Kanādas tenisisti, izcīnot uzvaru izšķirošajā dubultspēlē, sestdien Malagā nodrošināja vietu Deivisa kausa finālā.

Pusfinālā kanādieši ar 2-1 guva panākumu pār itāļiem.

Pirmajā vienspēlē itālis Lorenco Sonego (ATP 45.) ar 7-6 (7:4), 6-7 (5:7), 6-4 apspēlēja Kanādas pārstāvi Denisu Šapovalovu (ATP 18.).

Savukārt pēc tam otrajā vienspēlē Fēlikss Ožē-Aljasims, kurš pasaules rangā ieņem sesto vietu, ar 6-3, 6-4 pārspēja Lorenco Museti (ATP 23.), panākot neizšķirtu 1-1.

Tikmēr izšķirošajā dubultspēlē kanādieši Ožē-Aljasims un Vaseks Pospisils ar 7-6 (7:2), 7-5 uzvarēja Itālijas tenisistus Mateo Berretīni un Fabio Fonjīni un nodrošināja Kanādai vietu finālā.

Pirmie pusfinālā piektdien iekļuva austrālieši, kuri pusfinālā ar 2-1 pārspēja Horvātijas vienību.

Mači "Palacio de Deportes Jose Maria Martin Carpena" arēnā līdz 27.novembrim notiek telpās uz cietā seguma korta.

Sākotnēji Malagā tika plānots aizvadīt Deivisa kausa grupu turnīra spēles no 14. līdz 18.septembrim, taču pēc pārliecinoša piedāvājuma Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) un turnīra tiesību turētāja "Kosmos" piešķīra pilsētai tiesības rīkot izslēgšanas spēles nākamos divus gadus.

Deivisa kauss Malagā atgriezies pirmo reizi kopš 2003.gada septembra, kad Spānija pusfinālā izcīnīja uzvaru pār Argentīnas izlasi.

Andalūzijā ir notikuši vairāki turnīri. 2004. un 2011.gada finālturnīrs notika Seviljā, savukārt 2022.gada kvalifikācijas mači norisinājās Marbeljas pilsētā.

Pagājušajā gadā Deivisa kausa izcīņas finālā triumfēja Krievijas tenisisti, tomēr šogad viņi titulu nevar aizstāvēt diskvalifikācijas dēļ. Tāpat Krievijas militārā uzbrukuma Ukrainai dēļ no sacensībām diskvalificēta arī Baltkrievijas izlase.