Indianvelsas "ATP 1000" sērijas turnīra ceturtdaļfinālu trešdien sasniedza spānis Rafaels Nadals (ATP 4.), kurš ceturtās kārtas mačā ar 7-6 (7:3), 7-6 (7:5) uzvarēja Reliju Opelku (ATP 17.) no ASV, bet "WTA 1000" sērijas turnīra pusfinālā iekļuva bijusī ranga līdere rumāniete Simona Halepa (WTA 26.) un ar trešo numuru izsētā poliete Iga Švjonteka (WTA 4.).

Nadals šosezon vēl nav piedzīvojis nevienu zaudējumu, pagarinot savu uzvarēto maču skaitu līdz 18. Spānis šosezon uzvarējis jau trīs turnīros, ieskaitot sezonas pirmo "Grand Slam" – Austrālijas atklāto čempionātu.

Kopš 1990. gada šī ir trešā garākā uzvaru sērija kopš sezonas sākuma ATP. Labāks starts padevās serbam Novakam Džokovičam 2011. gadā (41 uzvara pēc kārtas) un 2020. gadā (26 uzvaras).

Ceturtdaļfinālu trešdien sasniedza arī 18 gadus vecais Nadala tautietis Karloss Alkarass (ATP 19.), kurš ar 7-5, 6-1 pārspēja franču veterānu Gaelu Monfisu (ATP 28.).

Alkarass kļuvis par jaunāko "ATP 1000" līmeņa ceturtdaļfināla dalībnieku kopš 1989. gada, kad 17 gadu vecumā to iespēja Maikls Čangs no ASV.

Ceturtdaļfināļu sasniedza arī ar 12. numuru izsētais Kamerons Norijs no Lielbritānijas, kurš ar 6-2, 6-4 pārspēja amerikāni Džensonu Bruksbiju.

Bez cīņas ceturtdaļfinālā iekļuva Niks Kirgioss (ATP 132.) no Austrālijas, kura pretinieks Janiks Siners (ATP 10.) traumas dēļ kortā nedevās.

Savukārt ar septīto numuru izsētais neitrālais sportists Andrejs Rubļovs ar 7-6 (7:5), 6-4 pieveica Hubertu Hurkaču (ATP 11.) no Polijas, bulgārs Grigors Dimitrovs (ATP 35.) ar 6-3, 7-6 (8:6) pieveica amerikāni Džonu Isneru (ATP 23.), bet Miomirs Kecmanovičs (ATP 61.) ar 6-3, 6-7 (5:7), 6-4 apspēlēja pasaules ranga sesto numuru Mateo Berretīni no Itālijas.

Ceturtdaļfinālā iekļuva arī ar 20. numuru izsētais amerikānis Teilors Fricss, kurš ar 3-6, 6-4, 7-6 (7:5) uzvarēja Aleksu de Minoru (ATP 31.) no Austrālijas.

Dāmu konkurencē Simona Halepa ceturtdaļfinālā viegli ar 6-1, 6-1 sagrāva Petru Martiču (WTA 76.) no Horvātijas, kamēr Iga Švjonteka ar 6-1, 6-0 sakāva Medisoni Kīzu (WTA 29.) no ASV.

Citos ceturtdaļfināla pāros pagājušā gada sacensību uzvarētāja, ar piekto numuru izsētā Paula Badosa (WTA 7.) no Spānijas spēlēs ar neitrālo sportisti Veroniku Kudermetovu (WTA 24.), bet grieķiete Marija Sakari (WTA 6.) spēkosies ar Jeļenu Ribakinu (WTA 20.) no Kazahstānas.