Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko trešdien kreisās kājas savainojuma dēļ līdz galam neaizvadīja Īstbornas WTA "Premier" sērijas turnīra astotdaļfināla spēli, tajā 3-6, 1-2 piekāpjoties Krievijas tenisistei Jekaterinai Aleksandrovai.

Latvijas tenisisti spēles sākumā piemeklēja otrdienas mača liktenis, kurā Ostapenko pieļāva 14 dubultkļūdas. Arīdzan šī spēle tika uzsākta, pieļaujot divas dubultkļūdas jau pirmajā geimā, kas Aleksandrovai ļāva pirmajai izvirzīties vadībā.

Dubultkļūda noslēdza arī nākamo Ostapenko serves geimu, bet pēcāk Latvijas tenisiste nespēja izmantot 30:0 pārsvaru pie Krievijas tenisistes geima un nonāca zaudētājos jau ar 0-4.

Rīdziniece sāka spēlēt pārliecinošāk ilgākās izspēlēs un spēja lauzt divas pretiniece serves, tomēr nepārliecinoša servēšana neļāva paveikt atgūšanos. Pirmajā setā piedzīvots zaudējums 3-6.

Uzreiz pēc seta noslēgšanas Latvijas tenisiste nogūlās uz muguras un ar treneres palīdzību centās izvingrināt savu kreiso kāju. Ostapenko pēc tam palūdza medicīnisko pārtraukumu, tomēr tenisiste atgriezās laukumā un setu uzsāka, laužot pretiniece servi.

Tam gan sekoja divi zaudēti geimi, kā arī divi punkti Aleksandrovai pie Ostapenko serves geima. Latvijas tenisiste ar sāpju grimasi sejā izlēma spēli neturpināt, ļaujot Aleksandrovai uzvarēt 6-3, 2-1.

Jau 1. jūlijā tiks uzsākts zāles seguma sezonas galvenais notikums, proti, Vimbldonas "Grand Slam" pamatturnīrs. Tam ar 12. numuru izsēta Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova, bet Ostapenko nav iekļuvusi starp izsētajām tenisistēm. Sevastova gan Īstbornas turnīrā nepiedalījās kājas savainojuma dēļ.

Savukārt rangā 52. pozīcijā esošā Aleksandrova turnīra ceturtdaļfinālā tiksies ar Čehijas tenisisti Karolīnu Plīškovu (3. vieta rangā), kura dienas ievadā jau izrēķinājās 6-1, 6-2 ar beļģieti Elisu Mertensu (21. vieta).

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var iepazīties ar detalizētu mača notikumu aprakstu.