Par Austrālijas atklātā tenisa čempionāta otro finālistu piektdien kļuva turnīra otrā rakete Endijs Marejs, kurš piecu setu cīņā ar rezultātu 4-6, 7-5, 6-7 (4:7), 6-4, 6-2 pārspēja ar 13. numuru izlikto Milošu Raoniču.

Marejs piekto reizi spēlēs "Australian Open" finālā, un mēģinās tikt pie sava trešā "Grand Slam" titula. Viņa kontā ir uzvaras Vimbldonas un "US Open" turnīros. Finālā Mareja pretinieks būs pasaules ranga līderis un turnīra galvenais favorīts Novāks Džokovičs.

Spēles sākumā Raoničs "sausā" lauza Mareja servi un šo breika pārsvaru nosargāja līdz pirmā seta beigām. Otrajā setā abi sportisti veiksmīgi spēlēja pie savām servēm, bet 12. geimā Marejs pie pretinieka serves ieguva setbumbu, kuru viņš realizēja, izlīdzinot spēles rezultātu.

Trešajā setā cīņa ritēja līdz taibreikam, kurā minibreiku ieguva Marejs. Raoničs prata atspēlēties un atgūt vadību spēlē. Ceturtā seta septītajā geimā Marejam izdevās nobreikot Raoniču, kurš sāka zaudēt spēles pavedienu. Izšķirošo, piekto setu Marejs sāka ar diviem breikiem un izvirzīšanos vadībā ar 4-0, praktiski izšķirot spēles likteni. Raoničs nespēja veikt brīnumainu atspēlēšanos, cienīgā mačā izstājoties no turnīra pusfinālā.

Marejam fināla cīņa pret Džokoviču būs 31. tikšanās reize kortā. Līdz šim Marejs spēlēs pret Džokoviču ticis pie deviņām uzvarām.