāja bumbiņu un sita to tīklā. 
Ernests Gulbis – Mariuss Copils 5-2Copils kļūdījās saīsinātajā sitienā, bet pēc tam Gulbis ar servēm "sausā" uzvarēja geimu. 
Ernests Gulbis – Mariuss Copils 4-2Copils pie tīkla nospēlēja labu saīsināto sitienu, tad latvietis uzņemšanā sita tīklā. Gulbis izdarīja spiedienu, un Rumānijas tenisists turpinājumā sita ārpus laukuma un trāpīja tīklā. No neērtas aizsardzības pozīcijas Gulbim neizdevās sitiens gar sāna līniju no kreisās, savukārt noslēgumā viņu nodzenāja pa laukuma gala līniju, līdz latvietis nespēja atvairīt sitienu.
Ernests Gulbis – Mariuss Copils 4-1Copils serves uzņemšanā trāpīja sitienu asā leņķī, gūstot pirmo punktu, bet tad Gulbis sita tīklā no labās. Copils nākamajā uzņemšanā trāpīja tīklā, savukārt nākamajā momentā Gulbis izpildīja "eisu" (30:30). Tam sekoja vēl viena netverama, bet noslēgumā latvietis ar sitienu asā leņķī panāca pretinieka kļūdu.
Ernests Gulbis – Mariuss Copils 3-1. Gulbis lauž pretinieka servi. Copils raidīja bumbiņu tīklā sitienā no labās, bet tad Gulbis uzņēma sarežģītu servi un ar aizsardzības sitienu apspēlēja pie tīkla piegājušo rumāni. Gulbis labi uzņēma nākamo servi, bet netrāpīja tukšajā laukumā bekhendu. Tomēr Copils pēc tam pats sita tīklā un deva latvietim divas breikbumbas. Rumānijas tenisists pirmo pretinieka breikbumbu atspēlēja ar labu uzbrukumu no kreisās laukuma stūrī, bet tad viņš sita ārpus laukuma no diezgan labas pozīcijas.
Ernests Gulbis – Mariuss Copils 2-1Gulbis savu otro serves geimu sāka ar divām lieliskām servēm, bet tad viņš ar sitieniem no kreisās gar sāna līniju izprovocēja pretinieku uz kļūdu. "Sauso" geimu latvietis noslēdza ar gājienu pie tīkla pēc serves, triecot bumbiņu laukumā. 
Ernests Gulbis – Mariuss Copils 1-1Copils pēc serves devās pie tīkla, kur nospēlēja droši, bet pēc tam viņš izpildīja netveramu servi. Gulbis sita apvedošo sitienu, kad pretinieks bija pie tīkla, taču latvietis bumbiņu nedabūja pāri savai laukuma pusei. Pirmajā garajā izspēlē šajā mačā Gulbis kļūdījās sitienā no kreisās. 
Ernests Gulbis – Mariuss Copils 1-0Gulbis mača iesākumā ar otri servi trāpīja "eisu". Arī nākamos divus punktus latvietis guva ātri, bet tad pats rupji kļūdījās pie tīkla, netrāpot sitienu no gaisa. Nākamajā izspēlē Gulbis noslēdza geimu.
https://twitter.com/ProdigyRepV2/status/1095262831023480832
Ernests Gulbis – Mariuss Copils. Spēle sākusies.Gulbis maču sāk ar servēšanu.
Abiem tenisistiem šī būs otrā savstarpējā spēle ATP tūrē, un 2016. gadā Brisbenas turnīra kvalifikācijā Gulbis Copilu uzvarēja ar 6-4, 6-2. 
Latvijas tenisists Ernests Gulbis otrdien Roterdamas turnīrā aizvada pirmās kārtas spēli pret rumāni Mariusu Copilu. Šis būs "laimīgo zaudētāju duelis, jo abi tenisisti kvalifikācijā piedzīvoja zaudējumus, taču citu tenisistu atteikumu dēļ tika pie iespējas spēlēt pamatturnīrā. Gulbis ATP rangā šonedēļ ieņem 84. vietu, bet Copils atrodams 72.pozīcijā.

Source

DELFI Sports

Tags

ATP Ernests Gulbis Teniss
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form