Marcinkevičas apņēmīgais sniegums neglābj Latviju no otrā zaudējuma Federāciju kausa pārspēlēs
Foto: DELFI

Federāciju kausa izcīņas pārspēles par vietu pasaules grupā starp Latviju un Vāciju piektdien turpinājās ar Diānas Marcinkevičas zaudējumu nepilnu divu stundu ilgā cīņā Jūlijai Gērgesai - 4-6, 6-4, 1-6.

Līdz ar to Latvijas izlase pārspēlēs par vietu Pasaules pirmajā grupā duelī līdz trim uzvarām nonākusi iedzinējos ar rezultātu 0-2. Iepriekš zaudējumu piedzīvoja Jeļena Ostapenko, kura piekāpās Andrea Petkovičai.

Marcinkeviča līdz ar spēles pirmajiem geimiem izrādīja sīvu pretestību pasaules ranga 17. raketei Gērgesai, un viņa atspēlēja breika deficītu panākot rezultātu 2-2. Vāciete pēc mirkļa vēlreiz lauza servi un šoreiz vadību mačā nostiprināja. Atspēlēties Latvijas tenisistei neizdevās. Otrajā setā Marcinkeviča izvirzījās vadībā ar 3-0, bet nākamos četrus geimus uzvarēja Gērgesa. Tas Marcinkeviču nenobiedēja, viņa veiksmīgi turpināja cīņu un uzvarēja otro setu ar 6-4.

Trešajā setā Gērgesa tomēr spēja apliecināt savu favorītes statusu, uzvarot ar 6-1.

Sestdien Marcinkeviča un Ostapenko mainīsies ar pretiniecēm. Lai uzvarētu cīņu pret Vāciju, Latvijas izlasei piektdien jāuzvar abas vienspēles un dubultspēle.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu mača aprakstu.

Federāciju kauss: Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa
Spēles statistika: 
Līdz ar to Latvijas izlase duelī līdz trim uzvarām nonākusi iedzinējos ar 0-2.
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 4-6, 6-4, 1-6. Marcinkeviča zaudē maču. Marcinkeviča asi uzbruka un panāca pretinieces sitienu tīklā, tomēr nākamajā epizodē viņa pieļāva dubultkļūdu. Latviete turpināja ar "eisu", bet tad Gērgesa pie tīkla nospēlēja precīzi. Vāciete kļūdījās saīsinātajā sitienā, tomēr pēc tam viņa spēlē precīzi un panāca mačbumbu. Marcinkeviča sita ārpus laukuma un zaudēja spēli. 
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 4-6, 6-4, 1-5Marcinkeviča uzņēma servi un uzbruka pa diagonāli, gūstot punktu, taču Gērgesa atbildēja ar netveramu servi. Vācietei izdevās vēl viena rezultatīva serve, taču ceturtajā izspēlē Marcinkeviča atkal lieliski uzbruka pirmajā sitienā. Nākamajā izspēlē Latvijas tenisiste sita ārpus laukuma, bet noslēgumā netika galā ar servi. 
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 4-6, 6-4, 1-4. Marcinkeviča zaudē serves geimu. Pēc zaudēta punkta Marcinkeviča divreiz izcēlās ar lieliskiem uzbrukumiem no labās, taču nākamajā epizodē viņa pieļāva dubultkļūdu. Gērgesa serves uzņemšanā netrāpīja laukumā, tomēr vācietei izdevās nākamajā izspēlē gūt punktu ar spēcīgu sitienu, panākot 40:40. Marcinkeviča pēcāk sita tīklā, un Gērgesa ieguva breikbumbu. Latvijas tenisiste to atspēlēja ar lielisku forhenda uzbrukumu gar sāna līniju. Vāciete atkal lieliski uzbruka, uzņemot servi, tad viņai neizdevās bumbiņu dabūt pāri savai laukuma pusei. Noslēgumā tomēr Marcinkevičai nepietika jaudas. 
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 4-6, 6-4, 1-3Gērgesa atbildēja ar savu "sausā" uzvarētu serves geimu. 
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 4-6, 6-4, 1-2Serves geimā Marcinkeviča atkal izcēlās ar lieliskām darbībām, un precīzs "sveces" sitiens deva rezultātu 30:0. Gērgesa divreiz netrāpīja laukumā un palika "uz nulles".
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 4-6, 6-4, 0-2Marcinkeviča no labās sita bumbiņu tīklā, Gērgesa atbildēja ar tādu pašu kļūdu, bet mirkli vēlāk viņa pieļāva arī dubultkļūdu. Nākamos punktus guva Gērgesa, taču Marcinkeviča ar precīzi izspēlētu kombināciju un precīzu forhendu panāca 40:40. Skrējienā latvietei neizdevās trāpīt sarežģītu sitienu, bet noslēgumā no kreisās viņa sita tīklā. 
https://twitter.com/FedCup/status/1119280231205019648
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 4-6, 6-4, 0-1. Marcinkeviča zaudē serves geimu. Gērgesa apspēlēja Marcinkeviču un guva punktu, bet mirkli vēlāk viņa sita ārpus laukuma, mēģinot uzbrukt no labās gar sāna līniju. Marcinkeviča no labās sita tālu ārpus laukuma, taču reabilitējās ar lielisku saīsināto. Gērgesa serves uzņemšanā guva "tīru" punktu un panāca breika iespēju. Marcinkeviča pieļāva dubultkļūdu.
Sākas 3. sets.
Marcinkeviča ar savu sniegumu šajā mačā iegūst jaunus līdzjutējus. https://twitter.com/ostaplosion/status/1119279362468188160
Otrā seta statistika: 
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 4-6, 6-4. Marcinkeviča uzvar 2. setu. Marcinkeviča nospēlēja saīsināto sitienu, pati steidza pie tīkla un guva punktu. Turpinājumā Gērgesa sita ārpus laukuma, bet tad lieliskā izspēlē Marcinkeviča guva punktu un ieguva trīs breika iespējas. Latvijas tenisiste izmantoja pirmo iespēju, ar saviem uzbrukumiem panākot pretinieces kļūdu. 
https://twitter.com/FedCup/status/1119271983676645376
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 4-6, 5-4Marcinkeviča atstāj "sausā" Gērgesu un turpina priecēt skatītājus. 
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 4-6, 4-4. Marcinkeviča lauž pretinieces servi.Marcinkeviča izspēlēja kombināciju, kuru Gērgesa nespēja atvairīt. Vāciete atbildēja ar "eisu", taču nākamajā izspēlē Marcinkeviča izpildīja apvedošo sitienu, kad pretiniece devās pie tīkla, un Gērgesa sita tīklā. Mirkli vēlāk rezultāts kļuva 30:30, Gērgesa ar netveramu servi ieguva vadību, tomēr Latvijas tenisiste turpināja izrādīt pretestību un ar kreiso pie tīkla guva punktu. Garā izspēlē Gērgesa sita tīklā, bet mirkli vēlāk viņa netrāpīja laukumā. Tas viss pateicoties Marcinkevičas neatlaidīgajai cīņai.
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 4-6, 3-4.Marcinkeviča no labās sita tīklā, bet tad viņai no raketes "norāvās" saīsinātais sitiens. Gērgesa atvairīja latvietes uzbrukumus, bet tad lieliski pārmeta bumbiņu pāri tīklam, panākot trīskāršo breikbumbu. Marcinkeviča raidīja bumbiņu pāri laukumam un nonāca iedzinējos. 
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 4-6, 3-3Gērgesa pārliecinoši servēja un "sausā" uzvarēja geimu. 
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 4-6, 3-2Marcinkevičas serves geimā spēles temps bija saraustīts, un Gērgesa ieguva breikbumbu. Latvijas tenisiste apņēmīgi uzbruka, bet sitiens no labās izlidoja ārpus laukuma. 
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 4-6, 3-1Marcinkeviča guva pirmo punktu geimā, taču Gērgesa turpinājumā darbojās pārliecinošāk, panākot 40:15. Tad viņa no labās sita pārāk spēcīgi un zaudēja punktu, taču Marcinkevičai neizdevās ieķerties cīņā, jo sitiens no labās lidoja ārpus laukuma. 
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 4-6, 3-0Marcinkeviča no labās sita pāri visam laukumam, bet pēc tam servē pavisam nedaudz aizķēra centra līniju, punktu atspēlējot. Viņa turpināja ar vēl vienu labu servi, taču tam sekoja dubultkļūda. Gērgesa sita ārpus laukuma, taču ar uzbrukumu no labās kustībā uz priekšu viņa panāca 40:40. Vaciete ar agresīvu uzbrukumu panāca breikbumbu, bet Marcinkeviča labi servēja un izlīdzināja rezultātu. Abas tenisistes nākamajās epizodēs apmainījās punktu guvumiem, bet tad Gērgesa sita tīklā. Ar labu servi Marcinkeviča nosargāja uzvaru geimā. 
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 4-6, 2-0. Marcinkeviča lauž pretinieces servi. Latvijas izlases otrais numurs turpināja lieliski un panāca 30:0 pretinieces serves geimā. Tad viņa serves uzņemšanā uzbruka pa diagonāli un ieguva trīskāršo breikbumbu. Gērgesa ar uzbrukumu otrajā sitienā guva "tīru" punktu un pirmo breikbumbu atspēlēja. tad viņa izpildīja "eisu", taču noslēgumā pieļāva dubultkļūdu.
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 4-6, 1-0Marcinkeviča otro setu iesāka lieliski, aizvadot “sauso” serves geimu.
1. seta statistika: 
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 4-6. Marcinkeviča zaudē 1. setu. Gērgesa izdarīja lielu spiedienu uz Marcinkeviču, un ļāva viņai gūt tikai vienu punktu. 
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 4-5.Ar labu servēšanu Marcinkeviča izvirzījās vadībā ar 30:15, tomēr tad viņa pamatīgi netrāpīja laukumā izspēlē. Ļoti veiksmīgs sitiens no labās pašā laukuma stūrī turpinājumā izdevās Marcinkevičai, un mirkli vēlāk ar savu nogriezto sitienu viņa izprovocēja pretinieces kļūdu. 
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 3-5Gērgesa ar pārliecinošu spēli izvirzījās vadībā ar 40:0, bet tad Marcinkeviča no kreisās spēcīgi uzbruka uzņemšanā un prata vienu punktu atgūt. Tam sekoja vēl viena laba uzņemšana, šoreiz no labās, un Gērgesa trāpīja tīklā. Marcinkeviča turpināja veiksmīgi, veiksmīgi sita un sagaidīja pretinieces kļūdu (40:40). Gērgesa ar "eisu" panāca rezultātu "vairāk", bet tam sekoja vēl viena laba serve, ar kuru latviete netika galā.  
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 3-4. Marcinkeviča zaudē serves geimu. Gērgesa lieliski uzbruka serves uzņemšanā, bet Marcinkeviča ar sitienu no kreisās pa gala līniju punktu atguva. Mirkli vēlāk viņa līdzīgā epizodē sita ārpus laukuma, ar autu atbildēja arī Gērgesa. Vēl vienā aizraujošā izspēlē abas apmainījās ar īsiem sitieniem, bet noslēgumā pie tīkla veiksmīgāka bija vāciete. Gērgesa nākamajā izspēlē iespieda latvieti laukuma dziļumā un tad devās pie tīkla, kur guva punktu. 
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 3-3Gērgesa ar precīzi izspēlētu kombināciju guva pirmo punktu, savukārt Marcinkeviča mirkli vēlāk noturēja aizsardzību un panāca pretinieces sitienu tīklā. Aizraujošā izspēlē Latvijas spēlētāja nespēja apspēlēt pretinieci, kura atrada veidu, kā gūt punktu. Gērgesa ar servēm noslēdza geimu.
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa  3-2Gērgesa turpināja pieļaut kļūdas, un atkal netrāpīja laukumā, bet tad viņa izdevās uzbrukums pa sāna līniju. Latvijas tenisiste spēja uzturēt augstu tempu un panākt Gērgesas sitienu ārpus laukuma, bet pati pieļāva dubultkļūdu mirkli vēlāk (30:30). Marcinkeviča izpildīja "eisu", bet vēl viena laba serve ļāva noslēgt geimu.
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 2-2. Marcinkeviča lauž pretinieces servi. Gērgesa sita tīklā, kad pēc serves devās tuvāk tīklam un uzbruka. Tad vāciete raidīja bumbiņu ārpus laukuma, taču ar servi viņa guva savu pirmo punktu geimā. Marcinkeviča raidīja bumbiņu ārpus laukuma ar bekhenda sitienu, un rezultāts kļuva 30:30. Gērgesa izspēlēja saīsināto sitienu, Marcinkeviča to uzņēma un sita tukšajā laukuma daļā, panākot breikbumbu. Gērgesa spēcīgi servēja, Marcinkeviča ar grūtībām uzņēma, bet noslēgumā vāciete sita tīklā. 
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 1-2. Marcinkeviča zaudē serves geimu. Marcinkeviča centās nodzenāt pretinieci, taču sitiens no labās gar sāna līniju izlidoja ārpus laukuma. Gērgesa guva vēl vienu punktu, taču nākamajā izspēlē viņa raidīja bumbiņu pāri visam laukumam. Latvijas tenisiste raidīja bumbiņu tīklā, bet dubultkļūda nākamajā epizodē neļāva pagarināt cīņu.
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 1-1.Marcinkeviča uzņēma spēcīgu pretinieces servi, tomēr Gērgesas nākamais sitiens bija tikpat jaudīgs, turklāt, rezultatīvs. Gērgesa turpināja spēcīgus uzbrukumus un panāca 40:0, bet tad Marcinkeviča neveiksmīgi nospēlēja uzņemšanā. 
Diāna Marcinkeviča – Jūlija Gērgesa 1-0Marcinkeviča maču sāka ar labu servēšanu, kas ļāva viņai izvirzīties vadībā ar 40:15. Ar vēl vienu lielisku servi viņa noslēdza geimu. 
Spēle sākusies!
Diāna Marcinkēviča WTA  rangā ir 267. vietā, bet  Gērgesa ir WTA ranga  17. rakete. Abas līdz šim nav spēlējušas savā starpā.
Latvijas izlases otrais numurs Diāna Marcinkeviča aizvada otro Federāciju kausa pārspēļu par vietu Pasaules pirmajā grupā spēli, tiekoties ar pārliecinošu šī dueļa favorīti Jūliju Gērgesu. 

Source

DELFI Sports

Tags

Teniss
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form