Austrālijas atklātā tenisa čempionāta finālā ceturtdien kā pirmā iekļuva ķīniete Na Li, kura līdz šim ne reizi vēl nebija tikusi līdz kāda no "Grand Slam" turnīriem finālam.

Na Li ir pirmā Ķīnas tenisiste, kura tikusi līdz "Grand Slam" turnīra finālam.

Pusfinālā Na Li, kura izlikta ar devīto numuru, ar 3-6, 7-5, 6-3 pieveica pasaules ranga līderi Karolīnu Vozņacki.

Dramatiskā cīņā Na Li fantastiski spēja paglābties no zaudējuma. Pēc zaudēta pirmā seta arī otrajā setā ķīniete zaudēja savu servi, tad izlīdzināja rezultātu 4-4, atkal zaudēja savu servi, atspēlēja "mačpointu", divreiz lauza Vozņacki servi un uzvarēja otrajā setā. Savukārt trešajā setā jau Ķīnas tenisiste kontrolēja spēles gaitu, trīs reizes lauza Vozņacki servi un pirmo reizi karjerā iekļuva "Grand Slam" turnīra finālā.

Finālā Na Li tiksies ar Kimu Klijstersu, kura divos setos ar 6-3, 6-3 pieveica Veru Zvonarevu.

Klijstersa astoņas reizes ir spēlējusi "Grand Slam" turnīru finālos, bet uzvarējusi tikai trijos - visas reizes ASV atklātajā čempionātā.