Latvijas tenisa izlase martā Deivisa kausa dueli pret Ēģipti aizvadīs savās mājās
Foto: Publicitātes foto

Latvijas tenisa izlase 6. un 7. martā savā laukumā aizvadīs Deivisa kausa izcīņas Pasaules otrās grupas spēles pret Ēģiptes valstsvienību, informē Latvijas Tenisa savienība.

Pēc jaunā Deivisa kausa izspēles formāta Latvijas izlase šobrīd atrodas Pasaules 2. grupā un uzvaras gadījumā pār Ēģipti septembrī cīnīsies izslēgšanas spēlēs par iekļūšanu Pasaules pirmajā grupā.

Latvija ar Ēģipti iepriekšējo reizi spēlēja 2012. gadā, gūstot uzvaru ar Ernestu Gulbi sastāvā.

Pēdējo reizi Deivisa kausa spēles Latvijā tika aizvadītas 2017. gadā, kad Jelgavā tika atzīts Norvēģijas tenisa izlases pārākums.

"Jaunais formāts mums ir ļoti labvēlīgs. Tas palielina mūsu izredzes cīnīties par iekļūšanu Pasaules pirmajā grupā. Paskatīsimies, kādi spēlētāji mums būs pieejami un kāds sastāvs mums izveidosies, bet tas būs izlases kapteiņa ziņā. Šobrīd ir vairāki kandidāti, tā kā – gatavojamies. Šobrīd veicam pārrunas par konkrētām vietām, kurās varētu tikt aizvadītas šīs spēles, bet jāņem vērā, ka pēc ITF noteikumiem vietai ir jābūt ne tālāk par 180 km attālumā no starptautiskās lidostas," stāstīja Latvijas Tenisa savienības prezidents Juris Savickis.

Latvijas vīriešu tenisa izlase septembrī aizvadīja spēles Deivisa kausa Pasaules trešajā grupā, kas norisinājās Grieķijas galvaspilsētā Atēnās. Latvijas valstsvienībai izdevās pārliecinoši ar rezultātu 3-0 uzvarēt Ziemeļmaķedonijas un Melnkalnes izlasi, taču vēlāk tika atzīts Igaunijas un Grieķijas izlases pārākums. Šajās spēlēs Latvijas izlasi pārstāvēja brāļi Mārtiņš un Jānis Podžus, Artūrs Lazdiņš un debitants Roberts Štrombahs, savukārt pie kapteiņa stūres bija Deniss Pavlovs.

Deivisa kauss ir galvenās tenisa sacensības vīriešu izlasēm, ko organizē Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) jau kopš 1900. gada. Sākotnēji tās tika organizētas kā sacensības starp ASV un Lielbritānijas izlasēm, bet šobrīd tās ir lielākās ikgadējās starptautiskās komandu sacensības. Latvijas izlase šajā turnīrā piedalās kopš 1993. gada, pašlaik atrodas Eiropas/Āfrikas zonas III grupā.

Tags

Deivisa kauss Teniss

Comment Form