Latvijas tenisisti piektdien Lielupē uzsāka Deivisa kausa izcīņas pasaules otrās grupas "play-off" cīņu pret Ēģiptes izlasi, divās vienspēlēs uzvaras dalot uz pusēm.

Latvijas jaunais tenisa talants Kārlis Ozoliņš ar rezultātu 6-7 (9:11), 5-7 piekāpās Mohamedam Safvatam (ATP 132.), bet pēc tam Ernests Gulbis (ATP 161.) ar rezultātu 6-4, 6-3 pieveica Karimu Mohamedu Mamounu (391.).

Pirmā mača ievadā Ozoliņš, izmantojot savu spēcīgo servi, kontrolēja spēles gaitu, kā arī lauza pretinieka servi, panākot rezultātu 4-2. Tomēr rezultātam esot 5-3, Ozoliņš pieļāva divas dubultkļūdas, kas ļāva Safvatam aizcīnīties līdz taibreikam.

Ļoti aizraujošā taibreikā Ozoliņš atspēlēja divas setbumbas, bet pēc tam pats divas reizes neizmantoja iespēju uzvarēt pirmajā setā. Galu galā uzvaru pirmajā setā svinēja ēģiptietis, kurš izpildīja skaistu "sveci" pāri 17 gadus vecajam latvietim.

Otrajā setā tenisisti pamīšus uzvarēja geimus līdz tika sasniegts, iespējams, pēdējais mača geims. Tajā Ozoliņš nespēja panākt 6-6, viesim izraujot uzvaru gan setā, gan mačā.

Savukārt otrajā spēlē Ernestam Gulbim sīvu konkurenci sagādāja Karims Mohameds Mamouns. Tieši Gulbim nācās divas reizes pimrajā setā atspēlēties no Mamouna breikbumbām, bet ēģiptietis pāris serves geimus arī uzvarēja diezgan pārliecinoši.

Lūzuma punkts pienāca, rezultātam esot 5-4, kad Gulbis spēja realizēt otro no divām mačbumbām, uzvarot pirmajā setā.

Otrā seta ievadā Gulbis zaudēja vienu serves geimu, bet abas pirmās reizes lauza Mamouna servi. Viesis līdz mača beigām izrādīja sīvu pretestību, tomēr Latvijas tenisists vēlreiz servi neatdeva, abu valstsvienību duelī izlīdzinot rezultātu.

Sestdien tiks aizvadīta otrā un pēdējā spēļu diena, pulksten 15.00 abām izlasēm sacenšoties dubultspēlē. Tai sekos divas vienspēles, Gulbim vispirms spēkojoties ar Safvatu, bet visbeidzot Ozoliņam tiekoties ar Mamounu.

Portāls "Delfi" piedāvāja teksta tiešraidi no Lielupes tenisa centra, kurā var lasīt detalizētāku maču notikumu aprakstu